وضعیت وخیم «زمان آموزش» دانش‌آموزان/ افزایش شکاف یادگیری با طولانی شدن تعطیلی مدارس

14/01/1401 07:42:00 ق.ظ

وضعیت وخیم «زمان آموزش» دانش‌آموزان یک پژوهشگر: در حال حاضر کشور ما از میان حدود ۸۰ کشور شرکت‌کننده در مطالعات تیمز و پرلز از کمترین زمان آموزش برخوردار است و در بحران کرونا این زمان آموزش به سبب تعطیلی آموزش حضوری، وضع وخیمی پیدا کرده است.

یک پژوهشگر و عضو هیئت علمی پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش با بیان این مطلب که «بیاییم از بازگشایی مدارس با روی گشاده و آغوش باز استقبال کنیم و در فرایند کار، رایزنی‌ها و مداخلات اصلاحی را انجام دهیم» گفت: دوره‌های طولانی تعطیلی مدارس می‌توانند نابرابری‌ها و شکاف‏‌های یادگیری در بین دانش‏ آموزان را افزایش دهند. وی افزود: افت یادگیری در طول زمان و بدون اقدامات ترمیمی، پیچیده و پیچیده‌تر می‌شود و وقتی دانش ‏آموزان یادگیری‌های پایه را به علت تعطیلی مدارس با یادگیری از راه دور فاقد کیفیت از دست می‏‌دهند، دانش و مهارت‌هایی پایه‌ای وجود ندارد که در هنگام...

وی افزود: افت یادگیری در طول زمان و بدون اقدامات ترمیمی، پیچیده و پیچیده‌تر می‌شود و وقتی دانش ‏آموزان یادگیری‌های پایه را به علت تعطیلی مدارس با یادگیری از راه دور فاقد کیفیت از دست می‏‌دهند، دانش و مهارت‌هایی پایه‌ای وجود ندارد که در هنگام بازگشایی بر روی آنها چیزی بنا شود از همین روست که بازگشایی حضوری مدارس ضرورت می‌یابد.

این پژوهشگر و عضو هیئت علمی پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش با بیان اینکه طبق اعلام سازمان همکاری و توسعۀ اقتصادی در سال ۲۰۲۱، بیش از ۱۸۸ کشور در جهان مدارس را تعطیل کردند و زندگی بیش از ۱.۶ میلیارد کودک، نوجوان و خانواده‌های آنها تحت تأثیر این بحران قرار گرفته است گفت: گرچه به نظر تعطیلی مدارس برای کاهش این پاندمی امری ضروری بوده و از کودکان و اطرافیان آنها حفاظت کرده است، اما فرایند یادگیری کودکان را نیز دستخوش اختلال کرده است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

Anadolu Ajansı

Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

آموزش «حضوری» در مدارس تهران چگونه خواهد بود؟بر اساس اعلام مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، همه مدارس و مناطق آموزش و پرورش شهر تهران، باید از ۱۴ فروردین با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی نسبت به برگزاری کلاس‌های حضوری برای همه دانش‌آموزان اقدام کنند. اینکار که مدارس باز بشه فقط آمار کرونایی ها را بالا میبره مسئولین آموزش و پرورش باید بپذیرند کرونا تمام نشده و خیلی ها را بازهم درگیر میکنه و نیز بپذیرند که آموزش از راه دور را باید از این به بعد ادامه دهند !! آخه مدارس همه درجه یک همه امکانات را داراست یه عده دیگه را به خطر میندازن میگن واکسن زدیم آب مفطرهای چینی

انفجار و آتش‌سوزی در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر با دو مجروح | DW | 01.04.2022بر اثر آتش‌سوزی در یکی از شرکت‌های مستقر در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر دو نفر دچار سوختگی شدند. علت این حادثه هنوز مشخص نشده است. ماه گذشته در پارکینگ یکی دیگر از تاسیسات این منطقه یک آتش‌سوزی ظاهرا عمدی رخ داد.

آمریکا: در مذاکرات اتمی با ایران اختلافات کمی باقی مانده است | DW | 01.04.2022سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد، 'اختلافات اندک' مانع از توافق در مذاکرات احیای برجام شده است. ند پرایس مسئولیت تصمیم‌گیری در مورد موضوعات باقی‌مانده را بر عهده تهران دانسته است. مسائل جزیی مثل برداشته شدن تمام تحریمها و تعهد دادن آمریکا و راستی آزمایی ایران باز این ورود نکرده نشخوار کرد... بعضی ها جایگاه خودشون رو نمیدونن... یا به شدت پررویی میکنن... باید بی خیال چنین کسایی بود به همین سادگی

نظرسنجی: ۶۷ درصد در ایران مخالف اداره کشور با قوانین دینی، ۵۲ درصد موافق نافرمانی مدنیبر اساس نتایج نظرسنجی موسسه گمان ۶۷ درصد جامعه ایران «ساختار و نظامی که بر اساس قوانین دینی اداره می‌شود» را بد ارزیابی کرده‌اند. یعنی فقط ۳۳درصد هنوز اولاغ میباشند نکنه شما هم چون علم الهدی هر دو رای زنان را یکی حساب کردید!! پس این مردم ده ها میلیونی در مناسبت‌های مختلف مثل 22 بهمن و روز قدس و سایر مناسبت‌ها در صحنه ها حضور دارند چه کسانی هستند، نظر سنجی های شما همان تعدادی از فیک های سازمان منافقین و منفور مردم ایران در آلبانی نیستند.

لاوروف در هند؛ تلاش روسیه برای مبادلات تجاری با روبل | DW | 01.04.2022لاوروف پس از چین راهی هند شد. او در این سفر بر مبادلات تجاری با روبل تاکید کرد. چین نیز از تحریم‌های غرب علیه روسیه مجددا انتقاد کرد. این در حالی است که اتحادیه اروپا از چین می‌خواهد روسیه را به پایان جنگ ترغیب کند. *Iran Ukraine عجب سیاست دوگانه ایست چین ازنابودکردن وکشتن مردم اکراین انتقادنمیکند بکنار ازتحریمها علیه روسیه انتقاد میکند درصورتی که دراذای ازدست دادن بازاراوپا حرف دیگری میزند درست است که تحریمها علیه روسیه تجارت با آنرامشکل میکند ولی کنارآمدن بادمکراسی وغرب منفعت بیشتری دارد

قرعه‌کشی جام جهانی فوتبال در قطر؛ ایران با آمریکا و انگلیس همگروه شدتیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی 2022 قطر با انگلیس، آمریکا و برنده پلی‌آف اروپا رقابت می‌کند. - خبرگزاری آناتولی تیم آخر گروه برنده‌ی مسابقه‌ی پلی‌آف بین منافقین و کفار هست.