وضعیت جسمی ۶ تن از دراویش زندانی در پی هفته‌ها اعتصاب غذا وخیم است

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 51%

وضعیت جسمی محمد شریفی‌مقدم، رضا انتصاری، احمد ایرانی‌خواه، مرتضی کنگرلو، و سینا انتصاری، دراویش محبوس در زندان تهران بزرگ، و شهرام مقدسی، درویش محبوس در زندان بروجرد، در پی اعتصاب غذا وخیم اعلام شده است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

فائزه عبدی‌پور، همسر محمد شریفی‌مقدم، روز جمعه ۲۹ آذر در گفتگو با صدای آمریکا گفت که ۴۹ روز از اعتصاب غذای ۱۴ نفر از دراویش گنابادی محبوس در زندان‌های ایران می‌گذرد و در حال حاضر وضعیت شش نفر از آنها در زندان تهران بزرگ و زندان بروجرد بسیار وخیم است.

به گفته خانم عبدی‌پور این دراویش در حال حاضر به همراه سه درویش دیگر از جمله سینا انتصاری که وضعیت جسمی وی به شدت وخیم است و مدام خون بالا می‌آورد، در اتاق‌های موسوم به «سوئیت‌های» بند امن زندان تهران بزرگ نگهداری می‌شوند. هم‌اکنون شش نفر از آنها در اعتصاب غذا هستند و پزشک زندان به دلیل وخامت حال این افراد بار دیگر نامه اعزام به بیمارستان را صادر کرده است، اما مقامات زندان از انتقال مجدد آنها به زندان خودداری می‎‌کند.

فائزه عبدی‌پور با اشاره به اینکه دراویشی که در زندان تهران بزرگ در اعتصاب به سر می‌برند «در حال از دست رفتن» هستند به صدای آمریکا گفت، مسئولیت جان تمام این ۱۴ درویش گنابادی که در زندان تهران بزرگ و یا شهرستان‌ها در اعتصاب هستند به عهده حکومت، قوه قضائیه، و سازمان زندان‌ها است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

گناه ما چیه ایا درویش بودن جرم!؟؟؟وای بر شما اخوندا که از داعش هم ظالمید

• نگاه نقّادانه آخوند خراسانی به حکومت اسلامی:

وضعیت جسمی کودکان یمنی و فلسطینی پس از چند سال محاصره چطوره؟؟

زندانی‌سیاسی‌آزاد‌باید‌گردد وعده_ما_پنجم_دی_ماه مرگ_بر_اصل_ولایت_فقیه آزادی

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

خطر مرگ دراویش در اعتصاب غذا؛ خداحافظی با دوستان
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

واکنش ایران به انتقاد پمپئو از وضعیت حقوق بشر در این کشورسخنگوی وزارت خارجه ایران گفت که مایک پمپئو از ریاست یک سازمان جهنمی و شکنجه گر به وزارت خارجه آمریکا آمده و تفکرات جهنمی خود را به میدان دیپلماسی انتقال داده است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

وضعیت اضطراری آب و هوا در استرالیا و اعتراض کنشگران محیط زیستدر هفتۀ جاری گرمای هوا در استرالیا رکورد شکست. در شهر آدلاید واقع در جنوب شرق این کشور دما به ۴۶ درجه سانتیگراد و در شهر ملبورن به ۴۴ درجه رسید.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دو نفر در جریان اعتراض‌ها به قانون اعطای شهروندی در هند کشته شدندجدا از پایتخت و ایالت پر جمعیت اوتار پرادش مقامات دولتی هرگونه تجمع در کارناتاکا، یکی از ایالت‌های جنوبی این کشور و بمبئی مرکز ایالت ماهاراشترا را ممنوع اعلام کرده‌ بودند. حالا این همه جمعیت دو نفر کم شد چیزی نمیشه که.... من اصلا متوجه نشدم اینا چرا تظاهرات میکنن مسلمانن و نمیخوان به غیرمسلمان حق شهروندی داده بشه یا غیر مسلمانن و نمیخوان به مسلمانا حق شهروندی داده بشه
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

طرح‌های بدن انسان در برابر سفارت ایران در بلژیک برای اعتراض به کشتار«این نماد صحنه‌ی جرم در خیابان‌های ایران است که بیش از ۳۰۰ معترض در آنجا به دست نیروهای امنیتی کشته شدند.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بیست کشور اسلامی در غیاب عربستان و پاکستان در مالزی گردهم آمدندعربستان سعودی، ملک سلمان در جریان گفتگویی تلفنی با مهاتیر محمد تاکید کرده است که مسائل عمده جهان اسلام باید در جریان نشستی مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد که توسط سازمان همکاری اسلامی سازماندهی و تدارک دیده باشد. کشورهای اسلامی قتل عام های قره_باغ و ایغورستان را نمیبینند؟! در جلسات پس راجع به چی مذاکره میکنند؟! مثلا چه 💩💩💩قراره بخورن جمع شدن اونجا🤔🤔🤔 وقتی عربستان مایه دار وپاکستان بمب اتمی دار نیستن یعنی باقی کشور ها کشک ودوغ هستن که گرد هم اومدن🙂😁
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »