وزیر دفاع ترکیه با جت بر فراز آب‌های تحت مناقشه با یونان پرواز کرد

14/06/1399 03:34 ب.ظ

وزیر دفاع ترکیه با جت بر فراز آب‌های تحت مناقشه با یونان پرواز کرد جزئیات بیشتر🔽

در حالی که مناقشه میان آنکارا و آتن بر سر مالکیت منطقه شمال دریای اژه بالا گرفته است، حلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه روز چهارشنبه ۲ سپتامبر (۱۲ شهریور) با یک فروند جت اقدام به پرواز روی این ناحیه کرد. در فیلمی که وزارت دفاع ترکیه منتشر کرده است، آقای آکار در حال سوار شدن بر یک جت اف-۱۶ و سپس پرواز روی تنگه داردانل در شمال دریای اژه دیده می‌شود. در این ویدئو دو جنگنده دیگر ترکیه وی را اسکورت می‌کنند.

ترکیه و یونان که هر دو عضو پیمان ناتو هستند ادعای مالکیت منابع احتمالی نفت و گاز موجود در شرق دریای مدیترانه را دارند و این اختلاف آن‌ها تنش فزاینده‌ای را در منطقه ایجاد کرده است. وزارت دفاع ترکیه در توضیح این فیلم آورده است که این حرکت به مناسبت «آغاز برنامه خلبانی سال جدید» است، با این حال ناظران آن را هماهنگ با افزایش تنش‌ها و حضور نظامی ترکیه در منطقه مورد مناقشه با یونان ارزیابی می‌کنند.

ترکیه همزمان با ادامه کاوش در شرق مدیترانه: برای گفتگو با یونان آماده‌ایم آقای آکار در کنفرانس مطبوعاتی خود با رد ادعاها درباره اینکه ترکیه قصد دارد بر آتش تنش بدمد گفت: «ما به دنبال تنش یا قلدری نیستیم. ما واضح و قاطع به دنبال حقوق‌ و منافع‌مان هستیم و آن‌ها را از طریق اعتقادات، دانش، قانون و علم‌مان دنبال می‌کنیم. هیچ‌کس نمی‌تواند ما را از آن بازدارد.» headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews_pe »

نخست وزیر بریتانیا در لندن با جرد کوشنر دیدار کرد؛ روند صلح خاورمیانه، محور اصلی گفت‌و‌گوهانخست وزیر بریتانیا در لندن با جرد کوشنر دیدار کرد؛ روند صلح خاورمیانه، محور اصلی گفت‌و‌گوها بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا نیز به این جلسه ملحق شد. دفتر نخست وزیری بریتانیا حضور آقای جانسون در این جلسه را تایید کرد.

دستی شدن عوارض آزادراه تهران - شمال با وجود مخالفت وزیردر حالیکه اوایل تیر ماه وزیر راه و شهرسازی مخالفت صریح خود را با با دستی شدن عوارض در آزادراه های کشور اعلام کرده بود، باجه های عوارضی به قطعه یک آزادراه تهران - شمال که به صورت الکترونیکی پیش از این پرداخت می شد بازگشتند و مشکلاتی برای مردم به وجود آوردند.

دیدارهای بارزانی با حکیم و صالح با تمرکز بر حل اختلافات بغداد و اربیلبارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق در دیدار با عمار حکیم، به بررسی اوضاع عراق و مساله انتخابات زودهنگام و نیز مشکلات بغداد و اربیل و مذاکرات و گام‌هایی برای حل مشکلات پرداخت

«با پوتین باید فقط با زبان اقتدار صحبت کرد» | DW | 03.09.2020رئیس کمیته سیاست خارجی پارلمان آلمان در رابطه با مسمومیت ناوالنی خواستار برخورد تند با پوتین شد. او پیشنهاد داده از پروژه گاز «نورداستریم ۲» به عنوان اهرم فشار استفاده شود. این پیشنهاد موافقان و مخالفانی دارد.

هنرمندان پناهجوی ایرانی در ترکیه؛ از فعالیت در خانه محروم، در مصاف با مشکلات جامعه میزبان - BBC News فارسیبه گفته سازمان ملل تعداد مهاجران ایرانی در ترکیه با احتساب پناهجویان و افرادی که وضعیت مشابه پناهندگی دارند، ٨٣ هزار نفر است.

مخالفت رییس نیجری شورای امنیت با طرح آمریکایی «مکانیسم ماشه»تهران – ایرنا - یک روز پس از تماس تلفنی رئیس‌جمهوری اسلامی ایران با همتای نیجری خود و ابراز اطمینان از اینکه این کشور در دوره ریاست دوره‌ای بر شورای امنیت، از سوء استفاده از این شورا درجهت یکجانبه گرایی آمریکا جلوگیری خواهد کرد، نماینده دائم نیجر در سازمان ملل به عنوان رئیس دوره‌ای شورای امنیت شب گذشته اعلام کرد که با فعال شدن 'مکانیسم ماشه' علیه ایران مخالف است.

حلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه روز چهارشنبه ۲ سپتامبر (۱۲ شهریور) با یک فروند جت بر فراز منطقه‌ای در شمال دریای اژه که آنکارا و آتن بر سر مالکیت آن مناقشه دارند، پرواز کرد.

در فیلمی که وزارت دفاع ترکیه منتشر کرده است، آقای آکار در حال سوار شدن بر یک جت اف-۱۶ و سپس پرواز روی تنگه داردانل در شمال دریای اژه دیده می‌شود. در این ویدئو دو جنگنده دیگر ترکیه وی را اسکورت می‌کنند.

ترکیه و یونان که هر دو عضو پیمان ناتو هستند ادعای مالکیت منابع احتمالی نفت و گاز موجود در شرق دریای مدیترانه را دارند و این اختلاف آن‌ها تنش فزاینده‌ای را در منطقه ایجاد کرده است.

وزارت دفاع ترکیه در توضیح این فیلم آورده است که این حرکت به مناسبت «آغاز برنامه خلبانی سال جدید» است، با این حال ناظران آن را هماهنگ با افزایش تنش‌ها و حضور نظامی ترکیه در منطقه مورد مناقشه با یونان ارزیابی می‌کنند.

ترکیه همزمان با ادامه کاوش در شرق مدیترانه: برای گفتگو با یونان آماده‌ایم

آقای آکار در کنفرانس مطبوعاتی خود با رد ادعاها درباره اینکه ترکیه قصد دارد بر آتش تنش بدمد گفت: «ما به دنبال تنش یا قلدری نیستیم. ما واضح و قاطع به دنبال حقوق‌ و منافع‌مان هستیم و آن‌ها را از طریق اعتقادات، دانش، قانون و علم‌مان دنبال می‌کنیم. هیچ‌کس نمی‌تواند ما را از آن بازدارد.»

وزیر دفاع ترکیه همچنین با انتقاد از فرانسه برای مداخله در تنش با یونان گفت: «کسانی هستند که از هزاران کیلومتر آن طرف طرف آمده‌اند تا قلدری کنند، مدعی حقوق شوند و نقش فرشته نجات را بازی کنند. این غیرقابل قبول است.»

پاریس اواسط ماه جاری میلادی دو کشتی جنگی و دو جنگنده رافال را برای حمایت از یونان در مناقشه دریایی با ترکیه راهی شرق مدیترانه کرد.

وزارت دفاع ترکیه فیلمی از وزیر دفاع این کشور در حال خلبانی یک جنگنده در محدوده مورد مناقشه با یونان منتشر کرده است

یونان می‌گوید ترکیه دعوت‌ این کشور به گفتگو را نادیده گرفته و به اقدامات «تحریک‌آمیز» خود ادامه می‌دهد. آتن اعلام کرده است تسلیم «باج گیری» نخواهد شد.

کمیسیون اتحادیه اروپا، بازوی اجراييه اتحادیه اروپا که در تنش جاری میان آنکارا و آتن از دولت یونان حمایت می‌کند، ضمن دعوت طرفین به گفتگو از آنکارا خواسته بود از اقدامات یکجانبه که باعث ایجاد تنش در شرق مدیترانه می‌شود خودداری کند.

مقامات اتحادیه اروپا گفته‌اند در صورت ادامه وضع موجود، بر ضد ترکیه تحریم وضع خواهند کرد.