وزیر خارجه سابق لبنان: ترکیه می‌تواند در حل بحران انرژی به ما کمک کند

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 58 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزیر امور خارجه سابق لبنان اعلام کرد که ترکیه می‌تواند در حل بحران انرژی به لبنان کمک کند. - خبرگزاری آناتولی

20.01.2022جبران باسیل، رهبر جنبش آزاد میهنی در لبنان طی مصاحبه با خبرگزاری آناتولی اعلام کرد که ترکیه دارای شرکت‌های قدرتمند در زمینه انرژی بوده و می‌تواند به لبنان در حل بحران انرژی کمک کند.

باسیل، ترکیه را از جمله کشورهای مهم و بزرگ در منطقه برشمرده و گفت: «در منطقه‌ای زندگی می‌کنیم که منافع مشترک داریم. ترکیه کشوری است که باید با آن روابط بسیار خوبی داشته باشیم. در حال حاضر چنین روابطی داریم ولی باید از آن محافظت کنیم. این امر برای لبنان بسیار مهم است». وزیر امور خارجه سابق لبنان تصریح کرد که این کشور از سال گذشته در زمینه انرژی با بحران بسیار شدید مقابله می‌کند و ترکیه نیز به‌ویژه در عرصه انرژی تجدیدپذیر تجریبات قابل ملاحظه‌ای دارد.

باسیل متذکر شد: «در چارچوب برنامه‌های ما، ترکیه می‌تواند در این خصوص راه‌حل‌هایی ارائه کند. به‌رغم انتقادات تند کاری بود که من وقتی وزیر انرژی بودم، انجام دادم. من به‌دلیل ادعاهای بی‌اساس علیه خود را تاوان بسیار سنگینی پرداختم. ولی آن روزها این یک راه‌حل بسیار خوب برای لبنان بود. کشتی‌های تولید برق ترکیه را به لبنان دعوت کردیم. هزینه تولید برق خیلی کم بود».

وی افزود: «علاوه بر این، معتقدیم ترکیه می‌تواند در عرصه بین‌المللی با سایر کشورها به رقابت بپردازد. در چارچوب تامین برق برای لبنان، ترکیه شرکت‌های ترکیه‌ای ظرفیت رقابت با شرکت‌های بین‌المللی را نیز دارند. این امر برای انرژی تجدیدپذیر و سیار بخش‌ها نیز صادق است. بله، باید با ترکیه همکاری کنیم».

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

انتقاد تند رسانه نزدیک به سپاه از اظهارت وزیر خارجه ایران درباره روسیهخبرگزاری تسنیم در یادداشتی وزیر خارجه ایران را به «عدم درک مناسب از نگاه به شرق» متهم کرد و از او به خاطر گفتن از «روبط متوازن با شرق و غرب» انتقاد کرد. ازفردا تومنبرها روحانیون میگن حدبث هست روایت میکنن هرکس باچین وروسیه دوستی کنه وخودشو دراختیار انها قراردهد دربهشت همجوار پیغمبر خواهد بود اخه اوسگول تورو سن نه نه
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دیدار وزرای خارجه روسیه و ایران پیرامون توافق هسته‌ایوزرای امور خارجه روسیه و ایران در مسکو با محوریت توافق هسته‌ای دیدار کردند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ابراز نگرانی نسبت به سفر محسن رضایی به نیکاراگوئه در دیدار وزیران خارجه آمریکا و آرژانتینآنتونی بلینکن وزیر خارجه ایالات متحده با وزیر خارجه آٰرژانتین دیدارگفت‌وگو کرد و دو طرف نگرانی خود را از سفر اخیر محسن رضایی، معاون رئیس جمهوری ایران که تحت تعقیب پلیس بین‌المللی، اینترپل، است، ابراز کردند. دو طرف همچنین بر تقویت همکاری برای اجرای عدالت در مورد پرونده بمب‌گذاری آمیا، تاکید کردند. همینکه چند سالیست که هر تحرکی از سوی ایران عزیز شما جنایتکاران را نگران میکنه باعث خوشحالیه بیشرف ها فقط ابراز نگرانی میکنند یا لفظی محکوم میکنند اما در عمل فقط مونده تیم بایدن خواهر و مادرشون رو تقدیم اخوندها کنند 'ابراز نگرانی' در سیاست یعنی قرار نیست از ما بخاری بلند بشه کسی برای اقدام رو ما حساب نکنه ! واکنش دموکراتها به توسعه تروریست توسط شیعه سانان فقط ابراز نگرانی ست !
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

یک شهروند از وزیر خارجه و سفیر ایران برای بی‌توجهی در قبال «هتک حرمت» ایرانیان در فرودگاه مسکو شکایت کردیک شهروند از وزیر خارجه و سفیر ایران برای بی‌توجهی در قبال «هتک حرمت» ایرانیان در فرودگاه مسکو شکایت کرد بر همین اساس این شهروند ایرانی از حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه، و کاظم جلالی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه، شکایت کرده است. بخاطر شکایت این شهروند وزیر خارجه که اخراج شد برای سفیر ایران هم احتمالا حکم اعدام صادر شود.پوتین هم به حبس ابد محکوم شد از یه مشت بی غیرت شکایت کرده که چرا بی غیرتن ؟؟!!؛
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

بحران بر سر اوکراین؛ بلینکن با همتای روسی خود دیدار می‌کندآنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده، در ادامه اقدامات خود برای کاهش بحران با مسکو بر سر اوکراین با همتای روسی خود در ژنو دیدار می‌کند. یکی بزنی دوتا میخوری دیگه قلدر بازی تمام شده خجالت بکشید چه کار مظلومین دنیا دارید اگر تمام‌ دنیا را از مسلمانان بگیرید عقیده ودینشان را نمی توانید بگیرید تا اینشا الله امام زمان ظهور کندانتقام همه شما را در دادگاه الهی خواهد گرفت شما فقط از زندگی کردن تحریم را یاد گرفته اید خوب این چه هنری است ما با تحریم کردن شما سبک زندگیمان را عوض میکنیم. اصلا نمی خواهیم به سبک شما زندگی کنیم این جنایات اسمش رهبری کردن جهان است شما غیر از خودتون هیچ کس را نمی بینید
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »