علیرضا زالی, کرونا در تهران, واکسیناسیون کرونا در ایران, کمبود سرم در تهران

علیرضا زالی, کرونا در تهران

وضعیت کرونا در تهران؛ کمبود سرم و اختلال در تامین اکسیژن | DW | 04.08.2021

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران از 'جدی بودن کمبود سرم در ۴۸ ساعت گذشته' خبر داد. او گفت فشار زیادی بابت کمبود سرم به بیمارستان‌ها وارد شده و اختلالاتی در تامین اکسیژن هم ایجاد شده است.

04/08/2021 12:16:00 ب.ظ

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران از 'جدی بودن کمبود سرم در ۴۸ ساعت گذشته' خبر داد. او گفت فشار زیادی بابت کمبود سرم به بیمارستان‌ها وارد شده و اختلالاتی در تامین اکسیژن هم ایجاد شده است.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران از 'جدی بودن کمبود سرم در ۴۸ ساعت گذشته' خبر داد. او گفت فشار زیادی بابت کمبود سرم به بیمارستان‌ها وارد شده و اختلالاتی در تامین اکسیژن هم ایجاد شده است.

وضعیت کرونا در تهران؛ کمبود سرم و اختلال در تامین اکسیژنفرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران از"جدی بودن کمبود سرم در ۴۸ ساعت گذشته" خبر داد. او گفت فشار زیادی بابت کمبود سرم به بیمارستان‌ها وارد شده و اختلالاتی در تامین اکسیژن هم ایجاد شده است.

کاهش کیفیت هوای تهران در ساعات بعد از ظهر امروز خلیل‌زاد: فرار اشرف غنی روند انتقال قدرت را مختل کرد کشتار بیش از ۱۴۰۰ دلفین در جزایر فارو

علیرضا زالی، فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران، روز چهارشنبه ۱۳ مرداد (۴ اوت) اعلام کرد در پایتخت تهران کمبود سرم وجود دارد و سازمان غذا و دارو قصد دارد با واردات سرم این مشکل را برطرف کند.زالی در این ارتباط به شکایت روسای بیمارستان‌های تهران هم اشاره کرد و درباره علت کمبود سرم توضیح داد که از سرم‌ها برای تزریق داروهای کرونایی هم استفاده می‌شود.

صحبت‌های این مقام ایرانی نشان می‌دهد که  شرایط کرونایی در تهران وخیم‌تر شده است.زالی علاوه بر کمبود سرم از اختلالات در تامین اکسیژن نیز خبر داد. او در این ارتباط گفت چند روزی است که در زمینه تامین اکسیژن اختلالاتی به وجود آمده اما وضع بهتر شده است. headtopics.com

به گفته زالی برخی از بیمارستان‌های تهران اکسیژن‌ساز دارند، اما مصرف اکسیژن در بیماران کرونایی افزایش پیدا می‌کند و این موضوع بار زیادی از لحاظ تامین اکسیژن به بیمارستان‌ها تحمیل کرده است.زالی توصیه کرد با توجه به اینکه تهران مبدا بسیاری از تبادلات در کشور است، باید استراتژی متفاوتی برای افزایش واکسیناسیون در پایتخت اتخاذ شود.

به گفته این مقام ایرنی کنترل کرونا در کشور بدون کنترل و مهار آن در شهر و استان تهران محقق نخواهد شد.فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران همچنین گفت روزانه به طور متوسط دو هزار بیمار جدید کرونایی در بیمارستان‌های تهران بستری می‌شوند.در حال حاضر ۱۱۸ بیمارستان در تهران میزبان بیماران کرونایی هستند اما از این تعداد ۱۵ بیمارستان بیشترین بار کرونا را به دوش می‌کشند.

آقای زالی افزود در ابتدای خیز پنجم ۲۰ مرکز بستری موقت در تهران وجود داشته ولی الان این رقم به بیش از ۱۰۰ مرکز افزایش یافته است.علیرضا زالی همچنین گفته است سویه دلتا اقامت در بیمارستان‌ها را نیز افزایش داده است. تصاویر بیداد خاموشی برق در ایران در اوج گرما و کرونا

بازداشت سه تن به اتهام"خرابکاری" در برق‌رسانیخبرگزاری فارس ۱۷ تیر (۸ ژوئیه) به نقل از یک منبع آگاه از بازداشت سه تن از پرسنل یک نیروگاه‌ مهم برق ایران به اتهام"همکاری با گروهک‌های ضدانقلاب" در ایجاد اختلال در شبکه تولید و توزیع برق به شهرهای بزرگ خبر داد. فارس می‌نویسد، طبق اعترافات متهمان"مشخص شد سازماندهی این افراد توسط بخشی از بدنه ضدانقلاب از خارج از کشور صورت گرفته است". همچنین آمده است که پیگرد بقیه متهمان این پرونده ادامه دارد. headtopics.com

تانکرهای سوخت ایران در میان استقبال هواداران حزب‌الله از سوریه وارد لبنان شدند 'انتظار از سازمان ملل برای حل مشکلات افغانستان غیرواقعی است' | DW | 16.09.2021 مردم مانع دفن پنهانی پیکر پدر رامین حسین‌پناهی توسط نهادهای امنیتی شدند

تصاویر بیداد خاموشی برق در ایران در اوج گرما و کرونا"فرافکنی" برای"فرار از مسئولیت‌پذیری"اما آیا اخباری این‌‌چنین می‌تواند خشم مردم ایران که خاموشی‌ها کسب و کارشان را کسادتر و زندگی‌شان را مختل کرده فروبنشاند؟ نگاهی به شبکه‌های اجتماعی کافی است تا پاسخ روشن شود. پاسخ به وضوح منفی است. کاربران علت این وضعیت را"بی‌کفایتی مسئولان جمهوری اسلامی، سیاست‌های نادرست و فساد فراگیر در ساختار جمهوری اسلامی" می‌دانند. بسیاری اتهاماتی این‌چنین را تنها"فرافکنی و فرار از مسئولیت‌پذیری" می‌دانند.

تصاویر بیداد خاموشی برق در ایران در اوج گرما و کرونا۱۶۰۰ سانحه در آسانسور در شش روز قطعی برقپنج‌شنبه ۱۷ تیر سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران شش روز پیش از این تاریخ را"روزهای تاریخی" این شرکت خواند و گفت، طی این چند روز به دلیل قطعی برق ۱۶۰۰ حادثه آسانسور گزارش شد. او افزود: «یک ایستگاه ما در حوالی میدان آزادی تهران در یک روز ۳۰ مورد عملیات برای حادثه آسانسور داشت و یک ایستگاه در شرق تهران هم ۲۵ مورد این‌چنینی داشت.»

تصاویر بیداد خاموشی برق در ایران در اوج گرما و کروناعوارض خطرساز قطعی برق برای بیماراندر شرایط اوج شیوع کرونا در اغلب شهرهای ایران قطعی مکرر برق به‌ویژه برای بیماران کرونایی که حیاتشان به دستگاه‌های کمکی تنفسی بسته است خطرناک است. هر چند در کلان‌‌شهرها اغلب بیمارستان‌ها به برق اضطراری مجهز هستند، اما خروج برق از برق شهری و ورود به برق اضطراری زمان‌بر است و تا زمانی که این اتفاق بیافتد، کاهش محسوسی در فشار اکسیژن ایجاد می‌شود که به‌ویژه برای بیماران بخش مراقبت‌های ویژه خطرساز است.

تصاویر بیداد خاموشی برق در ایران در اوج گرما و کروناکاهش ۳۰۰۰ مگاواتی مصرف برقرضا اردکانیان، وِزیر نیرو در ۱۷ تیر گفت، هفته گذشته اوج بار مصرف برق بیش از ۶۶هزار مگاوات بود در حالی که این رقم اکنون به بیش از ۶۳هزار مگاوات رسیده است. او افزود: «به عبارت دیگر حدود ۳۰۰۰ مگاوات یا سه میلیون کیلووات ساعت را به کمک هموطنان کاهش دادیم.» headtopics.com

تصاویر بیداد خاموشی برق در ایران در اوج گرما و کروناپایان کار پاساژها تا پایان مرداد در ساعت ۱۸سخنگوی صنعت برق اعلام کرد، با پایدار شدن وضعیت تولید برق حرارتی، میزان تولید برق نیروگاه‌های حرارتی از ۵۰هزار مگاوات گذشت ولی کماکان واحدهای برق‌‌آبی دچار محدودیت هستند. او زمان خاتمه کار مراکز تفریحی و تجاری را تا پایان مرداد ساعت ۱۸ تعیین کرد.

تصاویر بیداد خاموشی برق در ایران در اوج گرما و کروناتغییر ساعات کاری بانک‌هادر ۱۷ تیر همچنین اعلام شد که به دلیل کمبود برق ساعات کاری بانک‌ها تا اطلاع ثانوی تغییر کرده است. طبق اعلام بانک مرکزی، از روز شنبه ۱۹ تیر تا اطلاع ثانوی ساعات کاری بانک‌ها از ۷ صبح تا یک‌ونیم بعدازظهر خواهد بود. کار اداره‌های دولتی نیز از ساعت ۶:۳۰ دقیقه صبح آغاز و تا ساعت ۱۳:۳۰ دقیقه تمام می‌شود. همچنین اعلام شد که کلیه ادارات دولتی استان تهران روزهای پنج‌شنبه تعطیل هستند.

شترهای حجاری‌شده در عربستان، قدیمی‌تر از اهرام مصر و استون‌هنج بریتانیا سازمان بهداشت جهانی روند تائید واکسن اسپوتنیک‌ را متوقف کرد | DW | 16.09.2021 قطعنامه پارلمان اروپا درباره افغانستان با حذف بخش پیشنهادی درباره احمد مسعود تصویب شد

تصاویر بیداد خاموشی برق در ایران در اوج گرما و کروناافزایش سرقت‌ها در خاموشی‌هاهمزمان حسین رحیمی، رئیس پلیس تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری برنا از به‌کارگیری تعداد بیش‌تری نیروی پلیس راهور به دلیل افزایش موارد سرقت در خاموشی‌ها خبر داد. همچنین باند سارقان کابل‌های برق نیز کسب‌وکارشان در خاموشی‌ها رونق پیدا کرده است. او گفت، سارقان عمدتا معتاد هستند و به گفته خودشان با فروش کابل به زباله‌گردها هزینه یک روز مواد مخدرشان تامین می‌‌شود.

تصاویر بیداد خاموشی برق در ایران در اوج گرما و کرونا"کاهش اثربخشی" داروهاعلی فاطمی، نایب‌رئیس انجمن داروسازان ایران می‌گوید، با قطع برق داروهایی که در قفسه نگهداری می‌شوند ممکن است آسیب ببینند. چرا که دمای هوا به بالای ۲۵ درجه سانتی‌گراد می‌رسد و نگهداری دارو در قفسه‌ها دچار مشکل می‌شود. او تأکید کرد: «زنجیره سرما باید برای داروهای یخچالی حفظ و رعایت شود اما متأسفانه قطعی برق سبب ایجاد مشکل و افزایش احتمال آسیب دیدن داروهای یخچالی می‌شود.»

تصاویر بیداد خاموشی برق در ایران در اوج گرما و کرونا۱۱هزار مگاوات کسری برقاسحاق جهانگیری، معاون‌اول رئيس‌جمهور ایران چهارشنبه ۱۶ تیر از ۱۱هزار مگاوات کسری برق خبر داد و گفت، ایران برای مصرف خود به ۶۴ هزارمگا‌وات برق احتیاج دارد در حالی که تولید فعلی این کشور در حدود ۵۳ هزار مگاوات است.

تصاویر بیداد خاموشی برق در ایران در اوج گرما و کروناخطر قطعی برق برای کشاورزیمحسن نقاشی، دبیر فدراسیون تشکل‌های صنایع غذایی کشور خواستار ورود ارگان‌های امنیتی و مجلس به مشکلات قطعی آب و برق شد. به پیشی‌بینی او، ادامه آشفتگی و بی‌برنامگی در قطعی آب و برق اثرات مخربی بر روی بازار مواد غذایی و محصولات کشاورزی خواهد گذاشت. محسن نقاشی ادامه داد، در نتیجه این شرایط تعداد واحدهای تولیدی صنایع غذایی که تعطیل می‌شوند افزایش خواهد یافت.

تصاویر بیداد خاموشی برق در ایران در اوج گرما و کروناقطع و وصل برق عامل حریق در غرب تهرانقطعی مکرر برق تا کنون موارد متعددی آتش‌سوزی به دنبال داشته است. یک مورد آن به گفته آتش‌نشانی تهران، در بارانداز سازمان اموال تملیکی در جاده مخصوص کرج اتفاق افتاد که عملیات اطفای حریق در آن تا شامگاه دوشنبه ۱۴ تیر ادامه داشت. شش سوله‌ بزرگ متعلق به این سازمان طعمه حریق شد.

تصاویر بیداد خاموشی برق در ایران در اوج گرما و کروناخاموشی و شعار"مرگ بر دیکتاتور"در روزهای گذشته اعتراضات زیادی در مقابل اداره برق شهرهای مختلف ایران رخ داده است. تداوم خاموشی‌ها و هجوم گرمای تابستانی در تیرماه باعث شد که دست کم در پنج استان تهران، فارس، مازندارن، گلستان و گیلان اعتراضاتی صورت بگیرد. در محله‌های تهران و شیراز بانگ"مرگ بر خامنه‌ای" و"مرگ بر دیکتاتور" شنیده شد. در شهر ری مردم جلوی شرکت برق جمع شدند و شعار ‌دادند: «وزیر بی کفایت استعفا استعفا».

تصاویر بیداد خاموشی برق در ایران در اوج گرما و کروناپیامد قطع برق برای مردم و واحدهای تولیدیقطعی برق تأمین آب لوله‌کشی و فعالیت صنایع را هم با معضلات جدی روبرو کرده است. اعلام برنامه و جدول قطع برق همچنان ادامه دارد و با گرم‌تر شدن دمای هوا و افزایش مصرف، نوبت و مدت خاموشی نیز در بسیاری از شهرها افزایش یافته است.

تصاویر بیداد خاموشی برق در ایران در اوج گرما و کرونااستخراج رمزارز در مظان اتهامبا افزایش خاموشی‌‌ها بار دیگر استخراج بیت‌کوین یا رمزارز که مصرف برق بالایی دارد در مظان اتهام قرار گرفته است. پلیس تهران حدود دو هفته پیش از کشف یک مرزعه رمرزارز با بیش از ۷هزار ماینر در چیتگر خبر داد. حسین رحیمی، رئیس پلیس تهران افزود که این مزرعه بزرگترین مزرعه استخراج ارز دیجیتال بوده و حدود ۴ درصد از برق کل کشور در آن استفاده می‌شده است.

تصاویر بیداد خاموشی برق در ایران در اوج گرما و کروناخروج نیروگاه بوشهر از شبکه سراسری برقپیش از خبر کشف این مزرعه رمزارز، روابط عمومی سازمان انرژی اتمی اعلام کرد که به دنبال"بروز نقص فنی" در نیروگاه بوشهر این نیروگاه موقتا از شبکه سراسری برق خارج می‌شود. این خاموشی به معنای کاهش یک‌هزار مگاواتی تولید برق خوانده و از مردم خواسته شد، تا می‌توانند در مصرف برق در ساعات میانی روز صرفه‌جویی کنند.

ادامه مطلب: DW فارسی »

راهپیمایی فعالان حقوق زنان در کابل با شعار «ما همه با هم هستیم، ظلم و ستم شکستیم»

«ما خیلی از اعضای طالبان را در همین خیابان‌ها دیدیم که می‌گفتند زنان نباید اینجا باشند، باید به خانه برگردند. جای زن خانه است.»

فرمانده مقابله با کرونا در تهران: کمبود سرم جدی است

کمبود سرم و روایت‌های متفاوت؛ چه کسی راست می‌گوید؟اسفند ۹۸ پیش بینی کردم. الان دیگه خیلی دیره!

جنگ در هلمند؛ فعالیت 15 رسانه در این ولایت متوقف شده استوزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان از متوقف شدن فعالیت 15 رسانه صوتی و تصویری به‌دلیل جنگ شدید و تهدیدات طالبان در ولایت (استان) هلمند در جنوب افغانستان خبر

جسد حلق‌آویز شده فعال بلاروسی مخالف دولت لوکاشنکو در اوکراین کشف شدجسد حلق‌آویز شده فعال بلاروسی مخالف دولت لوکاشنکو در اوکراین کشف شد ▪️به گزارش رویترز، ویتالی شیشوف مدیریت یک سازمان مستقر در کی‌یف به نام «خانه بلاروس» را بر عهده داشت و به شهروندان بلاروس، برای فرار از آزار و شکنجه دولت این کشور کمک می‌کرد.

فرهاد آریجان در رقابت‌های المپیک توکیو در رشته پارالل ژیمناستیک مدال برنز کسب کردفرهاد آریجان، ملی‌پوش ترکیه در رقابت‌های المپیک توکیو 2020 در رشته پارالل ژیمناستیک مدال برنز کسب کرد

رکوردهای پیاپی کرونا در کشور / شروط تعطیلی موثر در پیک پنجممعاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران، با اشاره به وضعیت کرونا در بیمارستان های تحت پوشش این دانشگاه و همچنین شروط یک تعطیلی موثر برای مقابله با کرونا در پیک پنجم، گفت: در حال حاضر در دانشگاه علوم پزشکی تهران بالای ۲۰۰۰ بستری داریم که از زمان پیک اول تا کنون، هیچ وقت به این مقدار بستری نرسیده بودیم. وقتی طرحی رو نمکی بده ومرادش تایید کنه حتما غلط و اشتباه است یک بار و برای بار اخر میگم ما در ایران مافیا نداریم دلال نداریم دلال کالا همون وزیر صمته دلال محصولات کشاورزی همون وزیر جهاد کشاورزیه دلال دارو همون وزیر بهداشته دلال سکه و ارز همون رئیس بانک مرکزیه مافیا هم کل سیستم ج ا هست ولا غیر