وزیر خارجه آمریکا: فشار حداکثری برای قطع دسترسی ایران به منابع سرکوب است

23/07/1399 06:14 ب.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. وزیر خارجه آمریکا می‌گوید که واشنگتن فشار بر جمهوری اسلامی ایران را با هدف قطع دسترسی بزرگترین حامی حکومتی تروریسم به منابع و ابزار سرکوب، ادامه می‌دهد.

به نوشته تارنمای وزارت خارجه آمریکا، آقای پمپئوچ سه شنبه شب ۲۲ مهرماه در یک سخنرانی مجازی در مراسم اهدای «جایزه آزادی جان اس. مک کین»، با تاکید بر حمایت ایالات متحده از آزادی‌خواهان جهان، گفت: «همان‌گونه که دریافت‌کنندگان پیشین و کنونی [این جایزه]ّ نشان داده‌اند، حرف باید با عمل همراه باشد.»

وزیر خارجه آمریکا ضمن اشاره به تلاش‌های دموکراسی‌خواهان در بلاروس، هنگ کنگ، و ونزوئلا، درباره ایران گفت: «این به معنی پشتیبانی از مردم ایران و اعمال کارزار فشار حداکثری برای جلوگیری از دسترسی بزرگترین حامی حکومتی تروریسم به منابع سرکوب است.»

آقای پمپئو ضمن تأیید درستی سخنان رونالد ریگان، رئیس‌جمهوری اسبق و فقید آمریکا، که گفته بود «میل غریزی انسان به آزادی و تعیین سرنوشت خود، همیشه نمایان می‌شود» تاکید کرد: «ما این را در بلاروس، ونزوئلا، لبنان، ایران، و مناطق بی‌شمار بزرگ و کوچک دیگر دیده‌ایم. ما شاهد عطش جهانی انسانی برای آزادی هستیم.» headtopics.com

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

دونالد ترامپ: ایران تشنه توافق با آمریکا استدونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا گفت درصورتی‌که در انتخابات آبان ماه پیروز شود، ایران اولین کشوری خواهد بود که برای رسیدن به توافق با او تماس خواهد گرفت. اولا رییس جمهور نمیشه چون عقبه. ثانیا رهبر شده نصف مردمو به رگبار ببنده هم نمیاد مذاکره کنه. تشنه نیست گشنه اس HillaryEmails وقتی مشکل از ترامپ نیست ، این خبر نمیتواند خوشایند جلوه کند . حکومتی که افکار بچه ها را دارد و لجبازی میکند و همچون مرغی یک پا حاضر نیست حقایق را بپذیرد چه سود برای ایرانیان ؟

ظریف: ممانعت آمریکا از خرید دارو و غذا برای مردم ایران جنایت علیه بشریت استمحمد جواد ظریف در تماسی تلفنی با همتای ژاپنی خود، در مورد تحولات بین المللی، منطقه و روابط دوجانبه تبادل نظر کرد. شما مگر ابر قدرت نبودی جیگر ممانعت از خرید, وفروش سلاح چطور؟ مدافع حقوق بشر نمیشه روحانی میگه از یکشنبه می توانیم تسلیحات بخریم باز ظریف میگه نمی توانیم غذا دارو خریداری کنیم بخاطر تحریم های آمریکا دم خروس باور کنیم یا قسم حضرت عباس رو

برگزاری نخستین دادگاه جرم سیاسی، اتهام روزنامه‌نگاران همچنان امنیتی استpkhwshhal این همه جوون رو به دلایل سیاسی ۴۲ ساله اعدام کردن، بعد تازه اولین دادگاه جرائم سیاسی برگزار شده، سیرک جمهوری اسلامی پیمان_نوین pkhwshhal بازی جدید

واعظی: ایران آماده مساعدت برای صلح میان آذربایجان و ارمنستان استرییس دفتر رییس جمهوری با اشاره به منازعه میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان، گفت: امیدواریم گفت‌وگوهای صلح هرچه سریع‌تر آغاز شود و نتایج حاصل از مذاکرات مطابق با حقوق شناخته‌شده‌ی بین‌المللی دو کشور باشد تا منجر به جنگ دیگری نشود.

نوسازی و بازسازی مناطق سیل زده کشور یک کار بزرگ تاریخی و از افتخارات ملی استرئیس جمهور، نوسازی و بازسازی مناطق سیل زده کشور را طی دوره زمانی اندکی بیشتر از یکسال، یک کار بزرگ تاریخی و از افتخارات ملی برشمرد و تاکید کرد همکاری و ایثار مردم در جریان سیل فروردین 98 و روند بازسازی خسارت ها، در تاریخ کشور ثبت شد. پشت هر جنایتی خود ج ا وجود داره بمب گذاری حرم امام رضا یادتونه.... بعدها معلوم شد کار تیم سعید امامی معاون فلاحیان بود! امروز هم رسوایی تشکیل داعش و تروریستهای خاورمیانه! عجب کثافتهایی درراس حکومت ایرانن چرا روحاني ماسك نميزند مگر او ادعاي اجراي قانون را ندارد ؟؟ فقط قانون براي منافع شخصي ؟؟ ویژگیهای مسولین ارشد نظام... ۱ مثل سگ رو دارن ۲مثل موش ترسو هستن ۳ مثل گاو فکر میکنن ۴ به اندازه کیر خر زبون درازی دارن ۵ مثل میمون تیپ وقیافه دارن ۶ مثل گوساله تصمیم میگیرن برا همین ۸۵ م ایرانی رو بدبخت کردند

جهانگیری: اصلی‌ترین منبع توسعه کشور در سال‌های آینده، منابع نفت و گاز استجلسه شورای عالی انرژی پیش از ظهر امروز(دوشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد. خلا صه تفاهم نامه اقتصادی ایران و چین:ما نمیتونیم کشور را اداره کنیم هر چی رو دلتون خواست بردارید یه پولی هم به ما بدهید و بزارید حکومت کنیم؟ توسعه هرکشوررابرطرف شدن جامع نیازمردم به زمانرامشخص میکندواساس ان به مسکن وکشاورزی ختم میشودکه خط مقدم نیازاحادمردم درطول تاریخ وعامل حیاتی زندگی بشراست که دربسیاری موارد،اهداف راگم کرده ودولتها خودمانع حصول ان به زمان نیازمردم شده اندکه مشکلات ملتها ودولتها مربوط به ان است. لداضمن شناخت به ان بایدنسبت به برنامه ریزی علمی درطراحی شهروروستای علمی یعنی یک طبقه عمران باجاده های استانداردبا طرح مسکن یک طبقه وویلایی براساس نیازاحادمردم به زمان،زمین واگدارشده تامردم خوداقدام به ساخت مسکن اقدام کنندودراین راستا دانش تکنولوژی روزازطریق مهندسان دراختیارمعما

آٰرشیو

وزیر خارجه آمریکا می‌گوید که واشنگتن فشار بر جمهوری اسلامی ایران را با هدف قطع دسترسی بزرگترین حامی حکومتی تروریسم به منابع و ابزار سرکوب، ادامه می‌دهد.

به نوشته تارنمای وزارت خارجه آمریکا، آقای پمپئوچ سه شنبه شب ۲۲ مهرماه در یک سخنرانی مجازی در مراسم اهدای «جایزه آزادی جان اس. مک کین»، با تاکید بر حمایت ایالات متحده از آزادی‌خواهان جهان، گفت: «همان‌گونه که دریافت‌کنندگان پیشین و کنونی [این جایزه]ّ نشان داده‌اند، حرف باید با عمل همراه باشد.»

وزیر خارجه آمریکا ضمن اشاره به تلاش‌های دموکراسی‌خواهان در بلاروس، هنگ کنگ، و ونزوئلا، درباره ایران گفت: «این به معنی پشتیبانی از مردم ایران و اعمال کارزار فشار حداکثری برای جلوگیری از دسترسی بزرگترین حامی حکومتی تروریسم به منابع سرکوب است.»

آقای پمپئو ضمن تأیید درستی سخنان رونالد ریگان، رئیس‌جمهوری اسبق و فقید آمریکا، که گفته بود «میل غریزی انسان به آزادی و تعیین سرنوشت خود، همیشه نمایان می‌شود» تاکید کرد: «ما این را در بلاروس، ونزوئلا، لبنان، ایران، و مناطق بی‌شمار بزرگ و کوچک دیگر دیده‌ایم. ما شاهد عطش جهانی انسانی برای آزادی هستیم.»

وزیر خارجه ایالات متحده در سخنرانی خود همچنین از ۱۲ شهروند هنگ کنگی که چین آنها را به اتهام تلاش برای فرار به تایوان در ماه اوت بازداشت کرده است، دفاع کرد. وزیر خارجه آمریکا گفت آنها با اعتراضات ضد دولتی مرتبط هستند و با اتهاماتی در این رابطه در هنگ کنگ روبرو شده بودند.

ایالات متحده می‌گوید که هدفش از اعمال فشار حداکثری آوردن مقامات جمهوری اسلامی به پای میز مذاکره است تا به یک توافق جامع در زمینه‌های مختلف از جمله فعالیت‌های هسته‌ای و اقدامات ایران در منطقه، دست یابد.

خبرهای دیگر ...