وضعیت پناهگاه‌های دماوند برای نام ایران خوب نیست/ ورودی‌های ۵۰ دلاری خرج چه می‌شود؟

19/05/1398 06:46:00 ق.ظ

پروانه کاظمی، هیمالیانورد: *پناهگاه‌های دماوند وضع خوبی ندارند *وضعیت این پناهگاه‌ها برای نام ایران خوب نیست *به علت آلودگی زیاد این پناهگاه‌ها همیشه پس از اتمام صعود دچار بیماری می‌شوم *ورودی‌های ۵۰ دلاری خرج چه می‌شود؟

بانوی هیمالیانورد ایران معتقد است که پناهگاه‌های دماوند وضع خوبی ندارند و بخش‌های دولتی،کوه‌نوردان را حمایت نمی‌کنند که این باعث شده است کوه‌نوردان ایرانی برای صعود در داخل کشور با مشکلات ابتدایی روبرو شوند. او با اشاره به اینکه در ایران کوه نوردان مستعدی فعالیت می کنند، بیان کرد: ما در ایران ورزشکارهای بسیار خوب و مستعدی داریم که در جهان شناخته شده‌اند. از جمله مشکلات عمده ما می‌توان به مسائل مالی و همچنین بخش دانش و آگاهی نام برد.

در خصوص علم روز متاسفانه عقب هستیم و باید در بخش به روز بودن تلاش زیادی کنیم.

این بانوی کوه نورد با بیان اینکه ورزش کوه نوردی باید برای همه اقشار جامعه باشد، گفت: معتقدم که متاسفانه جدیدا ورزش کوه نوردی به طوری حرفه ای فقط برای قشر خاصی میسر شده است. اگر شما بخواهید صعود خارجی داشته باشید فقط باید یک اسپانسر قوی داشته باشید تا بتوانید هزینه‌های صعود را پرداخت کنید.

او در باره ی نقش فدارسیون کوه نوردی در تشویق کوه نوردان، گفت: تاکنون فدراسیون کوه نوردی برای من کار خاصی انجام نداده است و هیچ نقشی در صعودهای من ندارد. کوه نوردان برای صعود در ایران ابتدایی ترین مشکلات را دارند و حمایتی از آنها نمی‌شود. headtopics.com

کاظمی ادامه داد: هزینه مجوز برای صعود دماوند برای افراد خارجی ۵۰ دلار است. نمی‌دانم که این درآمدها که نسبتاً درآمد بالایی است کجا خرج می شود؟ من به عنوان راهنمای کوهستان زمانی که با کوه نوردان صعود می کنیم همیشه پس از اتمام صعود دچار بیماری می‌شوم که این بیماری به علت کثیفی و آلودگی زیاد پناهگاه‌ها است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

گروسی: پرونده سایت‌های اعلام نشده ایران باز است؛ دوربین‌ها نصب شدند اما فعلا به آنها دسترسی نداریم

رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌گوید آژانس فعلا سوالی در خصوص سه مرکز اعلام نشده در ایران که در آنجا غنی‌سازی اورانیوم مشاهده شده ندارد و این نهاد در حال بررسی توضیحاتی است که ایران ارائه کرده است. ادامه مطلب >>

آمریکا هنوز برای خارج کردن نام سودان از فهرست حکومت‌های حامی تروریسم آماده نیستآمریکا هنوز برای خارج کردن نام سودان از فهرست حکومت‌های حامی تروریسم آماده نیست معاون وزیر خارجه ایالات متحده روز چهارشنبه ۱۶ مرداد گفت که کماکان مسائل زیادی در ارتباط با سودان باقی مانده که واشنگتن باید آنها را حل و فصل کند. هنوز زنا و بچه ها تو یمن زندن، اینطوری که نمیشه!! اول باید همشون رو بکشن بعد که دیگه کسی نبود برا کشتن از لیست خارجشون میکنن.

پرتاب ماهواره اسرائیلی برای رصد فعالیت های ایرانمنابع اسرائیلی از پرتاب ماهواره‌ای رژیم صهیونیستی برای بررسی و رصد فعالیت‌های ایران خبر دادند.

ایران شدیدا می‌خواهد با ما مذاکره کند!ادعای مضحک ترامپ: *ایران شدیدا می‌خواهد با ما مذاکره کند! *آن‌ها در مضیقه مالی بدی قرار دارند *فرانسه حق ندارد از سوی آمریکا برای جمهوری اسلامی پیام‌های ضد و نقیض بفرستد *کسی به هیچ شکل یا طریقی حق نمایندگی از طرف ما را ندارد بخدا در اشتباهی فقط مسئولين ما خوبن و مضحك حرف نميزنن اصلا بقيه به جز روسيه و چين الاغن خوبه؟😂😂😂😂 اگر فروش نفت کشوری از 3 میلیون بشکه در روز برسد به 100 هزار بشکه آن وقت ادعای مضیقه مالی برای چنین کشوری ادعای مضحکی است!؟

آمازون کاربران ایرانی را از دسترسی به برخی خدمات اینترنتی خود محروم کردشرکت آمریکایی آمازون که یکی از بزرگ‌ترین خدمات‌دهنده‌ها در حوزه سرورهای ابری در دنیا محسوب می‌شود، به‌دلیل تحریم‌های_آمریکا، استفاده از خدمات خود را برای کاربران_ایرانی ممنوع کرد. بیشتر بخوانید: اها اگه حقیقت باشه حالا داره میشه

موحدی کرمانی: ایران به باتلاق متجاوزان تبدیل می‌شودخطیب نماز جمعه تهران: رئیس جمهوری آمریکا از یک طرف به دنبال مذاکره با ایران است و از طرفی دیگر وزیر خارجه ایران را تحریم می‌کند؛ اگر قرار باشد مذاکره‌ای انجام شود که این کار محقق نخواهد شد، شخص مذاکره‌کننده وزیر خارجه خواهد بود که زبان کشور محسوب می‌شود اگر ایشون زبان کشور هست، پس حضراتی که تریبون نماز جمعه رو دراختیار داشتن و مدام پیام تهدید به همه جا صادر میکردن چکاره بودن؟ چین جوری اقتصادش رو به همه گره زده که ضربان اقتصاد جهان رو دست گرفته ولی ما فقط حرافی کردیم و غفلت.

خلیج فارس از اولویت‌های امنیت ملی ایران محسوب می‌شودوزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد: حضور هرگونه نیرویی از خارج از منطقه باعث ناامنی در آب‌های خلیج فارس می‌شود.