وقتی شیر نفت بسته شد چه کنیم؟ | DW | 17.08.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 25 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

چالش‌های پیش روی دولت‌های بعدی در ایران را به دو دسته می‌توان تقسیم کرد: افزایش سهم صادرات غیرنفتی ایران در بازار جهانی، و طراحی مکانیزم‌های بهتر برای توزیع درآمد ملی.

تحریم‌های ایالات متحده آمریکا فروش نفت را برای ایران مشکل کرده، اما آیا برداشته شدن تحریم‌ها می‌تواند تضمین کننده اقتصادی پویا و پاینده باشد؟ برای جستجوی جواب باید چشم انداز ده ساله بازار نفت را بررسی کرد: فرآورده‌ای که بخش اعظم صادرات ایران را در سال‌های شکوفایی اقتصادی به خود اختصاص می‌داد. مسئله فقط سوخت نیست بلکه ما برای تولید کودهای شیمیایی، لوازم آرایشی، بسته‌بندی‌های پلاستیکی، عینک، لاستیک، آسفالت، بسیاری از مواد اصلی پوشاک و غیره به نفت نیاز داریم.

از سوی دیگر مشکلات فراوان استفاده بی رویه از پلاستیک، دولت‌ها را وادار به بازیافت این مواد خواهد کرد. حالا سوال اینجاست که صادرات نفت در ده یا بیست سال آینده چقدر کاهش خواهد داشت، و اساساً آنچه که صادر می‌شود برای چه منظور مورد استفاده خواهد بود؟ آیا دولت‌مردان کشورهای حوزه خلیج فارس باید کم کم به فکر اقتصادی بدون وابستگی به صادرات نفت باشند؟ چنین اقتصادی چگونه میسر خواهد شد، و چگونه خواهد بود؟کوچک شدن اقتصاد ایران اجتناب ناپذیر است، اما این لزوماً به معنای گسترش فقر نیست.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

واقعیت‌هایی از داخل ایران| ۳.۵ میلیون کارگر بدون قرارداد و بیمه در ایران
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

پرزیدنت ترامپ در جمع هواداران در نیوهمپشایر: ایران و چین می‌خواهند با آمریکا توافق کنندرئیس جمهوری ایالات متحده در یک نشست انتخاباتی در شمال شرقی آمریکا گفت که جمهوری اسلامی و چین به دنبال توافق با ایالات متحده هستند.\r\n پرزیدنت دونالد ترامپ پنجشنبه شب ۲۴ مرداد به وقت شرق آمریکا که برای
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

جزئیاتی از دومین گزارش «جاوید رحمان» گزارشگر سازمان ملل در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران♦️ جزئیاتی از دومین گزارش جاوید_رحمان گزارشگر سازمان ملل در مورد وضعیت حقوق_بشر در ایران ⚡️ ایران در ده سال گذشته به هیچکدام از سه گزارشگر ویژه ای که برای گزارش به سازمان ملل انتخاب شدند، اجازه نداد برای بررسی وضعیت حقوق بشر، به ایران سفر کنند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

تا زمانی که شیر نفت در جیب دولت‌ها باشد، استبداد هست و پاسخگویی وجود ندارددبیرکل حزب ندای ایرانیان گفت: مسئولان اقتصادی کشور دنیا را نمی‌شناسند و نوع نگاه‌شان به اقتصاد مولد نیست، تا زمانی که شیر نفت در جیب دولت‌ها باشد استبداد هست و پاسخگویی وجود ندارد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

گریس-۱؛ مقامات جبل‌الطارق می‌گویند ایران تعهد داد، ایران می‌گوید تعهد ندادنفتکش ایرانی با گذشت یک روز از حکم آزادی‌اش هنوز از آبهای جبل الطارق خارج نشده‌است
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

افزایش ۵ درصدی گرایش به مواد مخدر در ایران | DW | 15.08.2019دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ایران از رشد پنج درصدی گرایش به مواد در کشور خبر می‌دهد و می‌گوید سالانه سه هزار نفر بر اثر مصرف مواد فوت می‌کنند. او از سازمان‌های مردم‌نهاد برای کمک به دولت در حل مشکل استمداد کرده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »