وضعیت ناروشن پناهجویان در مرزهای بلاروس با لهستان | DW | 03.11.2021

12/08/1400 09:04 ب.ظ

برخی از پناهجویان از طریق بلاروس و با عبور از مرز این کشور با لهستان خود را به ایالت مکلنبورگ-فورپومرن آلمان رسانده‌اند. پلیس آلمان می‌گوید چند نفر از آن‌ها ایرانی بوده‌اند. سرنوشت شماری از پناهجویان همچنان ناروشن است.

برخی از پناهجویان از طریق بلاروس و با عبور از مرز این کشور با لهستان خود را به ایالت مکلنبورگ-فورپومرن آلمان رسانده‌اند. پلیس آلمان می‌گوید چند نفر از آن‌ها ایرانی بوده‌اند. سرنوشت شماری از پناهجویان همچنان ناروشن است. در پی لغو روادید برای سفر به بلاروس، بر شمار پناهجویانی که با استفاده از خاک آن کشور بر آنند تا خود را به اروپای مرکزی و غربی برسانند، افزوده شده است. گزارش‌هایی درباره کنترل مرزهای مشترک آلمان و لهستان منتشر شده است.

رئیس سندیکای پلیس آلمان حتی از وزارت کشور درخواست کرده بود، مرزهای این کشور با لهستان را موقتا مسدود کند. درخواستی که از سوی هورست زهوفر، وزیر کشور آلمان رد شد.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید این در حالی است که وزیران امور خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا اخیرا در نشست خود بر سر افزایش کنترل مرزی با بلاروس گفت‌وگو کرده‌اند. پس از اعلام نتایج مناقشه برانگیز انتخابات ریاست جمهوری در بلاروس و سرکوب مخالفان، اتحادیه اروپا تحریم‌هایی علیه دولت لوکاشنکو وضع کرد.

آلکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس در واکنش به تحریم‌ها اقدام به لغو روادید برای شهروندان برخی از کشورهای خاورمیانه کرد. هدف از این کار، ایجاد کریدوری برای پناهجویان به سمت اروپای مرکزی و غربی بود. در این میان، انتشار پست‌های توییتری از سوی برخی از ایرانیان در شبکه‌های اجتماعی از وضعیت اسفباری حکایت می‌کند که گریبان‌گیر پناهجویان ایرانی در بلاروس شده است. headtopics.com

.

ادامه مطلب:
dw_persian »

اسرائیل از گفت‌وگوهای بیشتر با آمریکا برای مقابله با ایران خبر دادبنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل، اعلام کرد که با لوید آستین، وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا درباره رویارویی با جاه‌طلبی‌های هسته‌ای ایران گفت‌وگو کرده آمریکا مؤسس و پشتیبان جمهوری اسلامی ایران است تلاش اسرائیل بیهوده است ، همون‌طور که اسرائیل فرزند آمریکا محسوب میشه جمهوری اسلامی هم فرزند ناخلفش هستش آمریکا اسرائیل جمهوری_اسلامی فلسطین العربيه_فارسى اسرائیل از گفت‌وگوهای بیشتر با آمریکا برای مقابله با ایران خبر داد .

نمایندگان مجلس آلمان از چه قشری می‌آیند؟ | DW | 02.11.2021بوندستاگ قرار است نماینده تمامی اقشار این کشور باشد، اما این چنین نیست. بیشتر نمایندگان دانش‌آموخته دانشگاه‌ها هستند. پیدا کردن یک نماینده برخاسته از میان کارگران در مجلس 'تقریبا' غیرممکن است. امری عادی یا منفی؟ یعنی کسی که دانش آموخته دانشگاه است از مردم نیست؟! مجلس باید افراد تحصیل کرده و آشنا به حقوق و مردمی باشند. من توی حرفه ام خیلی خوبم اما وقتی هیچ آشنایی به حقوق و قوانین و سیاست ندارم اگر برم مجلس اشتباه میکنم.

سپاه از 'تقابل' با نیروی دریایی آمریکا در آبهای عمان خبر داد | DW | 03.11.2021نیروی دریایی سپاه پاسداران از تلاش نیروهای آمریکایی به منظور 'توقیف نفتکش حامل نفت ایران' در دریای عمان خبر داد. سپاه پاسداران مدعی شده از 'مصادره نفتکش ایرانی' ممانعت کرده است. آمریکا هنوز این خبر را تائید نکرده است. مگر هر چی آمریکا گفت و ما تایی نکردیم ، شما منتشر نمی کنی ... ضربه محکم بوده ....فعلا درد داره ) دزدی بوده مصادره نه امریکا هم تایید میکنه جاکشا🍆 یعنی باید آمریکا بگه رسیدیم شما هم فقط ژست رسانه بی طرف دارید دروغگوها

رئیس قوه قضاییه: امید داریم شاهد مبارزه با فساد از منشاء باشیمرئیس قوه قضاییه بر لزوم حذف بسترها و گلوگاه‌های فساد در دولت تاکید کرد. منشاش خامنه ای هست ادرسشو دادم حالا بسم الله مبارزه کن یعنی میخواهی با بیت رهبری مبارزه کنی؟ کسکش تو خودت منصوب خامنه ای بزن هشتک و ترند بشه نفتش_کو

بررسی تقاضای تفحص از نحوه اختصاص یک میلیارد یورو مقابله با کرونا در کمیسیون برنامهسخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه اختصاص یک میلیارد یورو جهت مقابله با شیوع کرونا در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد. هیچ اقدام مثبتی در زمینه مهار کرونا صورت نگرفت

«بازی‌های اقلیمی را متوقف کنید»؛ اعتراض به رهبران جهان با الهام از «بازی مرکب»شرکت‌کنندگان در این تظاهرات خواستار اجرای وعده‌های کشورها در زمینه مقابله با تغییرات آب و هوایی شدند.

سرنوشت شماری از پناهجویان همچنان ناروشن است.

در پی لغو روادید برای سفر به بلاروس، بر شمار پناهجویانی که با استفاده از خاک آن کشور بر آنند تا خود را به اروپای مرکزی و غربی برسانند، افزوده شده است.

گزارش‌هایی درباره کنترل مرزهای مشترک آلمان و لهستان منتشر شده است. رئیس سندیکای پلیس آلمان حتی از وزارت کشور درخواست کرده بود، مرزهای این کشور با لهستان را موقتا مسدود کند. درخواستی که از سوی هورست زهوفر، وزیر کشور آلمان رد شد.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

این در حالی است که وزیران امور خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا اخیرا در نشست خود بر سر افزایش کنترل مرزی با بلاروس گفت‌وگو کرده‌اند.

پس از اعلام نتایج مناقشه برانگیز انتخابات ریاست جمهوری در بلاروس و سرکوب مخالفان، اتحادیه اروپا تحریم‌هایی علیه دولت لوکاشنکو وضع کرد.

آلکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس در واکنش به تحریم‌ها اقدام به لغو روادید برای شهروندان برخی از کشورهای خاورمیانه کرد. هدف از این کار، ایجاد کریدوری برای پناهجویان به سمت اروپای مرکزی و غربی بود.

در این میان، انتشار پست‌های توییتری از سوی برخی از ایرانیان در شبکه‌های اجتماعی از وضعیت اسفباری حکایت می‌کند که گریبان‌گیر پناهجویان ایرانی در بلاروس شده است.

افزایش ورود پناهجویان به آلمان

خبرگزاری آلمان روز چهارشنبه سوم نوامبر (۱۲ آبان) با انتشار گزارشی از افزایش ورود غیرقانونی پناهجویان به ایالت مکلنبورگ-فورپومرن خبر داده است.

در این گزارش آمده است تعداد پناهجویانی که در ماه اکتبر از طریق خاک لهستان وارد تنها یک منطقه مرزی این ایالت شده‌اند، نسبت به ماه سپتامبر دو برابر شده است.

بر اساس این گزارش تنها در منطقه بین فورپومری و گرایفزوالد، در ماه اکتبر ۷۴۹ پناهجو وارد این ایالت آلمان شده‌اند.

گفته می‌شود اکثر این پناهجویان از کشورهای عراق و یمن بوده‌اند. اما در این گزارش به تعدادی پناهجو از کشورهای ایران و سوریه نیز اشاره شده است. در ماه سپتامبر ۳۰۲ نفر از طریق این مرز وارد خاک آلمان شده بودند.

شمار کل پناهجویانی که در ماه اکتبر از مرز لهستان وارد آلمان شده‌اند ۵۲۸۵ نفر اعلام شده است. این در حالی است که در ماه سپتامبر ۱۹۱۴ پناهجو از این طریق خود را به خاک آلمان رسانده بودند.

پلیس فدرال آلمان در عین حال گفته است با توجه به این موضوع که در شش ماهه اول سال جاری میلادی تنها ۲۶ نفر از طریق مرز بلاروس و با عبور از خاک لهستان خود را به آلمان رسانده بودند، می‌توان به ابعاد تصمیم دولت آن کشور در زمینه لغو روادید پی برد.

پلیس آلمان اعلام کرده است که شماری از پناهجویان سوریه و ایران نیز از طریق مرز بلاروس با لهستان، خود را به آلمان رسانده‌اند. معلوم نیست که آیا همه ایرانیانی که در بلاروس منتظر عبور از مرز بوده‌اند، موفق به رساندن خود به آلمان شده‌اند یا خیر.