وعده مبهم شولتس برای قطع واردات گاز از روسیه: «خیلی زود»

20/01/1401 12:05 ب.ظ

صدراعظم آلمان روز جمعه گفت که کشورش تا تابستان امسال استفاده از زغال سنگ روسیه را متوقف می‌کند، اما در مورد زمان قطع واردات گاز تنها به عبارت «خیلی زود» اکتفا کرد.

واکنش رئیسی به «درخواست بودجه ۸۰۰ میلیونی» برای استقبال از او در کرجابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران، در واکنش به انتشار خبر درخواست بودجه ۸۰۰ میلیون تومانی برای مراسم استقبال از او گفت که «نکند به نام ما و به کام دیگران شود!».در این نامه که تاریخ آن به ۱۲ فروردین که تعطیل رسمی در ایران است برمی‌گردد، شهردار کرج از رئیس شورای شهر خواسته است که مبلغ ۸۰۰ میلیون تومان تحت عنوان «کمک به بخش عمومی» به منظور «هزینه‌های استقبال» از رئیس جمهور اختصاص دهد.

ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران، در واکنش به انتشار خبر درخواست بودجه ۸۰۰ میلیون تومانی برای مراسم استقبال از او گفت که «نکند به نام ما و به کام دیگران شود!».

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

دست دولت برای واردات خودرو باز استیک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: کیفیت پایین خودروهای داخلی یکی از عوامل موثر در آمار بالای جانباختگان در تصادفات جاده ای است که با شکست انحصار ایجاد شده و واردات خودرو می توان بستر کیفی سازی خودروهای داخلی را فراهم کرد.

چرا روسیه از شورای حقوق بشر تعلیق شد اما جمهوری اسلامی نه؟مجمع عمومی سازمان ملل به قطع‌نامه تعلیق روسیه از شورای حقوق بشر این سازمان رای داد. اما چرا جمهوری اسلامی ایران که وضعیت حقوق بشر در آن وخیم توصیف شده، از عضویت در شورا تعلیق نشده است؟ روسیه سازمان_ملل شورای_حقوق_بشر گزارش فرامرز داور

ژاپن و کره جنوبی نیز به تحریم زغال‌سنگ روسیه می‌پیوندندیک روز پس از اعمال تحریم اتحادیه اروپا بر واردات زغال‌سنگ روسیه، ژاپن و برخی شرکت‌های کره جنوبی نیز گفته‌اند سفارش خرید زغال‌سنگ روسی را متوقف می‌کنند.

عضویت روسیه در شورای حقوق بشر سازمان ملل تعلیق شدعضویت روسیه در شورای حقوق بشر سازمان ملل تعلیق شد مجمع عمومی سازمان ملل با ۹۳ رأی موافق، ۲۴ رأی مخالف و ۵۸ رأی ممتنع، عضویت روسیه را در شورای حقوق بشر به حالت تعلیق درآورد.

کرملین: عملیات نظامی در اوکراین احتمالا در «آینده نزدیک» پایان یابدکاخ کرملین با ادعای تحقق دستاوردهایی در پی تلاش‌های ارتش روسیه و مذاکره‌کننده این کشور، از احتمال پایان قریب‌الوقوع «عملیات نظامی روسیه در اوکراین» خبر داد

زلنسکی: روسیه باید به دست عدالت سپرده شوددر حالی که اوکراین در تازه‌ترین موضع خود، خواهان «سپردن روسیه به دست عدالت» شده، رئیس دستگاه دیپلماسی مسکو از عقب‌‌نشینی کییف از مفاد پیشنهادات قبلی خود در هرچقدر دیپلمات های جمهوری_اسلامی در غرب به‌عدالت سپرده‌شدند این پوتین هم روش. تازه با چادر درغرب به‌اصطلاح متمدن جولان میدهند ولی برسرهمان دیپلماتهای غربی حین ورود به ایران حجاب آنهم حجاب_اجباری میگذارند و کیه که توان کوچکترین اعتراض را داشته باشد!؟ فیفا حزب_دموکرات

واکنش رئیسی به «درخواست بودجه ۸۰۰ میلیونی» برای استقبال از او در کرج

تصویر نامه شهردار کرج بابت اختصاص بودجه برای استقبال از ابراهیم رئیسی

ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران، در واکنش به انتشار خبر درخواست بودجه ۸۰۰ میلیون تومانی برای مراسم استقبال از او گفت که «نکند به نام ما و به کام دیگران شود!».

همزمان با سفر ابراهیم رئیسی به کرج، تصویر نامه‌ای در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است که در آن شهرداری این شهر درخواست ۸۰۰ میلیون تومان بودجه از شورای شهر کرده است.

در این نامه که تاریخ آن به ۱۲ فروردین که تعطیل رسمی در ایران است برمی‌گردد، شهردار کرج از رئیس شورای شهر خواسته است که مبلغ ۸۰۰ میلیون تومان تحت عنوان «کمک به بخش عمومی» به منظور «هزینه‌های استقبال» از رئیس جمهور اختصاص دهد.

تصویر این نامه همزمان با سفر آقای رئیسی به استان البرز در روز پنج‌شنبه، ۱۸ فروردین، منتشر شد.

در واکنش به انتشار علنی این نامه، آقای رئیسی در جلسه‌ای که مقامات استان البرز در شامگاه پنج‌شنبه داشتند در مورد پخش این نامه چنین توضیح داد که «با مترو به کرج رفته و برای افطار هم مهمان خوابگاه دانشجویی دانشگاه خوارزمی بوده است».

رئیس جمهور ایران در ادامه ضمن ابراز بی‌اطلاعی از تخصیص این بودجه می‌گوید: «به نام ما و به کام دیگران نشود.»

سفرهای استانی رئیس جمهور که از زمان ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد در ایران باب شد بارها مورد انتقاد نمایندگان مجلس قرار گرفته و برخی آن را موجب هدررفت بودجه عنوان کرده‌اند.در واکنش به سفر ابراهیم رئیسی به استان خوزستان در اوایل شهریور ۱۴۰۰ این سفر را «نمایشی» خوانده و گفته بود که «این سفرهای کوتاه و یک‌روزه‌ مشکلات خوزستان را حل نمی‌کند» و در ادامه از دولت خواست که این رویه را متوقف کند.

مسعود پزشکیان نماینده تبریز نیز در مهر پارسال در انتقاد به سفرهای رئیس جمهوری، برخی مصوبات این سفرها را «غیرعلمی» عنوان کرده و گفته بود که «این سفرها توقعات را بالا برده و به دلیل عدم انجام وعده‌ها نارضایتی را افزایش خواهد داد».

پیشتر نیز افزایش سهم نهاد ریاست جمهوری در بودجه ۱۴۰۱ و اختصاص ۵۲۵ میلیارد تومان برای مصوبات سفرهای استانی با افزایش یک بند با عنوان «برنامه حکمرانی امور قوه مجریه» موجب انتقادات گسترده قرار گرفته بود.