وزیر اطلاع‌رسانی لبنان ضمن عذرخواهی از معترضان لبنانی استعفا کرد

19/05/1399 02:10 ب.ظ

در آخرین گزارش‌ها از تحولات لبنان، علاوه بر خبر استعفای منال عبدالصمد، به آمار قربانیان خارجی انفجار بیروت نیز اشاره شده است؛ انفجاری که بنا بر اعلام کارشناسان فرانسوی گودالی به عمق ۴۳ متر در زمین ایجاد کرده است.

در آخرین گزارش‌ها از تحولات لبنان، علاوه بر خبر استعفای منال عبدالصمد، به آمار قربانیان خارجی انفجار بیروت نیز اشاره شده است؛ انفجاری که بنا بر اعلام کارشناسان فرانسوی گودالی به عمق ۴۳ متر در زمین ایجاد کرده است. منال عبدالصمد، وزیر اطلاع‌رسانی دولت لبنان روز یکشنبه از سمت خود استعفا کرد. او در یک نطق کوتاه تلویزیونی خطاب به مردم لبنان، از آنها عذرخواهی کرد و گفت: «پس از فاجعه‌ای که در بیروت رخ داد، استعفایم را ارائه کرده‌ام».

خانم عبدالصمد از مردم لبنان به خاطر عدم برآورده کردن خواسته‌هایشان عذرخواهی کرد. استعفای او یک روز پس از آن روی داد که مردم خشمگین از ناکارآمدیِ دولت لبنان و آسیب دیده از انفجار مهیب روز سه‌شنبه، به خیابان‌های بیروت آمده و حتی بعضی از ساختمان‌های دولتی از جمله وزارت خارجه را برای مدتی تسخیر کردند.

صلیب سرخ لبنان در آخرین گزارش خود اعلام کرد که در جریان درگیری‌های روز گذشته، دست‌کم ۶۵ نفر زخمی و روانه بیمارستان شده و ۱۸۵ نفر نیز در محل مداوا شده‌اند. این اعتراضات ۱ کشته نیز برجای گذاشت که گفته می‌شود از نیروهای پلیس بوده است. headtopics.com

قربانیان خارجی انفجار بیروت؛ از مهاجران سوری تا کودک دو سالۀ استرالیایی آخرین گزارش‌ها درباره خسارات جانیِ انفجار بزرگ روز سه‌شنبه که دست‌کم ۱۵۸ کشته و ۶ هزار زخمی برجای گذاشت، از حضور دست‌کم ۴۳ سوری در میان قربانیان حکایت دارد.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

به بهانه انفجار بزرگ در بیروت؛ نگاهی به برخی انفجارهای مرگبار ناشی از نیترات آمونیومبه بهانه انفجار بزرگ در بیروت؛ نگاهی به برخی انفجارهای مرگبار ناشی از نیترات آمونیوم تحقیقات درباره انفجار مرگبار در بندر بیروت بر چگونگی انبار شدن ۲۷۵۰ تن نیترات آمونیوم، یک ماده شیمیایی با قابلیت بالای انفجاری که در تولید کود استفاده می شود، تمرکز دارد

مجموع بیماران به ۳۲۴ هزار نفر رسید/ تاکید بر پرهیز از سفر به ۴ استان کشورسخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه مجموع بیماران به ۳۲۴ هزار نفر رسید، گفت: از سفر به استان های گلستان، مازندران، گیلان و خراسان رضوی جدا خودداری کنید.

تاثیر ویروس کرونا بر ورزش دانشگاهی در آمریکا؛ نگرانی برای از دست‌دادن درآمد میلیون دلاریتاثیر ویروس_کرونا بر ورزش دانشگاهی در آمریکا؛ نگرانی برای از دست‌دادن درآمد میلیون دلاری «انجمن ملی ورزش‌های دانشگاهی» در آمریکا می‌گوید ورزش دانشگاهی از محل فروش بلیط و تبلیغات حدود ۱ میلیارد دلار در سال درآمد به همراه می آورد.

تعداد بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 221 هزار و 574 نفر رسیدتعداد بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 221 هزار و 574 نفر رسید شمار مبتلایان به کرونا در ترکیه با شناسایی 1185 مورد جدید طی شبانه روز گذشته به 238 هزار و 450 نفر و شمار قربانیان این ویروس نیز با فوت 15 بیمار دیگر به 5813 تن رسید

یک مسئول امنیتی یمن از ترور جان سالم به در بردرئیس پلیس تعز در غرب یمن از یک سوء قصد جان به سلامت برده است. - خبرگزاری آناتولی

والی کابل از یک حمله مسلحانه جان سالم به در برد