وزیر سال‌خورده پیشین افغانستان با دوچرخه در شهر سفر می‌کند

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 31 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 51%

روزجهانی سالمندی؛ وزیر پیشین افغانستان با دوچرخه در شهر سفر می‌کند

ایران اخبار, ایران سرفصلها

Social mediaعبدالرشید آرین، متولد قندهار و ۴۰ سال است که در کابل زندگی می‌کند. او در گذشته عضو حزب دموکراتیک خلق افغانستان بوده و اکنون به عنوان عضو و معاون حزب آبادی افغانستان کار می‌کند.

او می‌گوید که زندگی عادی و تنها یک خانه در منطقه مکروریان کهنه کابل دارد. وزیر دادگستری پیشین افغانستان می‌گوید که بعد از کنار رفتن از مناسب دولتی، با دوچرخه تردد می‌کرد ولی اکنون به دلیل درد کمر دوچرخه را کنار گذاشته و با وسایل حمل و نقل عمومی در شهر کابل تردد می‌کند. نمایندگان این طرح را در تضاد با 'فرهنگ افغانی' خوانده و گفتند موجودیت چنین مکانی به فرهنگ اسلامی و افغانی صدمه می‌زند.شعار امسال روز جهانی سالمندان"حرکت به سوی برابری سنی" است. سازمان ملل می‌گوید که افراد کهن سال به عنوان رهبران جامعه نقش عمده در اجتماع دارند اما با مشکلات، فقر، تبعیض و ناتوانایی جسمی روبرو هستند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وقوع 68 حمله به مراکز اخذ رای‌ در جریان انتخابات افغانستان
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

جنجال در لبنان در پی افشای هدیه ۱۶ میلیون دلاری سعد حریری به یک مدل آفریقاییهدیه ۱۶ میلیون دلاریِ «سعد حریری» به یک مدل آفریقایی روزنامه نیویورک تایمز نوشت، نخست وزیر لبنان ۱۶ میلیون دلار به یک مدل در آفریقای جنوبی پرداخت کرده و گویا سال‌ها پیش بین آنها روابط عاطفی و عاشقانه وجود داشته است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

هفت هزار غیرنظامی سوری در حملات روسیه کشته شده‌اندحدود هفت هزاز تن از غیرنظامیان سوریه طی چهار سال گذشته در حملات روسیه کشته و میلیون ها نفر دیگر آواره شده اند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

حدود دو میلیون نفر از مردم افغانستان در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کردندبیش از ۹ میلیون نفر برای رای‌دهی در انتخابات_افغانستان ثبت‌نام کرده بودند، اما آمارها نشان می‌دهد که فقط حدود یک پنجم واجدان شرایط در انتخابات ریاست جمهوری کشورشان شرکت کردند.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

اعلام آمار مشارکت رأی دهندگان در سطح ولایت‌های افغانستانکمیسیون مستقل انتخابات افغانستان یکشنبه 29 سپتامبر آمار مشارکت رأی دهندگان به سطح ولایت های این کشور
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

ارعاب، اختلال و نارضایتی؛ مشارکت اندک در انتخابات افغانستان | DW | 29.09.2019مطابق آمار کمیسیون مستقل انتخابات، میزان مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان بین ۲۰ تا ۲۵ درصد بیشتر نبوده است. تهدید و ارعاب اسلامگرایان طالبان و نارضایتی و بی‌اعتمادی مردم به دولت از عوامل این وضعیت عنوان می‌شود.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »