وزیر خارجه در 'مونیخ' درباره انجام گفت‌وگو بین ایران و آمریکا چه گفت؟

01/12/1400 12:40 ب.ظ

امیرعبداللهیان: *آمریکایی‌ها از طریق واسطه‌ها از ما خواسته‌اند که با ما مذاکرات مستقیم داشته باشند *ما در پاسخ به واسطه‌ها اعلام کردیم که چشم‌انداز چنین گفت‌وگویی برای ما چندان روشن نیست *اگر قرار نیست دستاوردی داشته باشیم چه نیازی به مذاکره مستقیم است

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: آمریکایی‌ها ظرف هفته‌های اخیر به طور متناوب و از طریق واسطه های مختلف از ما خواسته اند که با ما مذاکرات مستقیم داشته باشند. به گزارش ایسنا ، روز گذشته در جریان سخنرانی وزیر امور خارجه در اجلاس امنیتی مونیخ سوالی از سوی خانم «لارا خلف» خبرنگار روزنامه گاردین از حسین‌ امیرعبداللهیان در مورد انجام گفت‌وگو و مذاکره بین ایران و آمریکا پرسیده شد که برخی از کانال های...

به گزارش ایسنا ، روز گذشته در جریان سخنرانی وزیر امور خارجه در اجلاس امنیتی مونیخ سوالی از سوی خانم «لارا خلف» خبرنگار روزنامه گاردین از حسین‌ امیرعبداللهیان در مورد انجام گفت‌وگو و مذاکره بین ایران و آمریکا پرسیده شد که برخی از کانال های خبری اقدام به برداشت شاز و بعضا نادرست از صحبت‌های وزیر امور خارجه در این مورد کردند.

اصل صحبت های وزیر امورخارجه در پاسخ به این سوال به شرح زیر است : «آمریکایی‌ها ظرف هفته‌های اخیر به طور متناوب و از طریق واسطه های مختلف از ما خواسته اند که با ما مذاکرات مستقیم داشته باشند. ما در پاسخ به واسطه ها اعلام کردیم که چشم‌انداز چنین گفت و گویی برای ما چندان روشن نیست و اگر قرار نیست دستاوردی داشته باشیم چه نیازی به مذاکره مستقیم می باشد.

ولی اگر طرف آمریکایی یک ابتکار عمده از جمله برداشتن برخی از تحریم ها را انجام دهد، آن گاه می‌توان گفت که نیت آمریکایی‌ها واقعی است. ما از آن ها می شنویم که آقای بایدن حسن نیت دارد.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

تصاویری از لندن؛ اعتراض حامیان حقوق حیوانات به استفاده از پَر در صنعت مدحامیان حقوق حیوانات در اقدامی نمادین به استفاده از پر پرندگان در صنعت مد اعتراض کردند. ویدئوی بدون شرح را ببینید🔽

یادداشت سیامک نمازی از زندان در انتقاد از نگاه امنیتی به ایرانیان دوتابعیتی

مکرون از ایران خواست که با ازسرگیری توافق هسته‌ای موافقت کندکاخ الیزه اعلام کرد که امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، روز شنبه با ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران، صحبت کرده و از او خواسته است که با از سرگیری توافق هسته‌ای وین موافقت کند. نه تشگیلات و حکومت شئونیزم فارسی شرکای اشرارفرقه فارسیسم اشغالگر ایران غربگرا قبول داریم نه فرقه فارسیسم جاهلیتگرا را ماایرانیان هویت و مدنیت بزرگ مشترک حضوریکتایی علوم‌ حق حقیقت طبیعی خردمندانه ملتهای ایرانیان داریم باید حکومت حقیقی خردمندانه ی ملتهای ایرانیان را احیا کنیم ملاقه جهودهای گلوبلیست خورده تَهِ دیگ 🤪 اگه من قرار بود تصمیم بگیرم؛ حتما' قدری تامل میکردم و نتیجه بازی روسیه بر اوکراین رو منتظر میشدم! شکی در این نیست که غرب، خاهان به نتیجه رسیدن، قبل از نتیجه این بازی ست

مکرون از ایران خواست، از فرصت کنونی برای نجات برجام استفاده کند | DW | 20.02.2022رییس جمهوری فرانسه در گفت و گوی تلفنی ۹۰ دقیقه‌ای با همتای ایرانی‌اش خواستار آمادگی ایران برای پذیرش یک توافق در مذاکرات وین شد. ابراهیم رییسی تاکید کرد که هرگونه توافق باید شامل لغو تحریم‌ها باشد. لغو تحريم تروريست هاي جمهوري اسلامي نه تحريم هاي مردم :))) مکرون نهار خورده؟ یعنى دوز ديوثى اينها به حدى رسيده كه تاريخ به خودش نديده. ٩٠ دقيقه چه گهى خورده با يه پشمك تروريست؟ اين اروپايها چرا اينقدر احمق هستن يا امامزاده قرقاول؟

از روان‌شناس بپرس؛ چه زمانی باید از رابطه خارج شد؟

مکرون از ایران خواست از فرصت باقی‌مانده در وین استفاده کندامانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه در تماسی 90 دقیقه‌ای از ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری ایران خواست تهران فرصت باقی‌مانده از مذاکرات وین را غنیمت شمرده و برای

وی ادامه داد: ما در پاسخ به واسطه‌ها اعلام کردیم که چشم‌انداز چنین گفت‌وگویی برای ما چندان روشن نیست و اگر قرار نیست دستاوردی داشته باشیم چه نیازی به مذاکره مستقیم می‌باشد.

به گزارش ایسنا ، روز گذشته در جریان سخنرانی وزیر امور خارجه در اجلاس امنیتی مونیخ سوالی از سوی خانم «لارا خلف» خبرنگار روزنامه گاردین از حسین‌ امیرعبداللهیان در مورد انجام گفت‌وگو و مذاکره بین ایران و آمریکا پرسیده شد که برخی از کانال های خبری اقدام به برداشت شاز و بعضا نادرست از صحبت‌های وزیر امور خارجه در این مورد کردند.

اصل صحبت های وزیر امورخارجه در پاسخ به این سوال به شرح زیر است :

«آمریکایی‌ها ظرف هفته‌های اخیر به طور متناوب و از طریق واسطه های مختلف از ما خواسته اند که با ما مذاکرات مستقیم داشته باشند. ما در پاسخ به واسطه ها اعلام کردیم که چشم‌انداز چنین گفت و گویی برای ما چندان روشن نیست و اگر قرار نیست دستاوردی داشته باشیم چه نیازی به مذاکره مستقیم می باشد.

ولی اگر طرف آمریکایی یک ابتکار عمده از جمله برداشتن برخی از تحریم ها را انجام دهد، آن گاه می‌توان گفت که نیت آمریکایی‌ها واقعی است. ما از آن ها می شنویم که آقای بایدن حسن نیت دارد. من در ماه سپتامبر در نیویورک گفتم که اگر آقای بایدن حسن نیت دارد آن گاه مبلغ ۱۰ میلیارد دلار از دارایی‌های مسدود شده ما نزد بانک های خارجی را آزاد کند. ما از آقای بایدن درخواست وام یا پول آنها را نداریم بلکه می‌خواهیم دارایی‌های خود ما را به عنوان حسن نیت آزاد کند.

مایلم تأکید کنم که آنها تنها در قالب کلمات از حسن نیت حرف می زنند و این برای گفت‌وگوهای مستقیم کافی نیست. آنها باید حسن نیت خود را به صورت عملی و در عرصه میدانی نشان دهند. آنها می توانند برخی تحریم‌ها را بردارند یا برخی دارایی‌های مسدود شده ما نزد بانک های خارجی را آزاد کنند، این درحالی است که همزمان با گفت‌وگو های جدید حتی برخی تحریم‌های جدید نیز علیه اشخاص حقوقی و حقیقی ایران از سوی دولت آقای بایدن اعمال شده است و این معنایش این است که دولت آقای بایدن همان مسیر ترامپ را دنبال می‌کند لذا افکار عمومی می‌گوید که آنها در عمل یکی هستند.»