وضعیت نگران کننده کرونا در ایذه / جلسه اضطراری با حضور مشاور وزیر بهداشت در شهرستان/ فرماندار: مجاز به ارائه آمار فوتی‌ها نیستیم

16/04/2021 01:10:00 ب.ظ

حضور مشاور وزیر بهداشت و تشکیل جلسه فوری در شرایط فعلی شهرستان ایذه، از نگران کننده بودن اوضاع در این شهرستان حکایت می‌کند.

کرونا در ایذه

ایلنا گزارش می‌دهد؛ وضعیت نگران کننده کرونا در ایذه / جلسه اضطراری با حضور مشاور وزیر بهداشت در شهرستان/ فرماندار: مجاز به ارائه آمار فوتی‌ها نیستیم

حضور مشاور وزیر بهداشت و تشکیل جلسه فوری در شرایط فعلی شهرستان ایذه، از نگران کننده بودن اوضاع در این شهرستان حکایت می‌کند.

با توجه به شرایط برگزاری مراسم عمومی در این شهرستان، رسیدن به چنین روزهایی از آغاز هم قابل پیش‌بینی بود.اینکه در حال حاضر باید با چه رنگی این شهر را در آمار کلی محاسبه کرد، تغییری در شرایط کرونایی موجود ایجاد نخواهد کرد.در تازه‌ترین اخباری که به دست خبرنگار ایلنا در استان خوزستان رسیده است، در یک روستای کوچک در دهدز مرگ ۱۲ نفر تأیید شده که علت فوت سه نفر از این تعداد را سکته اعلام نموده‌اند.

با نگاهی اجمالی به واکنش‌های مردم ایذه در فضای مجازی، می‌توان به عمق فاجعه کرونایی در این شهرستان پی برد.در همین رابطه حسن نبوتی سرپرست فرمانداری شهرستان ایذه به خبرنگار ایلنا گفت: آمار تفکیک شده‌ای در اختیار ما نیست و آمار ما همان آمار ستاد کرونای استان است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

۲۸۲ شهر کشور در تنش تأمین آب شرب در تابستان / ۱۰۱ شهر با وضعیت قرمز۲۸۲ شهر کشور در تنش تأمین آب شرب در تابستان مدیرکل دفتر بحران و پدافند غیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از تنش آبی تابستانه در ۲۸۲ شهر کشور خبر داد و گفت: از این تعداد، ۱۰۱ شهر دارای وضعیت قرمز تأمین آب شرب هستند. نمکی رو مسئول حل مشکل آب کنید ، جوری مشکل رو حل میکنه ظرف 2 ماه به کشور های دیگه هم پیشنهاد کمک میده

۳۶۶ قربانی جدید کرونا در کشور/ ۵۵۰۱ تن در وضعیت شدید بیماری۳۶۶ فوتی و ۱۶۴۰۹ مبتلای جدید کرونا در کشور *تعداد مبتلایان جدید: ۱۶۴۰۹ نفر *تعداد فوت‌شدگان جدید: ۳۶۶ نفر *تعداد کل مبتلایان: ۲۷۰۷۷۶۱ نفر *تعداد بهبودیافتگان: ۲۱۶۲۰۸۷ نفر *تعداد فوت‌شدگان: ۷۵۹۳۴ نفر *مجموع واکسن تزریق شده: ۱۹۴۳۰۷۲

فوت ۴۰۷ بیمار کرونایی در شبانه روز گذشته / ۳۵۵ شهر در وضعیت قرمز و نارنجیبنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته، ۴۰۷ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و با این احتساب مجموع جان باختگان این بیماری به ۷۱ هزار و ۷۵۸ نفر رسید.

بازار سیاه کپسول اکسیژن در هند در پی وخامت وضعیت همه‌گیری کرونادر پی موج شدید مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در هند و کمبود تجهیزات درمانی، بازار سیاه اکسیژن در این کشور به وجود آمده است.

اعلام وضعیت اضطراری در بخشی از آمریکا در پی یک حمله سایبری | DW | 10.05.2021حمله سایبری به شبکه خطوط لوله انتقال فرآورده‌های نفتی در آمریکا واکنش مسئولان دولت بایدن را در پی داشته است. چند روز پس از این حمله سایبری انتقال بنزین، دیزل و دیگر مواد سوختی به مناطق شرقی آمریکا نیز مختل شده است. خدا روشکر آمریکایی ها هم نتیجه ظلمشان به دیگر ملتها را چشیدند

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، شهرستان ایذه از آغاز شیوع کرونا تاکنون، خود را از هیچ رنگی بی‌بهره نگذاشته است.به گزارش ایسنا، فرهام کرکانی- مدیرکل دفتر بحران و پدافند غیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تابستان امسال با توجه به کاهش بارش ها و گرمای شدید هوا، از مجموع ۱۳۴۶ شهر کشور، ۲۸۲ شهر دچار تنش آبی هستند.به گزارش ایسنا، بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت تا کنون یک میلیون و ۶۲۳ هزار و ۲۷۹ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۳۱۹ هزار و ۷۹۳ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به یک میلیون و ۹۴۳ هزار و ۷۲ دُز رسید.به گزارش ایسنا، از دیروز تا امروز ۱۰ اردیبهشت و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۹ هزار و ۲۷۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۳۲۰۲ نفر از آنها بستری شدند.

با توجه به شرایط برگزاری مراسم عمومی در این شهرستان، رسیدن به چنین روزهایی از آغاز هم قابل پیش‌بینی بود. اینکه در حال حاضر باید با چه رنگی این شهر را در آمار کلی محاسبه کرد، تغییری در شرایط کرونایی موجود ایجاد نخواهد کرد. وی با بیان اینکه وضعیت تأمین آب با توجه به منابع و مصارف در ۱۰۶۴ شهر کشور وضعیت نرمال دارد، گفت: در مجموع به طور متوسط ۱۵ درصد کمبود آب در تابستان نسبت به نیاز مصرف داریم که اگر مردم، ۱۵ درصد در مصرف خود صرفه جویی کنند، تابستان سخت امسال را بهتر سپری خواهیم کرد. در تازه‌ترین اخباری که به دست خبرنگار ایلنا در استان خوزستان رسیده است، در یک روستای کوچک در دهدز مرگ ۱۲ نفر تأیید شده که علت فوت سه نفر از این تعداد را سکته اعلام نموده‌اند. متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۳۶۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۷۵ هزار و ۹۳۴ نفر رسید. با نگاهی اجمالی به واکنش‌های مردم ایذه در فضای مجازی، می‌توان به عمق فاجعه کرونایی در این شهرستان پی برد. به گفته کرکانی با کمبود تعداد تانکرهای آبرسانی و فرسودگی بخشی از تانکرهای موجود مواجه ایم که در تلاش و پیگیری از مجلس شورای اسلامی برای تأمین ۱۰۰۰ تانکر جدید آبرسانی برای تابستان سال جاری هستیم. در همین رابطه حسن نبوتی سرپرست فرمانداری شهرستان ایذه به خبرنگار ایلنا گفت: آمار تفکیک شده‌ای در اختیار ما نیست و آمار ما همان آمار ستاد کرونای استان است. تا کنون ۱۵ میلیون و ۸۳۰ هزار و ۲۷۱ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

وی افزود: هیچ شهرستانی مجاز به ارائه آمار فوتی‌های خود نخواهد بود و این‌ یک قانون است. وی با بیان اینکه اوضاع آبی در کشور نامطلوب است، گفت: ۴۷۰ شهر به آبهای سطحی وابسته‌اند که تمامی آنها متاثر از کاهش بارندگی هستند. تا کنون ۱۷ میلیون و ۴۸۰ هزار و ۳۳۳ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. خبرنگار: .