وقوع 4 حادثه تیراندازی جمعی جدید در آمریکا

17/03/1401 05:00 ق.ظ

از زمان وقوع قتل عام در مدرسه‌ای در یووالدی، در ایالت تگزاس در حدود دو هفته پیش، ایالات متحده شاهد زنجیره‌ای از حوادث تیراندازی جمعی است و آزادی حمل «سلاح»

از زمان وقوع قتل عام در مدرسه‌ای در یووالدی، در ایالت تگزاس در حدود دو هفته پیش، ایالات متحده شاهد زنجیره‌ای از حوادث تیراندازی جمعی است و آزادی حمل «سلاح» در چند ساعات گذشته، 4 مورد تیراندازی در مناطق مختلف رخ داد که یکی از آنها، شامگاه یکشنبه 15 خرداد در بیمارستان «گلدزبورو» اتفاق افتاد.

در این حادثه، مردی مسلح اقدام به تیراندازی به سوی زنی در طبقه ششم این مجتمع پزشکی کرد که به زخمی شدن او از ناحیه پا منجر شد.

پیش از آن، طی حوادثی مشابه در یکشنبه در سه شهر آمریکا، 9 نفر کشته و بیش از 20 نفر زخمی شدند که تازه‌ترین موارد اعمال خشونت مسلحانه در پی سه مورد تیراندازی جمعی است.از سویی پلیس فیلادلفیا اعلام کرد که بروز رویارویی میان دو مرد، به درگیری مسلحانه تبدیل شد که در آن یک مشروب‌فروشی و رستوران شلوغ هدف اصابت گلوله قرار گرفت و سه نفر کشته و 12 نفر دیگر زخمی شدند که وحشت در میان مردم در حال فرار کاملا ملموس بود.

به گفته پلیس، در حادثه دوم، تیراندازی بعد از نیمه شب شنبه در نزدیکی مشروب‌فروشی در چاتانوگا، در ایالت تنسی رخ داد که سه کشته و 14 زخمی بر جای گذاشت. در سومین حادثه، منطقه ساگیناو در ایالت میشیگان، شاهد حادثه تیراندازی دیگری بود که در ساعات اولیه بامداد یکشنبه رخ داد که طی آن سه نفر کشته و دو نفر دیگر زخمی شدند.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

تیراندازی در سه شهر آمریکا در یک روز ۹کشته بر جا گذاشت | DW | 06.06.2022در یک روز سه شهر آمریکا بار دیگر شاهد تیراندازی‌های مرگبار بود. به گزارش پلیس در جریان این تیراندازی‌ها حداقل ۹ نفر کشته و ۲۰ تن دیگر زخمی شدند. اونوقت عده اى بزغاله اونجارو بهشت روى زمين ميدانند

گزارش تازه در مجلس در تلاش برای کاهش سن ازدواج در ایرانمرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در گزارشی تازه «پیشنهادهای» خود را برای کاهش دادن سن ازدواج در ایران ارائه داده است که «تقویت مشاغلی که وابستگی به تحصیلات عالی ندارند» ازجمله... اینها بروش موشها میخوان امار جمعیت را بالا ببرند! باورم نمیشه برای حرف های مفتتون ماهیانه حقوق هم میگیرید!! سن ازدواج توی ایران اونقدر بالا هست که هرچی مجلس خودشو بکشو شاید تا پایان این دور مجلس بتونه برسونش به ۲۵ سال!!

دومین روز آتش‌سوزی‌ها در یونان؛ جنگل‌ها در حومه آتن در آتش می‌سوزندمقام‌های محلی می‌گویند به دلیل گستردگی مکان‌های آتش‌سوزی و همچنین وزش باد شدید، محدوده مناطقی که درگیر حریق شده‌اند، گسترش یافته است. کارجمهوری اسلامیه

تکذیب خبر تیراندازی افراد مسلح به سمت ماموران با لباس شخصی در زاهدانتکذیب خبر تیراندازی افراد مسلح به ماموران با لباس شخصی در زاهدان فرماندهی انتظامی سیستان و بلوچستان: کلیپ و خبر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر تیراندازی افراد مسلح به سمت نیروهای نظامی لباس شخصی در شهر زاهدان به هیچ عنوان صحت ندارد و تکذیب می‌شود

شلیک ۸ موشک در ۴ جهت؛ هجدهمین آزمایش‌ موشکی کره شمالی در سالجاری انجام شدبرد این موشک‌ها ۱۱۰ تا ۶۷۰ کیلومتر بوده که در حداکثر ارتفاع ۲۵ تا ۸۰ کیلومتر و با سرعت ۳ تا ۶ ماخ پرتاب شده‌اند.

اردن: در پی سقوط یک فروند هواپیمای نظامی در شمال کشور دو خلبان آن جان باختنداردن: در پی سقوط یک فروند هواپیمای نظامی در شمال کشور دو خلبان آن جان باختند

و لزوم ممنوعیت آن به موضوعی مورد بحث در آمریکا تبدیل شده است.

در چند ساعات گذشته، 4 مورد تیراندازی در مناطق مختلف رخ داد که یکی از آنها، شامگاه یکشنبه 15 خرداد در بیمارستان «گلدزبورو» اتفاق افتاد.در این حادثه، مردی مسلح اقدام به تیراندازی به سوی زنی در طبقه ششم این مجتمع پزشکی کرد که به زخمی شدن او از ناحیه پا منجر شد.

پیش از آن، طی حوادثی مشابه در یکشنبه در سه شهر آمریکا، 9 نفر کشته و بیش از 20 نفر زخمی شدند که تازه‌ترین موارد اعمال خشونت مسلحانه در پی سه مورد تیراندازی جمعی است.از سویی پلیس فیلادلفیا اعلام کرد که بروز رویارویی میان دو مرد، به درگیری مسلحانه تبدیل شد که در آن یک مشروب‌فروشی و رستوران شلوغ هدف اصابت گلوله قرار گرفت و سه نفر کشته و 12 نفر دیگر زخمی شدند که وحشت در میان مردم در حال فرار کاملا ملموس بود.

به گفته پلیس، در حادثه دوم، تیراندازی بعد از نیمه شب شنبه در نزدیکی مشروب‌فروشی در چاتانوگا، در ایالت تنسی رخ داد که سه کشته و 14 زخمی بر جای گذاشت.

در سومین حادثه، منطقه ساگیناو در ایالت میشیگان، شاهد حادثه تیراندازی دیگری بود که در ساعات اولیه بامداد یکشنبه رخ داد که طی آن سه نفر کشته و دو نفر دیگر زخمی شدند.این حوادث پس از فاجعه مغازه خواربار فروشی در بوفالو در نیویورک اتفاق افتادند که طی آن فردی مسلح، ده‌ها نفر از مشتریان را زیر آتش گرفت و 11 نفر را کشت.

این حوادث همچنین پس از وقوع قتل عام در مدرسه‌ای در یووالدی، تگزاس و کشته‌شدن 21 نفر اتفاق افتاد که بیشتر آنها کودک بودند و چهار نفر از آن‌ها نیز متعاقبا در یک مرکز پزشکی در تولسا، در ایلات اوکلاهما جان باختند.

وقوع این دست از جنایات خونین، طرفداران حمایت از ایمنی را بر آن داشت تا از دولت ایالات متحده بخواهند، تدابیر سخت‌گیرانه‌تری را برای مهار خشونت مسلحانه به مورد اجرا بگذارد.

جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، پنج شنبه گذشته از کنگره خواست تا ضمن اعلام ممنوعیت سلاح‌های تهاجمی، بازرسی‌های امنیتی، گسترش یافته و سایر اقدامات مربوط به کنترل سلاح به منظور مقابله با حوادث متعدد تیراندازی‌های جمعی، به اجرا درآید.

به گفته موسسه تحقیقاتی غیرانتفاعی «آرشیو خشونت سلاح»، ایالات متحده تاکنون دست‌کم 240 حادثه تیراندازی جمعی را در سال جاری تجربه کرده است.

بر اساس تعریف این بنیاد، «تیراندازی جمعی»، تیراندازی به سوی دست‌کم چهار نفر، به استثنای عامل تیراندازی است.