وزیر اقتصاد آلمان: اتحادیه اروپا به زودی نفت روسیه را تحریم خواهد کرد | DW | 24.05.2022

03/03/1401 04:05:00 ب.ظ

وزیر اقتصاد آلمان می‌گوید به رغم مقاومت برخی کشورها، اتحادیه اروپا به زودی نفت روسیه را تحریم خواهد کرد. روسیه حملات خود به منطقه دونباس را تشدید کرده است. ۲۰ کشور آمادگی خود را برای ارسال سلاح به اوکراین اعلام کردند.

وزیر اقتصاد آلمان می‌گوید به رغم مقاومت برخی کشورها، اتحادیه اروپا به زودی نفت روسیه را تحریم خواهد کرد. روسیه حملات خود به منطقه دونباس را تشدید کرده است. ۲۰ کشور آمادگی خود را برای ارسال سلاح به اوکراین اعلام کردند. روبرت هابک، وزیر اقتصاد آلمان در کشاکش بر سر تحریم‌های بیشتر علیه روسیه با خوش‌بینی گفته است که تحریم نفت روسیه از سوی اتحادیه اروپا هر لحظه محتمل‌تر می‌شود.

این سیاستمدار حزب سبزها و معاون صدراعظم آلمان در گفت‌وگو با شبکه دو تلویزیون آلمان اظهار داشت که در"آینده بسیار نزدیک" تحریم نفت روسیه در اتحادیه اروپا به تصویب خواهد رسید. او افزود که این توافق در سطح کشورهای اتحادیه اروپا می‌تواند"طی روزهای آینده" صورت گیرد.

تلاش روسیه برای اشغال کامل لوهانسک به گفته ستاد نیروهای مسلح اوکراین، نیروهای نظامی روسیه با حملات شدید خود در صدد اشغال کامل منطقه لوهانسک هستند. آن‌ها به ویژه در تلاش‌اند شهرهای از نظر استراتژیک مهم"سیویرودونسک" و"لیسیچانسک" را به محاصره درآورند.

مقامات نظامی اوکراین می‌افزایند که با این حال نیروهای روسیه در منطقه"سیویرودونسک" تلفات زیادی داده‌اند. صحت این داده‌ها قابل بررسی از سوی منابع مستقل نیست. زلنسکی: برای دفاع از جان انسان‌ها به سلاح نیاز داریم headtopics.com

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین از کشورهای غربی به تأکید خواستار ارسال تسلیحات بیشتر شده است. او در یک پیام ویدئویی گفت روسیه تا جایی که در توان دارد می‌خواهد اوکراین را ویران کند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

تشدید حملات روسیه در شرق اوکراین؛ کی‌یف آتش‌بس و امتیاز دادن به مسکو را رد کردمشاور رئیس‌جمهوری اوکراین می‌گوید هر گونه امتیازدهی به مسکو نتیجه معکوس خواهد داشت، زیرا جنگ پایان نخواهد یافت و روسیه هر بار، با شدت بیشتری حملات خود را از سر می‌گیرد. 🙏🇺🇦❤️

سفر شولتس به آفریقا؛ آلمان به دنبال جایگزینی برای گاز روسیه | DW | 23.05.2022صدراعظم آلمان در پی یافتن جایگزینی برای گاز روسیه راهی آفریقا شده است. جنگ اوکراین اروپا را برای رسیدن به منابع گاز کشورهای آفریقایی به تکاپو انداخته، اما چین پیشاپیش در بازار گاز این کشورها جای پای خود را محکم کرده است. درود بر چین کشور صلح دوست وانسان پرور لعنت بر ژرمنهای شرور وانگلوساکسونهای شرور ومتجاوز وادم کش وقتل عام گران تاریخ این کشورهای شرور موردلعن ونفرین خداوند است نابودی اینها را خداوند زودتر برساند این ستم کاران ودسیسه کاران وقتل عام گران را هر چه زودتر باید اقدام کند چون امسال زمستان یخ شان میزند، افغان ها واری آموخته به سوختاندن و دود تیر های کهنه وسایط نیستن.

انتقام خون شهید صیاد خدایی را به سختی خواهیم گرفت/ دشمن را از کرده پشیمان می‌کنیمفرمانده کل سپاه: *انتقام خون شهید صیاد خدایی را به سختی خواهیم گرفت * ما دشمن را به حال خود رها نمی‌کنیم و همواره به دنبال آن‌ها هستیم *حساب ما با دشمنان پابرجاست و قوی‌تر و مستحکم‌تر می‌شود *قطعا دشمن را از کرده خود پشیمان خواهیم کرد فقط شما را به خدا این دفعه مردم را برای انتقام نکشید. روزگار قصد چه انتقام سختی از ملت ایران را داشت که شما را سرِ راهه ما قرار داد؟؟؟

آلمان: اروپا «ظرف چند روز آینده» درباره تحریم نفتی روسیه به اجماع می‌رسددر ادامه مذاکرات اعضای اتحادیه اروپا برای دستیابی به اجماع در مورد تحریم نفت روسیه، وزیر اقتصاد آلمان دوشنبه گفت امکان رسیدن به چنین توافقی در اروپا «طی چند روز» آینده وجود دارد.

دیپلمات ارشد روس در ژنو در مخالفت با حمله روسیه به اوکراین استعفا کردیک دیپلمات روس در مخالفت با «جنگ تهاجمی که [ولادیمیر پوتین] علیه اوکراین به راه انداخته است» از سمت خود استعفا داد.

اوکراین: ۸۷ سرباز در حمله روسیه به یک پادگان آموزشی کشته شده‌اندوزارت دفاع بریتانیا روز دوشنبه اعلام کرد: تعداد تلفات ارتش روسیه طی سه ماهی که از شروع حمله به اوکراین می‌گذرد احتمالا معادل تلفات ارتش شوروی در طول ۹ سال اشغال افغانستان است.