وقوع کودتای نظامی در گینه

14/06/1400 05:53 ب.ظ

🛑 ارتشیانی که آلفا کنده، رئیس‌جمهور گینه را بازداشت کرده بودند در شبکه تلویزیون دولتی RTG اعلام کودتا کردند

رسانه‌های گینه از وقوع کوتای نظامی علیه دولت این کشور خبر داده و اعلام کردند که آلفا کنده، رئیس‌جمهور گینه از سمت خود برکنار شده است.

این رسانه‌ها ویدئویی منتشر کردند که در آن آلفا کنده، سرهنگ ممادی دومبویا، فرمانده یگان‌های ویژه نیروهای مسلح گینه و شماری از سربازان این کشور دیده می‌شوند.

سرهنگ ممادی دومبویا در این ویدئو اعلام می‌کند که به‌دلیل شرایط سیاسی و اقتصادی گینه علیه دولت کودتا انجام داده و کشور را به تصرف خود درآورده‌اند. دومبویاقانون همچنین گفت که رئیس‌جمهور کنده در بند نیروهای مسلح قرار داشته و اساسی، حکومت و نهادهای دولتی فسخ و مرزهای کشور نیز تعطیل شده‌اند.

ادامه مطلب:
aa_persian »

هشدار ژنرال میلی در باره احتمال وقوع جنگ داخلی در افغانستان | DW | 05.09.2021مارک میلی، رئيس ستاد مشترک ارتش آمریکا احتمال بی‌ثباتی سیاسی و وقوع یک جنگ داخلی در افغانستان را منتفی نمی‌داند. میلی همچنین در مورد تجدید سازماندهی گروه‌های تروریستی در خاک افغانستان هشدار داده است. hhhhhhhhhhhhhhhhh my donky laugh for this talk hhhhhhhhh isis is your and them faild in afghanistan و این سرنوشت و بلایی است که خود دولت بایدن بهمراهی دولتهای منفعل اروپایی بر سر افغانستان می آورند.. Sadness

تیم ایران در مسابقات بین‌المللی نظامی پنجم شدتیم جمهوری اسلامی ایران در بین ۴۳ کشور شرکت کننده در مسابقات بین‌المللی نظامی مقام پنجم را به دست آورد. تو مسائل جنگ و آدمکشی خیلی خوبن از تمام خبرنگاران و رسانه‌های انقلابی خواستاریم در راستای رسالت خبری‌تان در برابر تربیت عمومی کشور روز یکشنبه مورخه ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ مقابل مجلس‌شورای‌اسلامی حضور به هم رسانید تا با پوشش خبری تجمع مسالمت آمیزمعلمان، ما را در راستای تحقق مطالبات قانونی و اجرای عدالت یاری کنید.

هشدار رئيس ستاد مشترک ارتش آمریکا درباره «احتمال وقوع جنگ داخلی» در افغانستانژنرال (جنرال) مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده، هشدار داده است که احتمال وقوع جنگ داخلی گسترده در افغانستان وجود دارد که موجب بازگشت و شکل گیری نگرانن که پنجشیر بمونه. همیشه وقتی نگرانن خوبه، ولی وقتی خوشحالن یعنی یه فاجعه ای داره رخ میده

گستردگی شکاف‌های زمین در منطقه ایج استهبان/ تالاب‌ها خشکیده و دشت‌ها ترک برداشتند/ خسارات غیر قابل جبران در صورت وقوع زلزله در منطقه

حمله طالبان به تجمع زنان در کابل؛ درگیری‌ها در پنجشیر ادامه داردبا تشدید درگیری بین طالبان و نیروهای جبهه مقاومت ملی در پنجشیر، احمد مسعود بر ادامه مبارزه تاکید کرد؛ همچنین طالبان به تجمع گروهی از زنان در کابل یورش برد و آنها را مورد ضرب و شتم قرار داد چرا درباره جزئیات اخبار جدید پنچشیر و پیروزی‌های نیروهای مقاومت‌ نمینویسید؟! انفجار در کوهها، محاصره شدن صدها طالب، اسیر شدن صدها طالب بدست نیروهای مقاومت و صحنه‌های فرار طالبان از پنجشیر. آیا نمیبینید؟

قهرمانی نماینده نیوزلند در مسابقات قهرمانی موتور کراس زنان جهان در ترکیهکورتنی دونکن از کشور نیوزلند در جایگاه نخست مسابقات قهرمانی موتور کراس زنان جهان «WMX» در ترکیه ایستاد. - خبرگزاری آناتولی

رسانه‌های گینه از وقوع کوتای نظامی توسط فرمانده یگان‌های ویژه نیروهای مسلح این کشور خبر دادند.داکار/ خبرگزاری آناتولی

رسانه‌های گینه از وقوع کوتای نظامی علیه دولت این کشور خبر داده و اعلام کردند که آلفا کنده، رئیس‌جمهور گینه از سمت خود برکنار شده است.

این رسانه‌ها ویدئویی منتشر کردند که در آن آلفا کنده، سرهنگ ممادی دومبویا، فرمانده یگان‌های ویژه نیروهای مسلح گینه و شماری از سربازان این کشور دیده می‌شوند.

سرهنگ ممادی دومبویا در این ویدئو اعلام می‌کند که به‌دلیل شرایط سیاسی و اقتصادی گینه علیه دولت کودتا انجام داده و کشور را به تصرف خود درآورده‌اند.

دومبویاقانون همچنین گفت که رئیس‌جمهور کنده در بند نیروهای مسلح قرار داشته و اساسی، حکومت و نهادهای دولتی فسخ و مرزهای کشور نیز تعطیل شده‌اند.

براساس ویدئوی منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نیز کونده در داخل یک اتاق با تعدادی از سربازان کینه حضور داشته و بسیار خسته به نظر رسید.