وزیر دادگستری بریتانیا: استعفا می‌دهم تا شاهد تحقیر کشورم نباشم | DW | 21.07.2019

30/04/1398 12:41:00 ب.ظ

در پی جنجال‌ها بر سر برگزیت، وزیر دادگستری بریتانیا اعلام کرد از کابینه کناره‌گیری خواهد کرد. دیوید گوک می‌گوید نمی‌تواند با بوریس جانسون کار کند و به نظر او یک برگزیت بدون توافق 'تحقیر ملی' به‌همراه دارد.

در پی جنجال‌ها بر سر برگزیت، وزیر دادگستری بریتانیا اعلام کرد از کابینه کناره‌گیری خواهد کرد. دیوید گوک می‌گوید نمی‌تواند با بوریس جانسون کار کند و به نظر او یک برگزیت بدون توافق 'تحقیر ملی' به‌همراه دارد. وزیر دادگستری بریتانیا: استعفا می‌دهم تا شاهد تحقیر کشورم نباشم در پی جنجال‌ها بر سر برگزیت، وزیر...

وزیر دادگستری بریتانیا: استعفا می‌دهم تا شاهد تحقیر کشورم نباشم در پی جنجال‌ها بر سر برگزیت، وزیر دادگستری بریتانیا اعلام کرد از کابینه کناره‌گیری خواهد کرد. دیوید گوک می‌گوید نمی‌تواند با بوریس جانسون کار کند و به نظر او یک برگزیت بدون توافق"تحقیر ملی" به‌همراه دارد.

دیوید گوک، وزیر دادگستری بریتانیا، اعلام کرد چهارشنبه ۲ مرداد (۲۴ ژوئیه) به همکاری با کابینه دولت پایان خواهد داد. به گزارش"ساندی تایمز" گوک روز یکشنبه (۲۱ ژوئیه برابر ۳۰ تیر) گفته است دیگر نمی‌تواند با بوریس جانسون، که به دنبال رسیدن به برگزیت بدون توافق است، کار کند. گوک ادامه داده است که خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا (برگزیت) بدون توافق با "تحقیر ملی" همراه خواهد شد.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید بوریس جانسون، وزیر امور خارجه سابق بریتانیا است که گفته می‌شود برای رهبری حزب محافظه‌کار و در نهایت نخست ‌وزیری بریتانیا بیشترین شانس را دارد. گوک اظهار داشته هفته آینده نامه استعفای خود را تسلیم ترزا می، نخست وزیرفعلی، خواهد کرد پیش از آنکه توسط جانشین احتمالی وی (بوریس جانسون) برکنار شود.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

‎BBC NEWS فارسی‎ on Instagram‎: '‌ این ویدو را یک مخاطب بی‌بی‌سی از پلمب چند آبمیوه و بستنی فروشی در یک نقطه توریستی شیراز فرستاده است. در تصاویر برچسب پلمب دیده می‌شود. فرستنده ویدیو می‌گوید این مغازه‌ها به دلیل باز بودن و فروش خوراکی در ماه رمضان (پیش از افطار) پلمب شده‌اند. پیشتر اداره تعزیرات شهرهای مختلف از پلمب ده‌ها مغازه به دلیل فروش خوراکی پیش از افطار خبر داده بودند.'‎

9,165 Likes, 479 Comments - ‎BBC NEWS فارسی (@bbcpersian) on Instagram‎‎: '‌ این ویدو را یک مخاطب بی‌بی‌سی از پلمب چند آبمیوه و ...'‎ ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

هشدار وزیرخارجه بریتانیا به ایران: «حساب‌شده اما قدرتمند» پاسخ خواهیم دادپس از توقیف نفتکش بریتانیایی از سوی ایران، وزیر خارجه بریتانیا هشدار داد که لندن اقدام جمهوری اسلامی را «حساب شده، اما قدرتمند» پاسخ می دهد.\r\n به گزارش رویترز،‌ جرمی هانت وزیر خارجه بریتانیا با اعلام این بیچاره هم هرچی زور زد و قوپی در کرد شاید بشه نخست وزیر اخرشم آون مو قشنگه شد... نفهمیده که باید زرانبو باشه و درهم برهم مثل ترامپه. برنده میشه ....چون مد شده اینطور بودن ...زردانبو. .بی سواد. .شلختگی. .بد دهنی. .بی شعوری. .خلاصه همه چی تموم دیگه

آلمان و فرانسه: ایران به توقیف کشتی بریتانیایی پایان دهد | ایران | DW | 20.07.2019آلمان و فرانسه اقدام ایران در توقیف کشتی بریتانیا را محکوم کرده و خواهان رهایی آن و خدمه‌اش شده‌اند. وزیر خارجه بریتانیا نیز ابراز نگرانی کرده که شاید ایران به عنوان عملی تلافی‌جویانه 'راه خطرناکی' در پیش گرفته باشد.

هشدار بریتانیا: به توقیف نفتکش خود پاسخ قاطع می‌دهیم | ایران | DW | 20.07.2019وزیر خارجه بریتانیا هشدار داد، در صورتی که نفتکش این کشور در تنگه هرمز سریعا آزاد نشود ایران باید منتظر 'پیامدهای جدی' باشد. جرمی هانت راه‌حل‌های نظامی را منتفی دانست و گفت، بریتانیا در فکر راه حلی دیپلماتیک است.

خط و نشان رهبری و توقیف نفت‌کش انگلیسی

بحران نفت‌کش‌ها در خلیج‌فارس؛ آیا جمهوری اسلامی تنهاتر می‌شود؟در بریتانیا، وزیر خارجه این کشور بعد از تماسی تلفنی با جواد ظریف، گفته ایران در پی توقیف نفتکش خود 'گریس ۱' در جبل الطارق توسط بریتانیا این موضوع را از دریچه 'مقابله به مثل' می بیند.

نفتکش توقیف شده بریتانیا: کاردار ایران به وزارت خارجه بریتانیا احضار شدبه دنبال توقیف یک نفتکش بریتانیایی توسط ایران، وزارت امور خارجه بریتانیا، کاردار موقت جمهوری اسلامی ایران در لندن را احضار کرده است. ساعاتی پیش از این محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در حساب توییتر خود گفته بود که توقیف نفتکش بریتانیا از سوی جمهوری اسلامی عملی قانونی بوده است.