وزیر دفاع هلند به‌دلیل مدیریت ناکارآمد خروج از افغانستان استعفا کرد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 59%

وزیر دفاع هلند به‌دلیل مدیریت ناکارآمد خروج از افغانستان استعفا کرد جزئیات بیشتر🔽

ایران اخبار, ایران سرفصلها

آنک بیله‌ولد، وزیر دفاع هلند روز جمعه و در پی انتقادهای گسترده و شدید نمایندگان مجلس این کشور از مدیریت سراسیمه و بحران زده خروج از افغانستان، از مقام خود استعفا داد.

خانم بیله‌ولد از حزب محافظه‌کار دموکرات مسیحی دومین قربانی دولت ائتلافی هلند در بحران افغانستان است. یک روز پیش از وی، سیگرید کاخ، وزیر امور خارجه هلند نیز به دلیل آنکه «دولت این کشور واکنش کندی به اخطارهای مربوط به تسلط گروه طالبان بر افغانستان داشته و نتوانست شماری از مترجمان افغان همکار خود را از افغانستان خارج کند»، از مقام خود کناره گرفت. خانم کاخ گفته بود که این واکنش، منحصر به دولت هلند نبوده و بسیاری از کشورها به همین شکل عمل کرده‌اند.

کناره‌گیری دو عضو کابینه هلند، از جمله نخستین واکنش‌های جدی در کشورهای غربی به شکست در افغانستان و پذیرش مسئولیت در این ناکامی است. این استعفاها تاثیر چندانی بر سیاست داخلی هلند نخواهد داشت چرا که این کشور ۶ ماه پس از انتخابات زودهنگام امسال، همچنان در انتظار

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

سرنوشت یه ملت دست اینا بوده؟

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزیر خارجه هلند به‌دلیل نحوه مدیریت خروج از افغانستان مجبور به استعفاء شدسیخرید کاخ، وزیر خارجه هلند چهارشنبه شب در جریان بحث‌های مجلس نمایندگان پذیرفته بود که واکنش کُند دولت به هشدارها درباره شرایط افغانستان احتمالا باعث شده است تا شماری از افغان‌ها امکان خروج به موقع از افغانستان را پیدا نکنند. استاکس نت هلندی.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

'انتظار از سازمان ملل برای حل مشکلات افغانستان غیرواقعی است' | DW | 16.09.2021آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل می‌گوید این نهاد بین‌المللی در موقعیتی نیست که بتواند به بحران افغانستان پایان دهد. او همچنین گفته که امکانات سازمان ملل برای میانجیگری در افغانستان با هدف ایجاد دولتی فراگیر محدود است. پس ببند در اون ‌گاله رو مرتیکه جولنبور پس چرا در اون خراب شده را گِل نميگيريد شما كه هيچ قدرت اجرايى در مقابل حكومتهاى ظالم و ديكتاتور نداريد بهتره كاسه كوزه را جمع كنيد بريد دنبال يه كار شرافتمندتر تنها کشوری که می‌تواند درافغانستان امنیت برقرارکند ایران است که جهان بااذیت و آزار مردم افغانستان درنهایت به‌ آن‌ تن میدهد،
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

وزیر خارجه جمهوری اسلامی از تایید شدن عضویت دائم ایران در سازمان همکاری شانگهای خبر دادهمزمان با اجلاس سازمان همکاری شانگهای، وزیر خارجه جمهوری اسلامی خبر داد که عضویت دائم ایران در این سازمان به «تایید سران» رسید.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

طالبان: از اقامتگاه‌های مسئولان سابق بیش از ۱۲ میلیون دلار پول و شمش طلا پیدا کردیم«این اموال نزد رهبران عالی‌رتبه حکومت پیشین، مانند امرالله صالح (معاون اشرف غنی) و شماری از نهادهای امنیتی که پول نقد و طلا در دفاتر خود نگهداری می‌کردند، پیدا شده است.» این سگ پدرا مگه بلدن بشمرن جنگ تبلیغاتی پاکستان. در چند روز گذشته دو دسته گی در گفتار طالبان دیده میشود شماری میگویند از خانه مقامات حکومت قبلی دریافت کردیم و شماری میگویند هیچ دریافت نکردیم. دروغ میگویند حرامزاده های جنایتکار
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دعوت رسمی از رئیس جمهور برای حضور در مراسم آغاز سال تحصیلیمشاور و مدیرکل حوزه ریاست دانشگاه تهران از دعوت رسمی این دانشگاه از رئیس جمهور برای حضور در مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه و مراکز آموزش عالی کشور خبر داد و گفت: روز گذشته نهاد ریاست جمهوری جزئیات برگزاری این برنامه را از ما دریافت کرد. آخه رییس جمهور ۵ کلاس سواد چی می خواد تو دانشگاه بگه .مگر برایشان امالی بخواند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تصاویری از هنرنمایی نوازندگان مکزیکی در مراسم روز چارواین مراسم امسال برای دومین سال پیاپی به دلیل شیوع بیماری همه‌گیر «کووید ۱۹» به صورت محدود برگزار شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »