وزیر دفاع آمریکا: وظیفه اول ارتش افغانستان مهار پیشروی سرعت طالبان است

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 60 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزیر دفاع آمریکا: وظیفه اول ارتش افغانستان مهار پیشروی سرعت طالبان است العربيه_فارسى

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا، به‌تازگی گفته است که ارتش افغانستان، باید در گام نخست سرعت پیش‌روی طالبان را کاهش دهد.

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، آستین، شنبه 24 ژوئیه در جریان دیدار از آلاسکا، به خبرنگاران گفت، ارتش افغانستان، در حال مستحکم‌ کردن مواضع خود در مراکز مهم است.او افزود: «درباره‌ این که آیا این استراتژی می‌تواند جلوی پیش‌روی طالبان را بگیرد و یا خیر، حرفی نمی‌زنم؛ اما فکر می‌کنم اولین کار، باید این باشد که اطمینان حاصل شود تا سرعت پیش‌روی طالبان کاهش یابد. بعد از آن، آزادسازی مناطق آغاز شود.

همچنین اخیرا گروه طالبان ادعا کرد که کنترل 90 درصد از مرزهای افغانستان را در دست گرفته است، وزارت دفاع ملی این کشور اما این ادعای طالبان را «دروغ سال» خوانده و تکذیب کرد. هفته گذشته مقامات کابل اعلام کردند که نیروهای دولتی توانسته‌اند نزدیک به 30 ولسوالی را از طالبان باز پس‌گیرند.از سوی دیگر، وزارت امور داخله افغانستان برای جلوگیری از تحرکات طالبان مقررات ممنوعیت تردد شبانه افراد از ساعت 10 شب تا 4 صبح را به استثنای کابل، پنجشیر و ننگرهار در تمامی ولایت‌های این کشور به اجرا درآورد.

وزارت امور داخله این کشور اعلام کرد که رفت و‌ آمد شبانه در تمام ولایت‌ها به جز ولایت کابل، ننگرهار و پنجشیر از ساعت 10:00 شب تا 4 صبح ممنوع است. به گفته این وزارت، این مقررات با هدف جلوگیری از افزایش تحرکات طالبان، در 31 ولایت این کشور به مورد اجرا گذاشته می‌شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

وظيفه آمريكا هم فراره

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

گفت‌وگوی تلفنی ولی‌عهد ابوظبی و نخست وزیر اسرائیل درباره روابط دوجانبهولی‌عهد ابوظبی طی تماس تلفنی با نخست وزیر اسرائیل درباره همکاری‌های فیمابین دو کشور و راهکارهای تقویت آن گفت‌وگو کردند.به گزارش خبرگزاری رسمی امارات (وام)
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

دستور وزیر بهداشت برای آغاز واکسیناسیون ۵ گروه جدیدوزیر بهداشت طی نامه‌ای به معاون بهداشت، دستور داد تا لیست گروه‌های جدید برای واکسیناسیون علیه کرونا را اعلام کند. اهای نمکی تو مسئول خون مایی اگر کنکور تعویق نیوفته تعویق_کنکور_ارشد
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

کابل: ادعای کنترل طالبان بر ۹۰ درصد مرزها 'کذب محض' استوزارت دفاع افغانستان روز جمعه اعلام کرد که ادعای طالبان درباره کنترل بر بیش از ۹۰ درصد از مرز افغانستان 'کذب محض' است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ارتش افغانستان شهرستان کرخ هرات را از وجود طالبان پاکسازی کردوزارت دفاع افغانستان اعلام کرد که شهرستان کرخ از توابع ولایت هرات از لوث طالبان پاکسازی شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آمریکا مواضع طالبان در افغانستان را بمباران کردبا توجه به پیشروی‌های سریع ستیزه‌جویان طالبان در افغانستان با آغاز خروج نیروهای آمریکایی از این کشور، ارتش ایالات متحده چهارشنبه 21 ژوئیه 2021 به وقت محلی آمریکا مواضع طالبان در افغانستان را بمباران کرد .
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا به حملات هوایی خود علیه طالبان ادامه می‌دهد | DW | 23.07.2021آمریکا در حمایت از ارتش افغانستان چهار حمله هوایی به طالبان انجام داد‌ه است. این حملات همزمان است با خروج نیروهای بین‌المللی از افغانستان. آمریکا می‌گوید در مواقع ضروری به حمایت از نیروهای افغانستان ادامه خواهد داد. اون موقع که خودش بود تو این بیست سال چی کار کرد مگه که الان دارید سنگش رو به سینه میزنید. تآتری بیش نیست. آمریکا برای همیشه افغانستان را ترک کرده است. این حملات چیزی فایده ندارد. چند منطقه ره باحملات هوائی فتح کرده اید؟؟؟؟؟؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »