وزیر خارجه آمریکا بازداشت فعالان دموکراسی‌خواه هنگ کنگ را محکوم کرد

14/08/1399 11:41 ب.ظ

وزیر خارجه آمریکا بازداشت فعالان دموکراسی‌خواه هنگ کنگ را محکوم کرد مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، بازداشت گروهی از دموکراسی‌خواهان توسط مقامات در هنگ کنگ را محکوم کرده و این اقدام را «سوء‌استفاده آشکار از پلیس برای مقاصد سیاسی» خوانده است.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. آقای پمپئو روز دوشنبه در بیانیه‌ای که در تارنمای وزارت خارجه ایالات متحده منتشر شد، گفت که «آزار و ارعاب» نمایندگان دموکراسی‌خواه و خاموش کردن نارضایتی‌‌ها «نمونه‌های صریح همدستی جاری دولت هنگ کنگ با حزب کمونیست چین» است که به...

آقای پمپئو روز دوشنبه در بیانیه‌ای که در تارنمای وزارت خارجه ایالات متحده منتشر شد، گفت که «آزار و ارعاب» نمایندگان دموکراسی‌خواه و خاموش کردن نارضایتی‌‌ها «نمونه‌های صریح همدستی جاری دولت هنگ کنگ با حزب کمونیست چین» است که به گفته او «در پی انحلال خودمختاری وعده داده شده هنگ کنگ است.»

وزیر خارجه آمریکا از پکن و هنگ کنگ خواست به حق مردم هنگ کنگ برای بیان شکایات خود احترام بگذارند. روز یکشنبه هفت نفر، از جمله چند قانون‌گذار فعلی و پیشین هنگ کنگ، دستگیر شدند. پلیس هنگ کنگ تائید کرد که این بازداشت‌ها در ارتباط با مشاجره‌ای که اوایل سال میلادی جاری در نهاد قانون‌گذاری آن شهر بین قانون‌گذاران دموکراسی‌خواه و طرفداران پکن رخ داد، انجام گرفته است.

در بیانیه پلیس هنگ کنگ ذکر شده است که شش مرد و یک زن در ارتباط با ظن سرپیچی و مداخله در فعالیت اعضای نهاد قانونگذاری دستگیر شده بودند. همان روز، کنشگران در کنفرانس خبری دیگری دستگیری‌ها را «پوچ» و «کاملا غیرقابل قبول» خواندند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

نمیدونم اگه امریکا نباشه کس دیگه ای نمیخواد اعتراض کنه به این وضعیت؟

رسانه‌های آمریکا: بایدن ژنرال لوید اوستن را به عنوان وزیر دفاع آمریکا منصوب کردرسانه‌های ایالات متحده آمریکا صبح سه‌شنبه 8 دسامبر 2020 اعلام کردند که جو بایدن رئیس جمهوری منتخب بایدن‌ همه بچه بازها رو دور خودش جمع کرده!😃

گفت‌وگوی وزیر خارجه آمریکا با نخست وزیر یمن؛ نماینده ویژه آمریکا راهی منطقه می‌شود🔺گفت‌وگوی وزیر خارجه آمریکا با نخست وزیر یمن؛ نماینده ویژه آمریکا راهی منطقه می‌شود ▪️ آنتونی بلینکن در گفت‌وگو با معین عبدالملک سعید بر تعهد ایالات متحده به پیشبرد یک روند صلح در یمن که همه گروه‌ها را شامل شود تاکید کرد بعد ۷ سال وقتی یمن داره پیروزی بدست میاره صلح صلح میکنید

امروز روز وحدت است، هر کس دولت را تضعیف کند در خدمت آمریکا استرئیس جمهور احیای دریاچه ارومیه را از اقدامات ارزنده دولت تدبیر و امید برشمرد و با اشاره به طرح انتقال آب از سد کانی‌سیب به دریاچه ارومیه با ظرفیت مهار و تنظیم ۷۱۳ میلیون و ظرفیت انتقال ۶۰۰ میلیون مترمکعب آب تاکید کرد: کشاورزی، سلامتی‌ و زندگی‌ حدود 15 میلیون نفر در غرب کشور مرهون دریاچه ارومیه به عنوان نگین سبز منطقه است. توجه کنید فرانسه المان ژاپن هنوز واکسن تولید نکردن مخبر کون گلابی از ستاد فرمان واکسن کرونا ساخت!!!! FinishTheRegime گفتی گفتم نفهمیدی باز گفتی مجبورم باز بگم کسی بجزخودت وعملکرددولتت عملا دولت رو تضعیف نمیکنه وعده های توخالی دروغها ادرسهای غلط بورس بدبخت کننده گرانی های افسارگسیخته مافیای دلالی حتی از داخل وزارت خانه باز بگم؟ یک موردش کافیه تا دولت ناکارامد و عزل بشه اما همشوداری وزبونتم درازه اونوقت دولتیکه مردم رو تضعیف کرده در خدمت کیه ؟

رسانه‌های آمریکا: وزیر دفاع نامه استعفا را آماده کرده استهمزمانی استعفای وزیر دفاع و تلاش دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برای ابطال یا توقف شمارش آرا در برخی ایالت‌ها احتمال اختلاف نظر دو طرف بر سر برخی مسائل را مطرح می‌کند. به چه علت ؟ شما اروپایی ها چرا توکونتون عروسه؟؟؟؟ لاشخورها Fake news

وزیر خارجه ترکیه با وزیر با وزیر بازرگانی آمریکا رایزنی کردوزیر امور خارجه ترکیه و وزیر بازرگانی آمریکا طی تماس تلفنی به بحث و رایزنی پیرامون روابط دوجانبه اقتصادی پرداختند. - خبرگزاری آناتولی

شرم‌آورترین دولت آمریکا به شرم‌آورترین شکل در حال اخراج است/ کره نمی‌تواند بدهی ایران را ندهدسخنگوی وزارت خارجه کشورمان تأکید کرد: به دولت سئول و کشورهایی که در مورد توقیف نفتکش کره جنوبی از سوی ایران به دلیل ایجاد آلایندگی زیست محیطی توقیف شده است توصیه می کنیم که از سیاسی کردن این موضوع بپرهیزند چرا که سیاسی کردن این موضوع کمکی به حل آن نمی کند.

Print this pageصدای آمریکا ـ مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، بازداشت گروهی از دموکراسی‌خواهان توسط مقامات در هنگ کنگ را محکوم کرده و این اقدام را «سوء‌استفاده آشکار از پلیس برای مقاصد سیاسی» خوانده است.

آقای پمپئو روز دوشنبه در بیانیه‌ای که در تارنمای وزارت خارجه ایالات متحده منتشر شد، گفت که «آزار و ارعاب» نمایندگان دموکراسی‌خواه و خاموش کردن نارضایتی‌‌ها «نمونه‌های صریح همدستی جاری دولت هنگ کنگ با حزب کمونیست چین» است که به گفته او «در پی انحلال خودمختاری وعده داده شده هنگ کنگ است.»

وزیر خارجه آمریکا از پکن و هنگ کنگ خواست به حق مردم هنگ کنگ برای بیان شکایات خود احترام بگذارند.

روز یکشنبه هفت نفر، از جمله چند قانون‌گذار فعلی و پیشین هنگ کنگ، دستگیر شدند.

پلیس هنگ کنگ تائید کرد که این بازداشت‌ها در ارتباط با مشاجره‌ای که اوایل سال میلادی جاری در نهاد قانون‌گذاری آن شهر بین قانون‌گذاران دموکراسی‌خواه و طرفداران پکن رخ داد، انجام گرفته است.

در بیانیه پلیس هنگ کنگ ذکر شده است که شش مرد و یک زن در ارتباط با ظن سرپیچی و مداخله در فعالیت اعضای نهاد قانونگذاری دستگیر شده بودند.

همان روز، کنشگران در کنفرانس خبری دیگری دستگیری‌ها را «پوچ» و «کاملا غیرقابل قبول» خواندند. آنها گفتند دولت هنگ کنگ «بهانه‌های ساختگی جعل کرده و با استفاده از اتهامات بی پایه صدای مخالفان را خاموش می کند.»

نیویورک تایمز در گزارش جداگانه‌ای از بازداشت یک قانون‌گذار دموکراسی‌خواه دیگر در هنگ کنگ خبر داده است. به این ترتیب شمار بازداشت‌شدگان به هشت نفر می‌رسد.