وقتی حتی اجاره مغازه طلافروش هم در نمی‌آید

21/05/1399 07:46 ق.ظ

رئیس اتحادیه طلافروشان اهواز: وضعیت بازار طلا در چند ماه اخیر اصلا خوب نیست بسیاری از فروشندگان طلا، بویژه اجاره‌نشین‌ها بدهی بالا آورده‌اند آن‌ها حتی اجاره بهای خود را نمی‌توانند از راه فروش طلا تامین کنند آن‌ها واقعا نمی‌دانند باید چه کاری انجام دهند

عبدالرحمان ذهبی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص آخرین وضعیت بازار طلا اظهار کرد: بازار طلا ماه‌ها است که نوسان دارد و طلافروشان هم نمی‌دانند که قرار است وضعیت بازار به چه شکلی شود و سردرگم هستند.

وی افزود: اونس جهانی نوسان دارد و نرخ ارز نیز مدام در حال افزایش و یا گاهی کاهش است و این مسائل باعث شده که طلافروشان با مشکلات عمده‌ای در خرید و فروش طلا مواجه شوند و واقعا نمی‌دانند در شرایط فعلی بازار باید چه کاری انجام دهند.

رئیس اتحادیه طلافروشان اهواز تصریح کرد: تا زمانی که وضعیت نرخ ارز و همچنین اونس جهانی به همین شکل در حال نوسان باشد، وضعیت طلافروشان نیز نامشخص است زیرا در این اوضاع اقتصادی هر تصمیمی ممکن است به زیان و یا حتی ورشکستگی منجر شود.

ذهبی بیان کرد: طلافروش در وضعیت کنونی گاهی طلا را با قیمت بالایی خریداری می‌کند و ناگهان قیمت طلا در بازار کاهش می‌یابد و این مساله باعث ضرر و زیان می‌شود. گاهی نیز طلافروش طلا را با قیمتی به مشتری می‌فروشد و سپس قیمت‌ها افزایش می‌یابند و فروشنده برای خرید مجبور است قیمت بالایی را پرداخت کند. headtopics.com

وی افزود: وضعیت بازار طلا در چند ماه اخیر اصلا خوب نیست و نوسانات نرخ ارز و اونس جهانی در کنار کرونا شرایط فعالیت طلافروشان را بسیار دشوار کرده است. رئیس اتحادیه طلافروشان اهواز گفت: بسیاری از فروشندگان طلا، به ویژه آن‌هایی که در مغازه‌ها اجاره‌نشین هستند بدهی بالا آورده‌اند و واقعا نمی‌دانند باید در این شرایط چه کاری انجام دهند زیرا حتی اجاره بهای مغازه خود را نیز نمی‌توانند از راه فروش طلا تامین کنند.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

کرونا در ایران؛ 163 فوتی و 2020 مورد ابتلای جدید در یک روزکرونا در ایران؛ 163 فوتی و 2020 مورد ابتلای جدید در یک روز

فروش دارایی‌های غیرمنقول در ترکیه در نیمه نخست سال از یک میلیون واحد فراتر رفت

عدم عضویت ایران در FATF مانع از حضور «غضنفر بانک» در چابهار شد/ آغاز سرمایه‌گذاری ایران در معادن افغانستان/ احتمال کاهش تجارت دو کشور در سال ۹۹رییس اتاق ایران و افغانستان اظهار داشت: مجوز اصولی غضنفربانک برای فعالیت در ایران صادر شده اما به دلایلی از جمله قوانین بانکی دو کشور و اینکه ایران عضو FATF نیست، غضنفر بانک نتوانست در ایران شعبه داشته باشد.

پرواز هزاران بادکنک قرمز در اعتراض به افزایش قربانیان کرونا در برزیلمنتقدان عملکرد دولت برزیل در مقابله با شیوع ویروس کرونا به نشانه اعتراض، هزاران بادکنک قرمز را که در کنار صلیب‌های ایستاده در ساحل ریودو‌ژانیرو جانمایی شده بود، به پرواز درآوردند ویدئوی بدون شرح را ببینید🔽

بازار بزرگ «حراج در فضای باز» برای سی‌وچهارمین سال پیاپی در شش ایالت آمریکا برگزار شدبازار بزرگ «حراج در فضای باز» برای سی‌وچهارمین سال پیاپی در شش ایالت آمریکا برگزار شد این رویداد بزرگ که از پنجشنبه ۱۶مرداد آغاز شد و تا یکشنبه ۱۹ مرداد ادامه داشت، بیش از هزاران نفر را در یک مسافت ۱۱۱۰کیلومتری گسترده در چند ایالت مرکزی آمریکا گرد هم آورد

وقفه ناگهانی در کنفرانس خبری ترامپ به علت تیراندازی در نزدیکی کاخ‌سفید - BBC News فارسیدونالد ترامپ عصر دوشنبه در حالی که در حال گفتگو با خبرنگاران بود توسط محافظان شخصی فورا به بیرون اتاق کنفرانس هدایت شد اما دقایقی بعد بازگشت و به خبرنگاران گفت ماموران سرویس مخفی به یک مظنون شلیک کرده و او را زخمی کرده‌اند.