وضعیت جوی آرام کشور طی امروز/ ورود سامانه بارشی به کشور طی پس‌فردا

13/11/1400 09:36:00 ق.ظ

وضعیت جوی آرام کشور طی امروز ورود سامانه بارشی به کشور طی پس‌فردا رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن بیان اینکه امروز(۱۳ بهمن‌ماه) در کشور، آسمانی آفتابی و جوی آرام حاکم است، از ورود سامانه بارشی جدید از جمعه (۱۵ بهمن‌ماه) خبر داد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن بیان اینکه امروز(۱۳ بهمن‌ماه) در کشور، آسمانی آفتابی و جوی آرام حاکم است، از ورود سامانه بارشی جدید از جمعه (۱۵ بهمن‌ماه) خبر داد. وی افزود: پنجشنبه (۱۴ بهمن ماه) هم جوی پایدار و آرام را در کشور شاهد خواهیم بود و اواخر وقت در نوار مرزی کردستان و نوار مرزی جنوبی آذربایجان غربی با نفوذ تدریجی ناپایداری جوی، بارش رخ می‌دهد .

جمعه (۱۵ بهمن‌ماه) با ورود سامانه بارشی به غرب کشور، در مناطقی از غرب زاگرس مرکزی و شمال غرب و ارتفاعات البرز غربی و مرکزی، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی در استان‌های قزوین، البرز و تهران بارش باران و برف پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: شنبه (۱۶ بهمن‌ماه) علاوه براین مناطق، با شمالی شدن جریان‌ها روی دریای خزر، در سواحل شمالی نیز بارش آغاز می‌شود سپس در شمال شرق و برخی از نقاط شرق و نواحی مرکزی کشور نیز بارش رخ خواهد داد و یکشنبه (۱۷ بهمن ماه) در نیمه جنوبی اردبیل و استان‌های گیلان، مازندران و گلستان و در مناطقی از شمال شرق کشور بارش رخ می‌دهد.

به گفته ضیاییان چهارشنبه (۱۳ بهمن‌ماه) خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان و پنجشنبه (۱۴ بهمن‌ماه) شرق خلیج فارس و دریای عمان مواج پیش‌بینی می‌شوند. دریای خزر روز شنبه (۱۶ بهمن‌ماه) مواج خواهد شد و بعد از ظهر چهارشنبه (۱۳ بهمن‌ماه) تا ظهر جمعه(۱۵ بهمن‌ماه) در شهرهای صنعتی و پرجمعیت تهران، کرج، اراک و اصفهان افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست. headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

بیش از ۳۵هزار ابتلا و ۵۰ فوتی کرونا در کشور طی شبانه‌روز گذشتهبیش از ۳۵ هزار ابتلا و ۵۰ فوتی کرونا در کشور طی شبانه‌روز گذشته *مبتلایان جدید: ۳۵۰۷۰ *جانباختگان جدید: ۵۰ نفر *مجموع مبتلایان: ۶۴۰۸۲۴۴ نفر *مجموع بهبودیافتگان: ۶۱۱۰۶۱۵ *مجموع جان‌باختگان: ۱۳۲۵۰۴ نفر *مجموع واکسن تزریق شده: ۱۳۲۷۲۵۳۰۵

تلاش قطر برای میانجی‌گری میان ایران و آمریکا | DW | 01.02.2022وزیر خارجه قطر از تلاش این کشور برای میانجی‌گری میان ایران و آمریکا همزمان با ورود مذاکرات احیای برجام در وین به مرحله‌ای حساس خبر داد.

سیر صعودی مبتلایان به کرونا در ایران؛ ثبت حدود 29 هزار بیمار جدید طی یک روزطی شبانه‌‌روز گذشته 28 هزار و 995 مورد جدید ابتلا به کرونا در ایران شناسایی شده و 30 بیمار نیز جان باختند. - خبرگزاری آناتولی

افزایش شهرهای قرمز و نارنجی کرونا در کشور/ ۴۲ شهر در وضعیت قرمزبه دنبال روند صعودی ابتلا به کرونا در پیک ششم و با سویه امیکرون، بستری‌های ناشی از این بیماری نیز در حال افزایش است؛ به طوری که طبق جدیدترین رنگ‌بندی اعلام شده، اکنون ۴۲ شهر در کشور در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفته‌اند.

امریکا به رئیس فدراسیون کشتی ایران ویزا ندادامریکا به رئیس فدراسیون کشتی ایران ویزا نداد آمریکا برای علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی ایران و دو ملی پوش و یک مربی ایرانی ویزای سفر به این کشور را صادر نکرد. کار درستی کردند. بستر قانونی برای محرومیت این افراد از امتیاز ویزای آمریکا در دوران ترامپ فراهم شد. ترکیه هم باید یک بانک اطلاعاتی از مشخصات افرادی که سابقهٔ 'توهین، تهدید، تحریف و ...' به این دولت-ملت را دارند تهیه کند. محرومیت از ویزا حداقل پاسخ مناسب است.

نیویورک‌تایمز: احیای «برجام» امری قریب‌الوقوع استشماری از مقامات دولتی آمریکا خبر دادند که این کشور و متحدان اروپایی واشینگتن، در آستانه احیای توافق هسته‌ای موسوم به «برجام» هستند.به گزارش «نیویورک