وضعیت بحرانی شیوع کرونا در زندان اوین؛ ابتلای بکتاش آبتین و کیوان باژن

17/09/1400 07:05:00 ب.ظ

یکی از زندانیان سیاسی محبوس در اوین در گفت‌وگو با خبرنگاری_جرم_نیست فاش کرد: «میزان شیوع ویروس کرونا در بندهای مختلف این زندان به وضعیت بحرانی رسیده است و بکتاش آبتین و کیوان باژن، دو عضو کانون نویسندگان ایران جزو مبتلایان هستند.» گزارش AmirMiresmaeili

آذر در گفت‌وگویی تلفنی و اختصاصی با «خبرنگاری جرم نیست» فاش کرد که ویروس کرونا در بندهای مختلف این زندان به شدت شیوع پیدا کرده است.

*** ۱۳۹۹ هم‌چنین طی ماه‌های گذشته، نویسندگان و روزنامه‌نگارانی هم‌چون «عالیه مطلب‌زاده» و «مژگان کاووسی» نیز به علت ابتلا به ویروس کرونا، به مرخصی اعزام شدند.

یکی از زندانیان سیاسی و محبوس در زندان اوین امروز در گفت‌وگو با «خبرنگاری جرم نیست» از ابتلای چندین شهروند محبوس در بندهای مختلف این زندان، به‌ویژه بند هشت خبر داده است؛ بندی که محل نگه‌داری روزنامه‌نگاران، نویسندگان، هنرمندان، فعالان سیاسی و هم‌چنین بدهکاران مالی است.

این زندانی در ادامه افزود: «علی‌رغم این که درجه تب آبتین به بالای درجه رسیده و به نفس‌تنگی افتاده بود اما هم‌چنان می‌خواستند با چند عدد قرص او را درمان کنند. روز یک‌شنبه که به بیمارستان انتقال یافت نیز به خانواده و همسرش اطلاعی ندادند. روز گذشته وقتی ما پس از دو روز بی‌خبری مطلع شدیم که او در بیمارستان است، در تماسی تلفنی به همسرش اطلاع دادیم و ظاهرا او امروز توانسته است برای لحظه‌ای از فاصله دور بکتاش را ببیند. حالا کیوان باژن، دیگر عضو کانون نویسندگان ایران هم علایم کرونا را دارد و نمی‌دانیم چرا با اعزام فوری او به زندان مخالفت می‌کنند.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

آخرین وضعیت شیوع کرونا و روند واکسیناسیون در ترکیهطبق اعلام وزارت بهداشت ترکیه تاکنون 121 میلیون و 42 هزار و 428 دوز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است. - خبرگزاری آناتولی

سازمان ملل: وضعیت حقوق بشر در فلسطین اسفناک است

در حمله‌ هوایی ارتش عراق 6 تروریست داعشی در استان الانبار کشته شدندهمزمان با اعلام کشته شدن 6 عنصر تروریستی در حمله هوایی ارتش عراق در استان الانبار در غرب این کشور، مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق تاکید کرد که هیچ‌کس فراتر

در اردوگاه خانواده‌های «داعش» در شمال سوریه چه می‌گذرد؟زمانی‌که گروه «داعش»، سوریه و عراق را ترک کرد، یک بمب ساعتی از خود به جای گذاشت. بمبی که به‌رغم همه تلاش‌ها برای مهار یا کنترل آن، همچنان همه جهان را به

سفارت آمریکا در توکیو نسبت به «پیش‌داوری نژادی» پلیس در ژاپن هشدار داد🔺 سفارت آمریکا در توکیو نسبت به «پیش‌داوری نژادی» پلیس در ژاپن هشدار داد ▪ سفارت آمریکا می‌گوید: «شهروندان ایالات متحده باید مدارک مهاجرتی به همراه داشته باشند و در صورت بازداشت، درخواست کنند که اطلاع‌رسانی کنسولی شود.» ⬇ بیشتر بخوانید: بالاخره صدای آمریکایی ها هم درآمد.

محکومیت هشت نفر در پرونده کرسنت/ بازداشت ۱۳۰ نفر در اعتراضات اصفهانبازداشت ۱۳۰ نفر در اعتراضات اصفهان سخنگوی قوه قضاییه: ۱۳۰ نفر در ماجرای اصفهان بازداشت شده بودند و قرار برایشان صادر شده بود وبرخی بلافاصله آزاد و دیروز هم اکثر آنها آزاد شدند.جز افرادی که تیراندازی مسلحانه داشتند بقیه با قرار کفالت و وثیقه آزاد شده بودند پدر سوخته کدام فرد در اصفهان بغیر از بسیج و لباس شخصی ها شلیک کرده ؟