وضعیت حاد کرونا در ۵ شهرستانِ لرستان و اعمال محدودیت تردد/ از پذیرش گردشگر معذوریم/ مسدود کردن آرامستان‌ها

01/03/1399 06:29 ق.ظ

معاون سیاسی و امنیتی استاندار لرستان در گفت‌وگو با ایلنا: وضعیت حاد کرونا در ۵ شهرستانِ لرستان و اعمال محدودیت تردد/ از پذیرش گردشگر معذوریم/ مسدود کردن آرامستان‌ها

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان با اعلام وضعیت حاد کرونا در ۵ شهرستان گفت: فعلا از پذیرش مهمان در استان معذوریم. او ادامه داد: در همین راستا در نوزدهمین جلسه ستاد استانی تصمیماتی گرفته شد، مبنی بر اینکه آرامستان‌های استان لرستان مسدود شوند. همچنین با مشاغلی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، برخورد و تعطیل شوند.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار لرستان همچنین در خصوص وضعیت پارک‌ها و تفرجگاه‌ها گفت: براساس تصمیمات این جلسه مقرر شد، پارک‌ها و تفرجگاه‌ها در نقاطی که وضعیت حادتری پیدا کرده‌اند، مجددا مسدود شوند. همچنین در سایر اماکن نباید تجمع شکل گیرد.

ثمینی درخصوص شرایط حضور در ادارات نیز گفت: در ادارات استان ارباب رجوع مکلف شده است از ماسک و دستکش استفاده کند و در غیر اینصورت از ورود به ادارات جلوگیری خواهد شد. او ادامه داد: همچنین برگزاری مجالس عروسی و عزداری‌ ممنوع است و از چاپ اعلامیه و بنر در سطح استان نیز که منجر به تشویق مردم برای حضور در تجمعات می‌شود، ممنوعیت به عمل می‌آید. headtopics.com

معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استانداری لرستان با اشاره به برخورد با چاپخانه‌های متخلف گفت: چند چاپخانه در سطح استان نکات تاکید شده را رعایت نکردند و برخی از آنها پلمپ شدند. او در خصوص برپایی نمازجمعه در سطح استان گفت: با توجه به شرایط به وجود آمده در هیچ شهر استان نماز جمعه برگزار نمی‌شود.

ادامه مطلب:
ilnanews »

زندگی تهرانی‌ها در وضعیت قرمز شیوع کرونابا گذشت حدود 90 روز از اعلام رسمی شیوع ویروس کرونا در ایران، مردم تهران با وجود وضعیت قرمز در این شهر سعی در انجام امورات روزمره خود با رعایت نکات بهداشتی دارند. - خبرگزاری آناتولی

آخرین آمار کرونا در ایران و افغانستان؛ وضعیت خوزستان هنوز قرمز استآمار مبتلایان به کووید ۱۹ در افغانستان در شبانه‌روز گذشته ۵۸۱ نفر بوده که این بالاترین رقم روزانه مبتلایان کرونا در افغانستان از ابتدای شیوع این ویروس تا کنون بوده است.

رکورد مرگ‌بار کرونا در برزیل؛ فوت ۱۱۷۹ نفر فقط در یک روز | DW | 20.05.2020کرونا در برزیل هر روز قربانیان بیشتری می‌طلبد. در این کشور برای نخستین بار ظرف یک روز بیش از هزار نفر جان خود را از دست دادند. برزیل از نظر ابتلا به کرونا بعد از آمریکا و روسیه در سومین رتبه در جهان قرار دارد. Iran کرونا ویروسیست ضد انسان که هنوز واکسن ان کشف نشده ایران با رقم ده برابر میتوانید به عمق فاجعه پی ببرید ،هرجا گنترل جدی بوده جان گمتری از دست رفته ولی درمملکتی با حاکمان بدورازعلم ودانش شاهدمرگ انسانهای بیشتری حواهیم بود .معادلات زندگی درجهان رنگ عوض کرده، رئيس جمهور برزيل به ج٠ا گفته زكي اينا يه مشت پوپوليست هستند كه درد وطن ندارند فقط اومدن به روياهاي شخصي شون جامعه عمل بپوشانند

روحانی از مهار کرونا می‌گوید؛ وضعیت خوزستان اما همچنان قرمز است | DW | 20.05.2020روحانی از مهار ویروس کرونا در ایران خبر داده است. وضعیت خوزستان اما همچنان قرمز است. ۲۵ درصد از مبتلایان روزانه کرونا در استان خوزستان هستند. روحاني براي مهار ويروس چيني كاري انجام نداد اما براي شيوع گسترش آن هر چه در توان داشته حكومتش صورت داده است Iran نه بلکه وضعیت خوزستان بلکه وضعیت اذربایجان هم قرمزه کرونای ولایت هم وضعیت قرمز پیداکرده از زرد رد کردن. یعنی هر دروغ و اراجیفی که رهبران جمهوری اسلامی بگن شما نشر میدید اره؟ بهتره اسم خبرگزاریتونو بزارید ماله گزاری اینطوری بهتره

شمار قربانیان ویروس کرونا در ایتالیا به 32 هزار و 330 نفر رسیدشمار قربانیان ویروس کرونا در ایتالیا به 32 هزار و 330 نفر رسید

افزایش ۳۰ درصدی بزهکاری‌های سایبری در سایه شیوع ویروس کرونا | DW | 20.05.2020کارشناسان از افزایش بی‌سابقه بزهکاری‌های سایبری در اثر بحران ناشی از شیوع بیماری کووید-۱۹ خبر داده‌اند. موضوعی که برای کارشناسان پدیده ناآشنا و جدیدی نیست. آن‌ها نسبت به خطرات ناشی از بدافزارها به کاربران هشدار داده‌اند.

«محمود ثمینی» معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در خصوص تدابیری که برای استان لرستان با توجه به قرار گرفتن بیماری در وضعیت هشدار در نظر گرفته شده است گفت: استان اکنون در وضعیت هشدار قرار دارد و در روزهای اخیر ۵ شهرستان خرم آباد، بروجرد، درود، ازنا و چگینی در شرایط حادتر بیماری قرار گرفتند.

او ادامه داد: در همین راستا در نوزدهمین جلسه ستاد استانی تصمیماتی گرفته شد، مبنی بر اینکه آرامستان‌های استان لرستان مسدود شوند. همچنین با مشاغلی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، برخورد و تعطیل شوند.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار لرستان همچنین در خصوص وضعیت پارک‌ها و تفرجگاه‌ها گفت: براساس تصمیمات این جلسه مقرر شد، پارک‌ها و تفرجگاه‌ها در نقاطی که وضعیت حادتری پیدا کرده‌اند، مجددا مسدود شوند. همچنین در سایر اماکن نباید تجمع شکل گیرد.

ثمینی درخصوص شرایط حضور در ادارات نیز گفت: در ادارات استان ارباب رجوع مکلف شده است از ماسک و دستکش استفاده کند و در غیر اینصورت از ورود به ادارات جلوگیری خواهد شد.

او ادامه داد: همچنین برگزاری مجالس عروسی و عزداری‌ ممنوع است و از چاپ اعلامیه و بنر در سطح استان نیز که منجر به تشویق مردم برای حضور در تجمعات می‌شود، ممنوعیت به عمل می‌آید.

معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استانداری لرستان با اشاره به برخورد با چاپخانه‌های متخلف گفت: چند چاپخانه در سطح استان نکات تاکید شده را رعایت نکردند و برخی از آنها پلمپ شدند.

او در خصوص برپایی نمازجمعه در سطح استان گفت: با توجه به شرایط به وجود آمده در هیچ شهر استان نماز جمعه برگزار نمی‌شود. البته در شهرستان چگینی که در وضعیت سفید بیماری قرار گرفت، هفته گذشته نماز جمعه برگزار شد، اما با توجه به اینکه در این شهرستان نیز مجددا شاهد افزایش بیماری هستیم و از وضعیت سفید نسبتا به زرد رسیده است در صورت تداوم این شرایط نماز جمعه برگزار نخواهد شد.

ثمینی در خصوص علت افزایش تعداد مبتلایان در استان لرستان گفت: بخشی از آن به دلیل عدم رعایت موارد بهداشتی است و بخشی از آن به دلیل افزایش غربالگری و شناسایی افراد مبتلا به بیماری است.اوضاع اکنون در حال کنترل است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان با اشاره به اختیاراتی که به فرمانداری برخی شهرستان‌های استان داده شده است، گفت: در ۵ شهرستانی که در وضعیت حادتر بیماری قرار دارند، از طرف ستاد استانی مقابله با کرونا به فرمانداران آنها به عنوان روسای ستاد شهرستانی تفویض اختیار کردیم تا هر تصمیم ویژه‌ و لازمی را که در جهت کنترل بیماری به صلاح شهرستان می‌بینند، اجرا کنند.

او در پاسخ به این سوال که آیا برای تعطیلات پیش رو محدودیت‌های تردد در سطح استان لرستان در نظر گرفته خواهد شد؟ گفت: هیچ امکانی برای پذیرایی از گردشگران نخواهیم داشت. فعلا محدودیت تردد در استان نداریم و در ۵ شهرستانی که در شرایط حادتر بیماری قرار دارند، محدودیت تردد صورت می‌گیرد، اما فعلا از پذیرش مهمان در استان معذوریم.