وعده کمک مالی با عضوگیری در یک کانال تلگرامی به نام رئیسی

15/09/1400 07:32:00 ب.ظ

شهروند‌خبرنگار

«کمک مالی از طرف رییسی»، نام کانالی است که به تازگی در اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام راه‌اندازی شده و به ادعای گردانندگان این کانال، هدف آن پرداخت کمک معیشتی به مردم است. گزارش شهروند‌خبرنگار ایران‌وایر👇

«کمک مالی از طرف رییسی»، نام کانالی است که به تازگی در اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام راه‌اندازی شده و به گفته گردانندگان این کانال، هدف آن پرداخت کمک معیشتی به مردم است.نحوه پرداخت کمک معیشتی نیز از طریق اضافه کردن عضو جدید در این کانال است؛ به این صورت که هر فرد باید حداقل ۱۰۰ نفر را در کانال اضافه کند تا به ازای هر نفر، ۲۰ هزار تومان دریافت کند. ربات این کانال طوری طراحی شده است که حتی اگر ۹۹ نفر اضافه شوند، هیچ پولی پرداخت نمی‌شود و حتما باید شمار افراد اضافه شده توسط هر نفر به ۱۰۰ نفر برسد.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

در قضایای اخیر بسیجی‌ها مظلوم واقع شدند/بچه های تیم ملی چشم ملت ما را روشن کردند

به مناسبت هفته بسیج، صبح امروز؛ شنبه ۵ آذرماه جمع کثیری از بسیجیان با حضور در حسینیه امام خمینی(ره) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند. ادامه مطلب >>

تاثیر توقف مذاکرات هسته‌ای: قیمت دلار در ایران به بالاترین میزان در یکسال گذشته رسید🔻تاثیر توقف مذاکرات هسته‌ای: قیمت دلار در ایران به بالاترین میزان در یکسال گذشته رسید ▪️قیمت دلار آمریکا از مرز ٣٠ هزار تومان گذشت و ارزش یورو و پوند بریتانیا نیز به ترتیب به ۳۴ هزار تومان و ۴۰ هزار تومان رسید. ⬇️بیشتر بخوانید: اگر فشار اسرائیل نبود، تا ب امروز بایدن خائن و حزب او ب رژیم یاغی و تروریستی و نامشروع جمهوری اسلامی پول و امکانات داده بود.فعلا بایدن مایه ننگ آمریکایی ها میباشد و نامحبوب نزد اکثریت مردم ایالات متحد حزب دموکرات آمریکا بداند یا با اسرائیل یا باج ب رژیم و عواقب آن برای آمریکا 😏

دانشجویان با تشکیل هسته های مشاوره ای به دولت کمک کنندمعاون معاون اول رییس جمهور ضمن دعوت از دانشجویان برای ارائه راهکارهای پیشنهادی و طرح هایشان به دولت در جهت پیشبرد امور، گفت: بهره گیری از نظرات کارشناسی و تخصصی دانشجویان و جامعه دانشگاهی برای دولت سیزدهم اهمیت اساسی دارد، لذا دانشجویان باید با ایجاد کانون های پشتیبانی و خدمات مشاوره ای به دولت در اداره کشور کمک کنند.

افزایش قیمت پسته به ۳۴۰ هزار تومان در آستانه شب یلدا

پلیس و معترضان به محدودیت‌های مرتبط با کرونا در بروکسل درگیر شدند🔺 پلیس و معترضان به محدودیت‌های مرتبط با کرونا در بروکسل درگیر شدند ▪ پلیس روز یکشنبه برای متفرق کردن معترضانی که به سوی ماموران سنگ ‌و مواد آتش‌زا پرتاب می‌کردند، به شلیک گاز اشک‌آور و استفاده از ماشین‌های آب‌پاش روی آورد. ⬇ بیشتر بخوانید:

مرگ چهار پیشمرگه‌ کُرد در پی حمله داعش به مناطق شمالی عراقاین سومین حمله ستیزه جویان داعش به مناطق شمالی عراق در کمتر از دو هفته گذشته است و این‌بار آنها یک پایگاه پیشمرگه‌ها را در نزدیکی روستای قره سالم در شمال کرکوک هدف قرار دادند. ادبیات رسانه فارسی زبان با ادبیات داعش تفاوتش در چیه؟ اونا به کشورهای اسلامی میگن: امت واحده اسلامی. شما هم اقلیم کوردستان رو مناطق شمالی مینامید. 'اقلیم کوردستان عراق' اون منطقه اسم رسمی و شناخته شده داره یورونیوز! کوردستان وقتی نیروهای مبارزه با تروریسم کوردستان برای زدن حاج قاسم با آمریکا همکاری می کرد باید به این روزا هم فکر می کرد

برنده نوبل صلح: دموکراسی در میان سیاستمداران روسیه به «ناسزا» و «توهین» تبدیل شده استدیمیتری مراتوف (مرادوف): : «ماشین تبلیغات و پروپاگاندای رژیم موثر بوده است و اکثر مردم روسیه دمکراسی را مضر می دانند و این می تواند فروپاشی را در پی داشته باشد. به این دلیل است که مردم شروع کرده اند به دوست داشتن یک دیکتاتور در قدرت.» دموکراسی شدە، گوشتش برای من استخانش برای تو.

مهشید فروغی، شهروندخبرنگار «کمک مالی از طرف رییسی»، نام کانالی است که به تازگی در اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام راه‌اندازی شده و به گفته گردانندگان این کانال، هدف آن پرداخت کمک معیشتی به مردم است.این بیشترین سقوط ارزش پول ملی ایران در برابر ارزهای خارجی از مهر سال ١٣٩٩ است.به گزارش ایسنا، محمد مخبر صبح امروز(دوشنبه) در جلسه با دانشجویان در حوزه مسائل اقتصادی و زیربنایی کشور که به مناسبت ۱۶ آذر روز دانشجو انجام شد، مشارکت و بهره گیری از نظرات دانشجویان و نخبگان اقتصادی در تدوین لوایح و بودجه کشور را از اولویت های دولت برشمرد و تاکید کرد: دولت سیزدهم به دنبال این است تا با بهره گیری و جمع بندی نهایی از نظرات کارشناسی دانشجویان، لوایح مورد نظر خود از جمله لایحه بودجه سال آینده را تقدیم مجلس شورای اسلامی کند.استان‌وایر - در هفته‌های منتهی به شب یلدا در ایران، خبرگزاری «ایسنا» طی گزارشی به قیمت آجیل پرداخته است که براساس آن گردو، پسته و بادام افزایش قیمت بین ۱۱ تا ۳۸ درصدی داشته و برای هر کیلو تا بیش از ۳۴۰ هزار تومان فروش داشته است.

نحوه پرداخت کمک معیشتی نیز از طریق اضافه کردن عضو جدید در این کانال است؛ به این صورت که هر فرد باید حداقل ۱۰۰ نفر را در کانال اضافه کند تا به ازای هر نفر، ۲۰ هزار تومان دریافت کند. ربات این کانال طوری طراحی شده است که حتی اگر ۹۹ نفر اضافه شوند، هیچ پولی پرداخت نمی‌شود و حتما باید شمار افراد اضافه شده توسط هر نفر به ۱۰۰ نفر برسد.» دور هفتم مذاکرات برای احیای برجام از روز دوشنبه ٨ آذر در وین، پایتخت اتریش آغاز شد و جمعه به پایان رسید. *** کانال تلگرامی «کمک مالی از طرف رییسی» تقریبا از اوایل آذر ۱۴۰۰ راه‌اندازی شده است اما تا همین چند روز پیش بدون این که شناسنامه‌ای از خود رو کند یا ابتدا از اهداف و مسوولیتش بگوید، فقط به انتشار مکرر این جمله اکتفا می‌کرد که با اضافه کردن افراد به این کانال، پول دریافت کنید. معاون اول رییس جمهور خاطر نشان کرد: دولت از ابتدای روی کارآمدن مصمم بود که بدون استقراض از بانک مرکزی حقوق کارمندان را پرداخت کند که خوشبختانه با اقدامات و تلاش های دولت توانستیم به این مهم دست یابیم.  سرانجام چند روز پیش خانم «حسینی»، مدیر کانال پیامی نه چندان واضح را با این مضمون منتشر کرد: «بانک ملی در نظر دارد در بخش جوایز نقدی به مردم (بدون قرعه کشی) کمک اهدا کند. آمریکا: به نظر نمی‌‌رسد ایران برای بازگشت به پیروی متقابل از برجام جدی باشد یک مقام ارشد وزارت خارجه نیز روز شنبه در جمع خبرنگاران از احتمال وضع تحریم‌های بیشتر در صورت از بین رفتن توافق هسته‌ای توسط ایران خبر داد. کد پی‌گیری:5800533 هریک از اعضای مخاطبین شما را به قیمت ۲۰هزار تومان  خریدار است.۶ درصد نسبت به آبان سال گذشته و ۳.

» در این پیام آمده است: «ما یک شرکت فعال در زمینه خرید و فروش سهام، به ویژه سهام عدالت هستیم و اگر کسی قصد خرید و فروش سهام خود را داشته باشد، با راهنمایی ما به سایت معتبر یا موسسه ما پیوسته و با مراجعه به شرکت ما، به خرید و فروش سهام خود اقدام می‌کند.» افزایش قیمت دلار در ایران معمولا بر قیمت سایر اجناس و خدمات در این کشور تاثیر منفی می‌گذارد و سطح عمومی قیمت‌ها را بالا می‌برد. وی همچنین در این جلسه با اشاره به یکی از دغدغه های دانشجویان مبنی بر عدم اجرای درست قانون هدفمندی یارانه ها در کشور تاکید کرد: باید مجلس و دولت کمر همت ببندند و قانون هدفمندی یارانه ها به درستی در کشور اجرایی شود و این تصمیم و اقدام می تواند در آینده به نفع مردم و کشور تمام شود. فعالیت ما کاملا قانونی است و در واقع عضوگیری شما را می‌خریم. چهار سال نیز از فعالیت رسمی شرکت می‌گذرد. مطالب مرتبط. نحوه واریز وجه نقد عضوگیری نیز که از آن به عنوان کمک معیشتی مردم یاد می‌شود، ۲۰ هزار تومان به ازای هر نفر است. معاون اول رییس جمهور در بخشی از سخنان خود از دانشجویان خواست که دغدغه ها و مسائل اصلی کشور را احصا و با تشکیل هسته های مشاوره ای و تخصصی به دولت کمک کنند. اگر ۱۰۰ نفر اضافه کنید، دو میلیون تومان و اگر ۲۰۰ نفر عضوگیری داشته باشید، چهار میلیون تومان دریافت خواهید کرد. قیمت مغز بادام درختی نیز حداکثر به بیش از ۳۴۰ هزار تومان رسیده است.

»  در ادامه توضیح داده شده است: «ربات این کانال طوری طراحی شده است که هیچ کس متوجه نمی‌شود چه کسی او را به عضویت گروه در آورده. بنابراین نگران نباشید و اثر و نشانی از شما به‌عنوان عضوگیرنده باقی نمی‌ماند. انتهای پیام.» در دو هفته‌ای که از راه‌اندازی این کانال تلگرامی می‌گذرد، حدود ۱۴۰ هزار نفر به این گروه اضافه شده‌اند؛ کانالی که فعالیت آن هنوز هم مبهم است و فعلا هم‌چنان به دنبال عضوگیری است.  اما این که چرا اسم کانال، کمک مالی از طرف رییسی است، هم‌چنان جای سوال دارد. در مقابل افرادی که از خانم حسینی، مدیر کانال در خصوص دلیل واضح و روشن پرداخت کمک معیشتی به نام رییسی به مردم، آن هم به این شیوه و هم‌چنین فعالیت شفاف کانال توضیح می‌خواهند، توضیح خاصی ارایه نکرده و فقط به انتقال پیام ربات مبنی بر پرداخت وجه نقد در قبال عضوگیری حداقل ۱۰۰ نفر بسنده می‌کند. 📩 اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: [email protected] 📞 اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید:.

«میترا»، یکی از کسانی که بدون اجازه خودش در این کانال عضو شده است، می‌گوید: «فعالیت این کانال مشکوک است و معلوم نیست چرا در حال عضوگیری هستند. اگر قرار است پولی به نام کمک معیشت به مردم از طرف دولت پرداخت کنند که باید محل آن مشخص باشد و از قبل اطلاع‌رسانی شود. مگر می‌شود دولت همین‌طور بی‌حساب و کتاب، آن هم فقط به یک گروه خاصی که در یک کانال تلگرامی هستند، پول پرداخت کند؟ اگر هم از طرف خود شخص آقای ابراهیم رئیسی است، آن هم باید معلوم باشد برچه اساس و معیاری این پول به این شیوه پرداخت می‌شود.» او که حاضر نشده در قبال عضو کردن تعدادی از افرادی که شماره تلفن‌شان نزد او امانت است، پول دریافت کند، می‌افزاید: «به نظرم خیلی‌ها مانند من از این کانال استقبال نکردند وگرنه با وجود این که کانال کشوری است و افراد از شهرهای مختلف به عضویت در آمده‌اند، باید شمار افراد کانال در طول دو هفته خیلی بیشتر از این‌ها می‌شد. از طرف دیگر، مگر نه این که پیام‌رسان‌های خارجی مانند تلگرام از سوی مسوولان مرتب سرکوب می‌شوند و بر استفاده از پیام‌رسان‌های داخلی تاکید می‌کنند، پس چرا خودشان به صورت مستقیم یا غیرمستقیم برای جذب مخاطب به همین پیام‌رسان‌های خارجی متوسل می‌شوند؟» «کیوان»، یکی دیگر از افرادی که به عضویت در این گروه در آمده است، در این رابطه می‌گوید: «من که نفهمیدم دلیل عضو کردنش در این گروه چیست، فعلا هم هیچ فعالیت یا عکس‌العملی نشان نمی‌دهم تا ببینم در ادامه قصد چه خوابی برای‌مان دیده‌اند.

فعلا که فقط پیام ربات مبنی بر پرداخت ۲۰ هزار تومان برای هر عضوگیری و فیش‌های واریزی به حساب افرادی که اقدام به عضوگیری کرده‌اند، منتشر می‌شود و هیچ پیام و نکته دیگری ندارد.» .