وضعیت بارش‌ها در کشور طی دو ماه آینده

09/09/1398 07:48 ق.ظ

وضعیت بارش‌ها در کشور طی دو ماه آینده سازمان هواشناسی: *مدل‌های عددی نشان می‌دهد که بارش‌ها در کشور طی دی ماه و بویژه بهمن ماه کمتر از حد نرمال باشد *این وضعیت در جنوب‌غرب کشور ازجمله خوزستان، ایلام، لرستان و کرمانشاه مشهودتر خواهد بود

رئیس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی کشور ضمن اشاره به اینکه از ابتدای مهر ماه تاکنون بارش‌ها در کشور در محدوده نرمال بود، گفت: مدل‌های عددی نشان می‌دهد که بارش‌ها در کشور طی دی ماه و به ویژه بهمن ماه کمتر از حد نرمال باشد. به گفته وی بیشترین بارش‌ها از ابتدای مهر ماه تاکنون به ترتیب در استان‌های گیلان، مازندران و قزوین رخ داده است و استان‌هایی مانند تهران، البرز، قزوین، فارس، قم و یزد بارشی بالاتر از بلند مدت و نرمال خود داشتند.

وظیفه ادامه داد: به طور کلی بارش‌هاب امسال در کشور نسبت به بلند مدت تا حدودی در حد نرمال و بیش از حد نرمال است اما نسبت به سال گذشته کمتر است. وی درباره وضعیت بارش‌های کشور طی دو ماه آینده (دی و بهمن) توضیح داد: مدل‌های عددی نشان می‌دهد که بارش‌ها در کشور طی دی ماه و به ویژه بهمن ماه کمتر از حد نرمال باشد. این وضعیت در جنوب‌غرب کشور ازجمله خوزستان، ایلام، لرستان و کرمانشاه مشهودتر خواهد بود.

رئیس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی در پایان گفت: میانگین دمای هوای نیمه جنوبی کشور نیز در ماه‌های آذر و دی در محدوده نرمال است اما در مناطق شمالی در محدوده نرمال تا یک درجه بیش از آن پیش‌بینی می‌شود همچنین در بهمن ماه میانگین دمای کشور در نیمه شمالی ۲ تا ۳ درجه و در نیمه جنوبی کشور ۱ تا ۲ درجه بیش از نرمال خواهد بود. headtopics.com

ادامه مطلب:
isna_farsi »

هشدار نمایندگان شیلی به خشونت در کشور؛ دموکراسی ۳۰ ساله در خطر استقانونگذاران شیلی می‌گویند که «خشونت و خرابکاری»‌ در اعتراضات اخیر، دموکراسی ۳۰ ساله این کشور را به خطر می‌اندازند.

سفارت آمریکا در بغداد سانسور رسانه‌ای در این کشور را محکوم کرددر پی اعتراضات اخیر در عراق و اعمال محدودیت در برخی رسانه‌های این کشور، سفارت آمریکا در بغداد این سانسور رسانه‌ای را محکوم کرد.\r\n سفارت آمریکا در بغداد روز پنجشنبه ۷ آذرماه با صدور بیانیه ای با محکوم یعنی بی شرفی ،از سر و روتون میباره،توآمریکا اونقدر سیل وطوفان میاد،ی عکس نباید منتشر بشه ،اون وقت اراذل و اوباش اجیر شده شما هرکاری میخان بکنن ،منتشرم بکنند،خیلی خبیثید

رشد ۳۵ درصدی قیمت مسکن در آبان ماهرشد ۳۵ درصدی قیمت مسکن در آبان ماه متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی معامله شده در شهر تهران در آبان‌ماه سال جاری نسبت به ماه مشابه سال قبل ۳۵.۸ درصد افزایش داشته است.

اپوزیسیون خارج از کشور در جریان اعتراضات ۹۸ چه کرد؟۱۰ روز پس از آغاز این خیزش مردمی و مشاهدۀ واکنش‌های بسیاری از گروه‌های مخالف، چه ارزیابی می‌توان از عملکرد اپوزیسیون خارج از کشور ایران داشت؟ تا چه اندازه ادعاهای آنها مبنی بر طراحی و رهبری این خیزش باور پذیر است و تا چه اندازه طرح چنین ادعاهایی بر سرنوشت این خیزش تاثیر گذاشته است؟ تنها تاثیر اپوزوسیون خارج‌نشین تو اعتراضات اینه که بهانه میده برای سرکوب ملت چند بار این مصاحبه رو خوندم اما متاسفانه این دو کارشناس شما تحلیل درستی از شرایط ایران و اپوزیسیون ندارند و مطلع به اوضاع و شرایط ایران نیستند و بدون فاکت و مدرک گویی ماموریت در بی رنگ کردن قیام و تهمت و دروغ به هماورد این رژیم یعنی مجاهدین داشته اند که خارج از عرف است. دلیل کم رنگ کردن اپوزیسیون و نقش موثر آن برای پشت گرمی ملت بپاخواسته چیست؟ بجای تضعیف روحیه مردم و کانونهای شورشی برای تکرار نشدن جنایت علیه بشریت همانند سال ۶۷ فعالیت کنید. و از جنایت‌های ج ا و چرایی این خیزش‌ها قلم بزنید.

حزب حاکم بر جمهوری آذربایجان خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام در آن کشور شدحزب حاکم بر جمهوری آذربایجان خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام در آن کشور شد حزب حاکم بر جمهوری آذربایجان روز پنجشنبه از الهام علی‌اف، رئیس جمهوری آن کشور، خواست برگزاری انتخابات زودهنگام را اعلام کند. حالا به حزب حاکم هم این دستور داده درخواست کنن ها

پلیس ایتالیا طرح تشکیل یک حزب نازی را در این کشور خنثی کرددر جریان تحقیقاتی که پلیس در ۱۶ شهر این کشور انجام داده است، به مجموعۀ گسترده‌ای از اشیاء دست یافته و شمار قابل توجهی از افرادی را شناسایی کرده‌ که دارای عقاید نازی‌ها بودند و با همان تعصب عقیدتی دور هم جمع شده‌اند تا جنبشی را که علناً طرفدار نازی‌ها، ضدبیگانگان و ضد یهود است، تشکیل دهند. دنیا فقط حذب نازیو کم داره

احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا ضمن اشاره به اینکه بیشتر استان‌های غربی کشور از ابتدای مهر ماه تاکنون بارش کمتری نسبت به بارش بلند مدت و نرمال خود داشتند، اظهار کرد: برای مثال استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، ایلام، چهار محال و بختیاری، خراسان شمالی، کردستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویر احمد، گیلان، لرستان و همدان بارش کمتری نسبت به نرمال داشتند. در استان آذربایجان شرقی نیز بارش حدود ۶۰ درصد کمتر از حد نرمال بود.

به گفته وی بیشترین بارش‌ها از ابتدای مهر ماه تاکنون به ترتیب در استان‌های گیلان، مازندران و قزوین رخ داده است و استان‌هایی مانند تهران، البرز، قزوین، فارس، قم و یزد بارشی بالاتر از بلند مدت و نرمال خود داشتند.

وظیفه ادامه داد: به طور کلی بارش‌هاب امسال در کشور نسبت به بلند مدت تا حدودی در حد نرمال و بیش از حد نرمال است اما نسبت به سال گذشته کمتر است.

وی درباره وضعیت بارش‌های کشور طی دو ماه آینده (دی و بهمن) توضیح داد: مدل‌های عددی نشان می‌دهد که بارش‌ها در کشور طی دی ماه و به ویژه بهمن ماه کمتر از حد نرمال باشد. این وضعیت در جنوب‌غرب کشور ازجمله خوزستان، ایلام، لرستان و کرمانشاه مشهودتر خواهد بود.

رئیس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی در پایان گفت: میانگین دمای هوای نیمه جنوبی کشور نیز در ماه‌های آذر و دی در محدوده نرمال است اما در مناطق شمالی در محدوده نرمال تا یک درجه بیش از آن پیش‌بینی می‌شود همچنین در بهمن ماه میانگین دمای کشور در نیمه شمالی ۲ تا ۳ درجه و در نیمه جنوبی کشور ۱ تا ۲ درجه بیش از نرمال خواهد بود.

انتهای پیام