وقوع آتش سوزی در پی انفجار یک تانکر سوخت در گمرک مرزی افغانستان؛ مقامات هرات خواستار کمک ایران شدند

13/02/2021 05:34:00 ب.ظ

وقوع آتش سوزی در پی انفجار یک تانکر سوخت در گمرک مرزی افغانستان؛ مقامات هرات خواستار کمک ایران شدند

افغانستان, ایران

وقوع آتش سوزی در پی انفجار یک تانکر سوخت در گمرک مرزی افغانستان ؛ مقامات هرات خواستار کمک ایران شدند

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

علت انفجار هنوز روشن نیست و گزارش فوری از کشته‌های احتمالی منتشر نشده است.خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل سخنگوی یک بیمارستان منطقه هرات نوشته است که شدت آتش سوزی به حدی است که آمبولانس ها برای نزدیک شدن به منطقه مشکل دارند.در همین حال، بخش دری صدای آمریکا نیز گزارش کرده است که سید وحید قتالی، استاندار هرات، خواستار کمک ایران برای مهار آتش سوزی شده است.

سید وحید قتالی به خبرنگاران گفت برای مهار آتش سوزی امکانات کافی در اختیار ندارد. وحید قتالی همچنین گفت که سعی شده است برای مقابله با آتش سوزی از تهران کمک هوایی دریافت شود.به گفته مقامات افغان، این آتش سوزی افغانستان را مجبور کرد که خط انتقال برق از ایران را قطع کند. آسوشیتدپرس به نقل از خبرگزاری دولتی ایرنا خبر داد، یک مقام استان خراسان رضوی اعلام کرده است که به دنبال درخواست کمک از هرات، نیروهای امداد و آتش نشانی از ایران برای مهار آتش سوزی در افغانستان به آنجا اعزام شدند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

فلسطین اشغالی| از شهادت جوان فلسطینی تا هتک حرمت صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی + فیلم- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

آتش نشانان در حادثه «داو اخگر» امکانات کافی برای مهار آتش را نداشتندوسایلشون قدیمی یه نردبوم حسابی ندارند

در آتش سوزی بخش کرونای بیمارستان بغداد ۲۷ نفر کشته شدند | DW | 25.04.2021در آتش سوزی بخش مراقبت‌های ویژه بیماران کرونایی در بغداد دست‌کم ۲۷ نفر کشته و بیش از ۵۰ نفر زخمی شدند.علت آتش‌سوزی بیمارستان الخطیب انفجار کپسول اکسیژن عنوان شده است. نخست وزیر عراق سه روز عزای عمومی اعلام کرد. ای آقا این سوسول بازی ها چیه. روزی ۲۰۰ نفر تو ایران از کرونا میمیرن، یه هواپیما رو در کل میترکونن، عزای عمومی هم اعلام نمیکنن. این بچه بازی ها چیه عراقیا دیدن هندیا جسد های مردگان رو میسوزونند، این خود بیمارستان رو سوزندن!! اش با جاش! عزیزم گناه دارن😣

آتش سوزی مهیب در یک کارخانه صنایع شیمیایی قم | DW | 02.05.2021وقوع یک آتش سوزی در کارخانه تولید مواد شیمیایی واقع در ۲۰ کیلومتری شهر قم باعث جراحت شش نفر از جمله دو مامور آتش نشانی شد. گفته می‌شود احتمال سمی بودن دود ناشی از این آتش سوزی وجود دارد. بیایید اتش سوزی افغانستان را بیبنید که بازرگانان افغانستان را غرق کرد قم مصیبتی شده واسه مملکت Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.

وزیر بهداشت عراق در پی آتش سوزی بیمارستان استعفا دادوزیر‌بهداش عراق در پی آتش‌‍سوزی بیمارستان استعفا داد

انفجار مهیب در مرز افغانستان و ایران؛ ۵۰۰ کامیون حامل نفت و گاز در آتش سوختندبه گفته مقام‌های محلی شدت آتش به حدی است که امکان نزدیک شدن دستگاه‌های امداد و نجات وجود ندارد. امیدوارم آسیبی به کسی نرسیده باشه و خسارت فقط مالی باشه که البته قابل جبرانه این اتفاقات دستاورد حضور آمریکا در منطقه است !

ویدیو؛ در پی ترور فعال عراقی معترضان کنسولگری ایران در کربلا را به آتش کشیدندمراسم تشییع جنازه جسد ایهاب الوزنی فعال عراقی اهل کربلا که صبح یکشنبه طبق گفته فعالان محلی توسط شبه‌نظامیان مسلح وابسته به سپاه پاسداران ایران ترور شد، به

یک تانکر سوخت روز شنبه ۲۵ بهمن در گمرک اسلام قلعه، واقع در استان هرات، در غرب افغانستان و در مرز ایران، منفجر شد.را صد درصد اعلام کرد و افزود : «کارخانه به‌طور صد درصد خسارت دیده است، هرچند هنوز برآورد ریالی انجام نشده و کارشناسان تا اعلام دقیق دلیل حریق و خسارت وارده موارد را بررسی خواهند کرد .مقام‌های عراقی اعلام کردند آتش سوزی بیمارستان الخطیب بغداد بر اثر انفجار کپسول اکسیژن رخ داده و به دلیل عدم وجود سیستم محافظت در برابر آتش سریعا گسترش یافته است.ساعت شش صبح روز یک‌شنبه ۱۲ اردیبهشت آتش سوزی مهیبی در کارخانه مولدان صنایع شیمیایی شهرک صنعتی شکوهیه قم واقع در ۲۰ کیلومتری شهر قم روی داد.

بر اساس گزارش‌ها ده‌ها تانکر دیگر نیز در پی این انفجار، آتش گرفت. علت انفجار هنوز روشن نیست و گزارش فوری از کشته‌های احتمالی منتشر نشده است. آتش زمانی خاموش شد که چیزی برای سوختن نمانده بود . خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل سخنگوی یک بیمارستان منطقه هرات نوشته است که شدت آتش سوزی به حدی است که آمبولانس ها برای نزدیک شدن به منطقه مشکل دارند. رسانه‌های عراقی به نقل از مقام‌های این کشور نوشتند ۹۰ نفر از ۱۲۰ بیمار بستری در این بیمارستان نجات یافتند. در همین حال، بخش دری صدای آمریکا نیز گزارش کرده است که سید وحید قتالی، استاندار هرات، خواستار کمک ایران برای مهار آتش سوزی شده است.» گفته‌های دبیر اجرایی خانه کارگر زنجان در حالی است که «محسن عباسی»، سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان با رد این موضوع به رسانه‌های محلی گفته است: «بلافاصله پس از آتش‌سوزی نیروهای آتش‌نشانی مستقر در شهرک به محل حادثه عزیمت کرده و اقدامات اولیه را انجام دادند، ۱۰ دقیقه بعد نیز نیروهای آتش‌نشانی از داخل شهر به این نیروها پیوسته و موفق به اطفای حریق شدند. سید وحید قتالی به خبرنگاران گفت برای مهار آتش سوزی امکانات کافی در اختیار ندارد. چهار کارگر نیز دچار سوختگی سطحی شده‌اند.

وحید قتالی همچنین گفت که سعی شده است برای مقابله با آتش سوزی از تهران کمک هوایی دریافت شود. ما آتش‌نشانان فداکار زیادی داریم که جان خود را فدای نجات مردم کرده‌اند اما مساله اینجاست که چرا ما از اتفاقات گذشته درس نمی‌گیریم . کمیسیون حقوق بشر دولت عراق آتش‌سوزی بیمارستان ویژه کرونای بغداد را"جنایت علیه بیماران کرونایی" توصیف کرده و گفته است"این بیماران به جای درمان در شعله‌های آتش سوخته‌اند". به گفته مقامات افغان، این آتش سوزی افغانستان را مجبور کرد که خط انتقال برق از ایران را قطع کند. آسوشیتدپرس به نقل از خبرگزاری دولتی ایرنا خبر داد، یک مقام استان خراسان رضوی اعلام کرده است که به دنبال درخواست کمک از هرات، نیروهای امداد و آتش نشانی از ایران برای مهار آتش سوزی در افغانستان به آنجا اعزام شدند.» دبیر اجرایی خانه کارگر زنجان معتقد است اگر در حادثه شرکت « داو اخگر » آتش‌نشانی به موقع در محل حادثه حاضر می‌شد و تجهیزات کافی داشت سطح خسارت به کارخانه و نیروی کار آن به این اندازه نبود . بخش دری صدای آمریکا از قول مقام های محلی افغان در هرات می نویسد چندین تیم از نیروهای نظامی به اسلام قلعه هرات رفته اند تا مانع سوء استفاده احتمالی مخالفان مسلح دولت از وضعیت موجود شوند. مصطفی کاظمی پس از وقوع"فاجعه بیمارستان الخطیب" سه روز عزای عمومی اعلام کرد. این گزارش می گوید تاکنون در آتش سوزی دست کم ۱۷ نفر دچار سوختگی شده اند.» او با طرح پرسش از مدیران و مسئولان استانی خواستار پاسخگویی آنها نسبت به وضعیت سه دختر جوانی است که به دلیل سهل‌انگاری صورت گرفته؛ جانشان به خطر افتاده، شد و افزود: « چرا مدیران استانی به گونه‌ای رفتار می‌کند که انگار هیچ اتفاقی نیفتاده است؟ تنها ۱۰ درصد از وظیفه آتش‌نشانی مربوط به حریق است و مابقی مربوط به ادوات و تجهیزات سازمان آتش‌نشانی است که باید به‌روز و مجهز باشد، باید از این حادثه درسی بگیریم و شهرداری را مکلف کنیم تا نسبت به تجهیزات بازنگری جدیت داشته باشند . در همین زمینه:.

خبرهای دیگر .. در حال حاضر وضعیت جسمی سه کارگر زن با درصد سوختگی بالا وخیم است و در بیمارستان شهید مطهری تهران بستری هستند .. .