وزیر بهداشت ترکیه: کلاس‌های حضوری حداقل‌ یک ماه دیرتر آغاز شود

12/08/2020 09:10:00 ب.ظ

- خبرگزاری آناتولی

کووید۱۹, کرونا

وزیر بهداشت ترکیه: کلاس‌های حضوری حداقل‌ یک ماه دیرتر آغاز شود کووید۱۹ کرونا

- خبرگزاری آناتولی

استانبول/خبرگزاری آناتولیوزیر بهداشت ترکیه: پیشنهاد ما این است که کلاس‌های حضوری حداقل‌ برای یک ماه دیرتر آغاز شده و در صورت لزوم به صورت آنلاین برگزار شود. آموزش حضوری به صورت مرحله‌ای انجام شود. وزیر بهداشت ترکیه ( آمار ابتلا به کرونا): اگر شیب ابتلا به همین صورت ادامه یابد، ممکن است برخلاف میل‌مان به شرایط اتخاذ تدابیر شدیدتر بازگردیم.

وزیر بهداشت ترکیه: در روزهای آینده، مطالعات جدیدی را در مورد کووید-19 مطرح و تنظیمات جدیدی راه‌اندازی خواهیم کرد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

وزیر بهداشت: واکسن ایرانی کرونا بزودی ارزیابی بالینی می شودتهران - ایرنا - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برای اینکه از دنیا عقب نیافتیم با شرکت‌های دانش بنیان و موسسه رازی و پاستور در زمینه تولید واکسن کرونا تلاش کردیم و در سه تا چهار مورد همکاری مشترک، واکسن‌ها تقریبا مدل انسانی را پاس کرده و بزودی وارد مرحله ارزیابی بالینی می‌شویم.

وزیر بهداشت: رویکرد جدیدمان، فشار و جریمه استوزیر بهداشت با تاکید بر لزوم پرهیز از عادی انگاری ها در شرایط کرونا و اهمیت اعتلای رفتار بهداشتی مردم در این دوران، گفت: در کنار خواهش‌های مستمر، رویکرد جدیدمان فشار و جریمه است و اگر کسی حریم شکند و پروتکل‌ها و شیوه نامه ها را شکست، باید برخورد سنگین کرد.

وزیر بهداشت آلمان: اطلاعات کافی در مورد واکسن روسیِ کرونا نداریموزیر بهداشت آلمان: اطلاعات کافی در مورد واکسن روسیِ کرونا نداریم در مورد واکسن تولید شده کرونا در روسیه تردید وجود دارد مقامات روس در رابطه با این واکسن اطلاعات شفافی ارائه نکرده‌اند مساله مهم و کلیدی تولید محصولی ایمن و تست شده است نه ساخت اولین واکسن!

وزیر دفاع ترکیه به همراه فرماندهان ارتش عازم جمهوری آذربایجان شد- خبرگزاری آناتولی

وزیر آموزش ترکیه: سال تحصیلی جدید را 31 اوت با آموزش از راه دور آغاز می‌کنیموزیر آموزش ترکیه: سال تحصیلی جدید را 31 اوت با آموزش از راه دور آغاز می‌کنیم

افزایش احتمال لو رفتن سئوالات کنکور درصورت اجرای پروتکل‌های جدید وزارت بهداشترئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: در صورتی که می‌خواستیم موارد موردنظر وزارت بهداشت را اجرایی کنیم، اتفاقی می‌افتاد که خط قرمز ما بود و آن این بود که حتی در صورت تامین فضای کافی و ایجاد فاصله دو متری بین داوطلبان، باید سوالات کنکور به ۳۹۰ شهر ارسال می‌شد و در آنجا بر اساس فاصله‌گذاری جدید پلمب سوالات باز می‌شد و دفترچه‌ها مجددا مرتب می‌شدند که در این صورت احتمال لو رفتن سئوالات کنکور افزایش می‌یافت.

12.سعید نمکی روز چهارشنبه در نشست خبری ویدیو کنفرانسی با خبرنگاران که به مناسبت ۱۷ مرداد روز خبرنگار برگزار شد در پاسخ به سوال خبرنگار سلامت ایرنا درباره تولید واکسن کرونا در کشور افزود: هنوز حرف‌های زیادی درباره واکسن کرونا در جهان وجود دارد و به نتیجه قابل قبولی در این زمینه نرسیدیم.به گزارش ایسنا، دکتر سعید نمکی در نشست مجازی با وزرای بهداشت کشورهای منطقه مدیترانه شرقی با اشاره به اینکه ایران جزو یکی از هفت کشور برگزیده در شرق مدیترانه در عرصه مدیریتی کووید ۱۹ است، گفت: با توجه به جایگاه ایران، پس از سخنرانی مدیر محترم منطقه امرو اولین کشوری که سخن گفت ما بودیم.به گزارش ایسنا، «ینس اشپان» وزیر بهداشت آلمان امروز (چهارشنبه) با اشاره به اینکه نسبت به ساخت و تایید اولین واکسن کووید-۱۹ در روسیه تردید وجود دارد، اظهار کرد: مساله مهم و کلیدی تولید محصولی ایمن و تست شده است نه ساخت اولین واکسن! واکسن روسی کووید-۱۹ با نام"اسپوتنیک وی" هنوز مرحله نهایی آزمایشات را به طور کامل سپری نکرده است و تایید قانونی آن پس از گذشت کمتر از دو ماه انجام تست انسانی انجام می‌گیرد.

08.2020 استانبول/خبرگزاری آناتولی وزیر بهداشت ترکیه: پیشنهاد ما این است که کلاس‌های حضوری حداقل‌ برای یک ماه دیرتر آغاز شده و در صورت لزوم به صورت آنلاین برگزار شود. اینکه این واکسن یا در جهان چه زمانی به بازار می‌آید و آیا واکسنی که به بازار می‌آید، طول مدت ایمنی آن چقدر خواهد بود مورد تردید است. آموزش حضوری به صورت مرحله‌ای انجام شود. گزارشی ارائه کردیم که گرچه در روزهای اول گرفتاری پاندمی، پوشش واکسیناسیون مان مثل همه‌ کشورها دچار افت شد و رسیدگی به زنان باردار و سایر مراقبتها افت یافت که مقداری از آن به دلیل ترس و وحشت مراجعه به مراکز و مقداری هم به دلیل مشغله ما برای بیماریابی کووید ۱۹ بود، اما خوشبختانه با برنامه منسجم ملی امروز پوشش واکسیناسیون در حد شرایط عادی قبلی قرار رفت.  وزیر بهداشت ترکیه ( آمار ابتلا به کرونا): اگر شیب ابتلا به همین صورت ادامه یابد، ممکن است برخلاف میل‌مان به شرایط اتخاذ تدابیر شدیدتر بازگردیم. نمکی بیان کرد: رسانه‌ها به مردم این را یاد بدهند که تا زمانی که واکسن موثر نیامده، موثرترین پدیده شستن دست‌ها، رعایت فاصله گذاری و شیوه نامه‌های بهداشتی است. وزیر بهداشت ترکیه: در روزهای آینده، مطالعات جدیدی را در مورد کووید-19 مطرح و تنظیمات جدیدی راه‌اندازی خواهیم کرد.

فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه: رعایت تدابیر هنوز در سطح خواسته‌مان نیست. سلامت اصلی‌ترین رکن اساسی کشور است که می‌تواند بر اقتصاد و سیاست و فرهنگ تاثیر داشته باشد.. عدم رعایت آن ممکن است منجر به پشیمانی شود. . همه تلاش خود را کردیم که این دو صدایی‌ها را به تک صدایی و مهار زودرس کرونا بدل کنیم.