وضعیت غیرقابل قبول تخصیص ارز ترجیحی درگذشته در دست بررسی است

20/06/1400 02:50 ب.ظ

رئیسی در دیدار برگزیدگان و فرهیختگان خراسان جنوبی: وضعیت غیرقابل قبول تخصیص ارز ترجیحی درگذشته در دست بررسی است

رئیس جمهور اظهار داشت: هرکسی در هر کجا به نام نظام اسلامی خدمت می‌کند، باید تلاشش این باشد که در جامعه اعتمادآفرینی کند. رئیس جمهور در ادامه با اشاره به اظهارات برخی از سخنرانان برنامه در تبیین وضع موجود و شاخص‌هایی که کشور تحویل دولت جدید شده است، افزود: فرهیختگان و صاحبنظران به ویژه اقتصاددان‌ها که خودشان شرایط را کاملا درک می‌کنند، برای مردم تبیین کنند که شرایطی...

رئیس جمهور در ادامه با اشاره به اظهارات برخی از سخنرانان برنامه در تبیین وضع موجود و شاخص‌هایی که کشور تحویل دولت جدید شده است، افزود: فرهیختگان و صاحبنظران به ویژه اقتصاددان‌ها که خودشان شرایط را کاملا درک می‌کنند، برای مردم تبیین کنند که شرایطی که به دولت تحمیل می‌شود، چه شرایطی است.

رئیسی با بیان اینکه دل‌های مومنان متوجه به حق و عدالت است، تصریح کرد: این توجه به اجرای عدالت جمعیت عظیم و سرمایه اجتماعی قابل توجهی را به عنوان پشتوانه دولت ایجاد کرده و به امید خدا با این پشتوانه و با دعاهای خیر مردم برای رفع مشکلات، باز شدن گره‌ها، ایجاد گشایش در زندگی مردم تلاش خواهیم کرد.

رئیسی درباره اظهارات یکی دیگر از سخنرانان درباره رعایت حقوق شهروندی گفت: حقوق و تکالیف مردم و دولت متقابل است. زمینه‌سازی استیفای این حقوق به عنوان یک کار مهم بر عهده دولت است که باید همه مسئولین و دولتمردان آن را دنبال کنند. headtopics.

ادامه مطلب:
ilnanews »

لاپید در مسکو: اسرائیل از خود در برابر ایران در سوریه دفاع می‌کندیائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل که برای دیدار وگفتگو با سرگئی لاوروف، همتای روس خود به مسکو سفر کرده است، گفت که تل آویو به دفاع از خود در برابر اقدامات ایران در سوریه ادامه می‌دهد.

ابراز نگرانی جدی سازمان ملل از وضعیت حقوق بشر در ایرانآنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد، در گزارش تازه خود که به هفتاد و ششمین نشست مجمع عمومی این سازمان ارائه شده نسبت به وضعیت حقوق بشر در ایران ابراز 💩💩💩خورد نوکر گلوبالیسم حمایت کننده تروریست خبرش کدام گوری بود وهست 🤑🤑🤑🤑🤑 بااین نسل کشی در ایران ببندید در سیرکاتون رو خودتونید به یقین میتوان گفت اگر ایران به آمریکا سر تعظیم داشته باشد هیچ نقض حقوق بشری موجود نمیباشد بله .. وضعیت وحشتناکه .. هر کسی به من می خواد کار بده ، اول عکس خامنه ای رو برای من میزاره رو میز.. یعد از چند روز که تغییری در من دیده نمیشه ، عذر منو میخوان .. من نه در اصل در این سیستم می تونم کار کنم و نه حمایتی میشم.. بدترین وضعیت رو بعنوان یک مادر تحربه می کنم ..

آنتونیو گوترش: وضعیت حقوق بشر در ایران بسیار نگران‌کننده است | DW | 09.09.2021آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در گزارش به مجمع عمومی، نقض حقوق بشر در ایران را بسیار نگران کننده خوانده است. سازمان ملل متحد گزارش سالانه وضعیت حقوق بشر در ایران را در ۱۹ صفحه منتشر کرده است. از این کرده دیگه لوده فکر نکنم ده جهان دث‌یدا شود وضیعت افغانستان هزاره مرتبه بدتر از ایران این لوده بی عقل آمده وضیعت ایران خراب اس یکوقت دچار اشتباه نشده باشه ایشون!؟ حتما اشتباه کرده چون در ایران همه چیز آرومه. زیادی هم آرومه آنتنیو گرامشی.

آخرین وضعیت واکسیناسیون کرونا در ایرانوزارت بهداشت ایران از تزریق یک میلیون و 39 هزار و 962 دوز واکسن کرونا ظرف یک روز گذشته خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

آخرین رنگ‌بندی کرونایی استان‌ها/ ۱۶۸ شهر در وضعیت قرمزبنا بر اعلام وزارت بهداشت بر اساس آخرین رنگ‌بندی کرونایی در کشور ۱۶۸ شهرستان در وضعیت قرمز، ۲۰۹ شهرستان در وضعیت نارنجی و ۷۱ شهرستان در وضعیت زرد قرار می‌گیرند.

آخرین وضعیت شیوع کرونا و روند واکسیناسیون در ترکیهطی یک روز گذشته 35 هزار و 83 بیمار کرونایی در ترکیه بهبود یافته و 780 هزار و 742 نیز دوز واکسن کرونا تزریق شد. - خبرگزاری آناتولی

به گزارش ایلنا، سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور جمعه شب در دیدار برگزیدگان و فرهیختگان خراسان جنوبی، گفت: حضور مردم این استان در همه عرصه‌ها به ویژه میدان عمل به وظیفه الهی و سیاسی، مثال زدنی است و در همه ادوار نمونه حضور در صحنه، وظیفه‌شناسی، بصیرت، نگاه به آینده کشور و نگاه به روزنه‌های امید بوده‌اند و حضورشان برای مردم کشور امیدآفرین شده است.

رئیس جمهور در ادامه با اشاره به اظهارات برخی از سخنرانان برنامه در تبیین وضع موجود و شاخص‌هایی که کشور تحویل دولت جدید شده است، افزود: فرهیختگان و صاحبنظران به ویژه اقتصاددان‌ها که خودشان شرایط را کاملا درک می‌کنند، برای مردم تبیین کنند که شرایطی که به دولت تحمیل می‌شود، چه شرایطی است.

رئیسی با بیان اینکه دل‌های مومنان متوجه به حق و عدالت است، تصریح کرد: این توجه به اجرای عدالت جمعیت عظیم و سرمایه اجتماعی قابل توجهی را به عنوان پشتوانه دولت ایجاد کرده و به امید خدا با این پشتوانه و با دعاهای خیر مردم برای رفع مشکلات، باز شدن گره‌ها، ایجاد گشایش در زندگی مردم تلاش خواهیم کرد.

رئیسی درباره اظهارات یکی دیگر از سخنرانان درباره رعایت حقوق شهروندی گفت: حقوق و تکالیف مردم و دولت متقابل است. زمینه‌سازی استیفای این حقوق به عنوان یک کار مهم بر عهده دولت است که باید همه مسئولین و دولتمردان آن را دنبال کنند.

رئیس جمهور در ادامه با بیان اینکه خراسان جنوبی با وجود کمبود نزولات آسمانی و خشکسالی ظرفیت‌های بسیاری در عرصه معدنی دارد، اضافه کرد: پژوهشکده‌ها باید روی محصولات کشاورزی مثل زعفران، زرشک و عناب فعال شوند و دولت هم از آنها حمایت می‌کند تا از این ظرفیت‌ها بهره‌برداری مناسب‌تری شود.

رئیسی جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی را از دیگر برنامه‌ها برای توسعه خراسان جنوبی برشمرد که باید در عمل دنبال شود و اظهار داشت: همین معدنی که امروز از آن بازدید کردیم ظرفیت بسیاری دارد که اگر زیرساخت‌های آن تکمیل شود، چند برابر نیروی شاغل فعلی می‌توانیم در آن معدن نیرو جذب کنیم و همین معدن می‌تواند نیاز کشور به زغال سنگ در بخش‌های مختلف را که در حال حاضر بخشی از آن وارد می‌شود، تامین کند.

رئیس جمهور تصریح کرد: برای رفع مشکل کم‌آبی استان انتقال آب از دریای عمان باید به عنوان یک کار ضروری دنبال شود. باید زمان اجرای این پروژه کوتاه‌تر شود تا زودتر به نتیجه برسد. همچنین استفاده از آب‌های ژرف یکی دیگر از برنامه‌ها برای رفع مشکل کم‌آبی استان‌هایی مثل خراسان جنوبی است. همچنین

ستاد احیای قنوات در استان باید سریع‌تر فعال شود و مسئولین دولتی هم از این ستاد حمایت کنند. خراسان جنوبی می‌تواند مرکزیت فعال شدن ستاد احیای قنوات کشور باشد.

رئیسی، گفت: آمیختگی زندگی عزیزان سنی و شیعه ساکن استان با فرهنگ دینی باعث شده آنها در برابر تهدیدات مصونیت داشته باشند و این بسیار مهم است، دینداری و ولایتمداری، رمز صیانت از مردم و آسیب ناپذیری در برابر تهدیدات فرهنگی و تهدیدات مختلفی است که نسبت به استان وجود دارد.

رئیسی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر لزوم حمایت از مراکز تولیدی افزود: باید مالیات را برای فعالیت‌های اقتصادی غیرمولد وضع کنیم. فعالیت‌های مولد باید مالیات کمتری بپردازند تا رونق بیشتری داشته باشند. درباره این مساله در دولت برنامه‌ریزی و اجرای آن دنبال خواهد شد. همچنین باید ساز و کاری برای داخلی‌سازی، حمایت از تولید داخلی و افزایش صادرات ایجاد شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه تحریم برای زندگی مردم مشکلاتی ایجاد کرد، اما برخی از این تهدیدها فرصت‌ها ساختند، اظهار داشت: تولید تایر و لوازم خانگی از جمله صنایعی بود که از تحریم‌ها فرصتی برای رشد خود خلق کردند. دولت اجازه نخواهد داد واردات بی‌رویه بخش‌های تولیدی در حال رشد کشور را تحت تاثیر قرار دهد. داخلی‌سازی باید در کشور رونق پیدا کند. این سیاست دولت است و با قوت دنبال خواهد شد.

رئیسی در ادامه با طرح این سوال که چه مقدار از ارز ترجیحی تخصیص داده شده برای واردات نهاده‌های دامی سر سفره مردم آمد؟ تصریح کرد: به دلیل فقدان نظارت درست، این ارز به جای اینکه سهولتی در زندگی مردم ایجاد کند، به دست دلالان افتاد و به جای اینکه گوشت و مرغ و بسیاری از کالاها به خوبی و با قیمت مناسب به دست مردم برسد، فقط دلالان از آن سود بردند. این مسئله را در دولت بررسی می‌کنیم. تا کنون سه چهار جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی به این مساله اختصاص پیدا کرده و موضوع در دستور کار است.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه حتما موظف به اجرای آنچه رهبری امر فرمودند، هستیم، خاطرنشان کرد: موظف به تهیه پیوست عدالت برای همه تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌ها هستیم. تخصیص ارز چه برای نهاده‌های دامی و چه برای هر کالایی باید با یک نگاه عدالت‌محور و معطوف به سفره مردم انجام شود. وضعیتی که در این رابطه شکل گرفت و موجب گله‌مندی شده است، حتما بررسی می‌شود.

رئیسی با اظهارامیدواری نسبت به ایجاد ثبات دربازار و تبیین روند تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌ها برای مردم گفت: تبیین مسائل برای مردم مساعدت آنها را به دنبال دارد. مساله هدفمند کردن یارانه‌ها مساله مهمی است که مورد توجه دولت قرار دارد. این موضوع حتما با اخذ نظر کارشناسی همه صاحب‌نظران در بخش‌های اجرایی و دانشگاهی پیگیری خواهد شد و مردم در جریان آن قرار خواهند گرفت.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه بنای دولت سیزدهم بهره‌گیری از همه نظرات کارشناسی است، اضافه کرد: یکی از اهداف مهمی که دولت دارد مردمی‌سازی و ساختن ایران قوی بر مبنای آن است که برای این منظور همه مردم و بخش‌های مختلف باید نقش‌آفرینی و مشارکت کنند تا دولت بتواند به وظایف خود عمل کند. امیدوارم نشست‌های بعدی، گزارشی باشد نسبت به آنچه در این جلسه اعلام کردیم.