وزیر خارجه ایران با رئيس‌جمهور و نخست‌وزیر عراق دیدار کرد

19/07/2020 06:18:00 ب.ظ

رئيس‌جمهور, عراق

وزیر خارجه ایران با رئيس‌جمهور و نخست‌وزیر عراق دیدار کرد

19.07.2020بغداد/خبرگزاری آناتولیدفتر رسانه‌ای ریاست جمهوری عراق امروز یکشنبه طی‌ بیانیه‌ای اعلام کرد: برهم صالح٬ رئيس جمهور و مصطفی الکاظمی٬ نخست وزیر عراق با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران که به بغداد سفر کرده دیدار و گفت‌وگو کرد.صالح در این دیدار تاکید کرده است که منطقه به منظور یافتن راه حل‌هایی برای تنش‌های موجود، به روابط متعادل، تفاهم متقابل، بینش مشترک و واضح بین کشورها نیاز دارد.

وی در این دیدار با تاکید بر لزوم تقویت روابط دوجانبه از حمایت‌های ایران در مبارزه با داعش قدردانی کرد.براساس این بیانیه ظریف نیز در این دیدار اعلام کرد که"کشورش آماده گسترش همکاری‌ها با عراق و پشتیبانی از این کشور در همه زمینه‌هاست".دفتر مطبوعاتی نخست‌وزیری عراق نیز اعلام کرد که مصطفی الکاظمی در دیدار با ظریف با تأکید بر اهمیت توسعه روابط دو کشور گفت:"ما در تلاش هستیم تا نقش متوازن و مثبت عراق را برای صلح در منطقه نشان دهیم".

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

وزیر امور خارجه ایران با نخست‌وزیر عراق دیدار کردظریف با نخست‌وزیر عراق دیدار کرد | وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به عراق سفر کرده است با مصطفی_الکاظمی ملاقات کرد ظریف: عراق قادر به ایفای نقش در تامین امنیت خلیج فارس است | ظریف: ایران همواره بر همکاری منطقه ای تاکید داشته و پیشنهادهای مختلفی را برای پیشبرد این همکاری ها مطرح کرده که آخرین مورد آن طرح «صلح هرمز» یا «طرح امید» است که رییس جمهوری ایران مطرح کرده است.

وزیر خارجه بریتانیا: دولت چین حقوق انسانی اویغورها را نقض می‌کندوزیر خارجه بریتانیا: دولت چین حقوق انسانی اویغورها را نقض می‌کند چین می گوید اویغورها در مراکز بازپروری هستند تا از گسترش افراط گرایی مذهبی و افزایش حملات تروریستی جلوگیری شود؛ اما منتقدان می‌گویند هدف از این سیاست نابودی هویت اویغورها است.

مقام ارشد پیشین وزارت خارجه آمریکا: روزهای پایانی رژیم سرکوبگر ایران را شاهدیممقام ارشد پیشین وزارت خارجه آمریکا: روزهای پایانی رژیم سرکوبگر ایران را شاهدیم رابرت جوزف معاون پیشین وزارت خارجه آمریکا در امور کنترل تسلیحات و امنیت بین الملل می‌گوید ورشکستگی اقتصادی و فشار تحریم‌ها، رژیم ایران را به روزهای پایانی‌اش رسانده است.

نشست مطبوعاتی مشترک وزرای خارجه عراق و ایران در بغدادوزیر خارجه عراق با تاکید بر لزوم احترام به حاکمیت این کشور٬ خواهان توسعه روابط متعادل با همه کشورها از رهگذر منافع عراق شد. - خبرگزاری آناتولی

رایزنی ظریف با نخست وزیر عراق در بغدادرایزنی ظریف با نخست وزیر عراق در بغداد محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران دقایقی پیش با مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق دیدار و گفتگو کرد.

در سالروز حملات تروریستی حزب‌الله؛ وزیر خارجه آمریکا: واشنگتن به اعمال فشار حداکثری بر رژیم ایران ادامه می‌دهدصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

محمد جواد ظریف٬ وزیر امور خارجه ایران در سفری به عراق با برهم صالح٬ رئيس جمهور و مصطفی الکاظمی٬ نخست وزیر این کشور دیدار و گفتگو کرد.به گزارش ایرنا در این دیدار که ایرج مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد نیز حضور داشت، دو طرف پیرامون توسعه مناسبات دو جانبه وراههای توسعه آن بحث و گفت وگو کردند.دومینیک راب، وزیر خارجه بریتانیا وزیر خارجه بریتانیا روز یکشنبه ۲۹ تیرماه گفت که مشخص است حقوق انسانی اقلیت اویغور در چین نقض می‌شود.رابرت جوزف معاون پیشین وزارت خارجه آمریکا در امور کنترل تسلیحات و امنیت بین الملل رابرت جوزف معاون پیشین وزارت خارجه آمریکا در امور کنترل تسلیحات و امنیت بین الملل می‌گوید ورشکستگی اقتصادی و فشار تحریم‌ها، رژیم ایران را به روزهای پایانی‌اش رسانده است.

19.07. وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز یکشنبه در راس یک هیات سیاسی برای تقویت مناسبات دو جانبه و بررسی آخرین تحولات منطقه و جهان و اوضاع عراق به بغداد سفر کرده است.2020 بغداد/خبرگزاری آناتولی دفتر رسانه‌ای ریاست جمهوری عراق امروز یکشنبه طی‌ بیانیه‌ای اعلام کرد: برهم صالح٬ رئيس جمهور و مصطفی الکاظمی٬ نخست وزیر عراق با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران که به بغداد سفر کرده دیدار و گفت‌وگو کرد.. صالح در این دیدار تاکید کرده است که منطقه به منظور یافتن راه حل‌هایی برای تنش‌های موجود، به روابط متعادل، تفاهم متقابل، بینش مشترک و واضح بین کشورها نیاز دارد. وزیر امور خارجه ایران در بدو ورود به بغداد در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا نیز بر لزوم  ایفای نقش عراق در امنیت و ترتیبات امنیتی منطقه خلیج فارس در سایه دولت جدید این کشور به نخست وزیری الکاظمی تاکید کرد. وی در این دیدار با تاکید بر لزوم تقویت روابط دوجانبه از حمایت‌های ایران در مبارزه با داعش قدردانی کرد. وی افزود: آخرین تصمیم رژیم ایران این است که خود را به چین بفروشد.

براساس این بیانیه ظریف نیز در این دیدار اعلام کرد که"کشورش آماده گسترش همکاری‌ها با عراق و پشتیبانی از این کشور در همه زمینه‌هاست". . همچنین چندی پیش نیز وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا یک نهاد دولتی چین و چهار تن از مقامات کنونی یا سابق دولت آن کشور را به دلیل نقض حقوق اقلیت اویغور در شین‌جیانگ تحریم کرد. دفتر مطبوعاتی نخست‌وزیری عراق نیز اعلام کرد که مصطفی الکاظمی در دیدار با ظریف با تأکید بر اهمیت توسعه روابط دو کشور گفت:"ما در تلاش هستیم تا نقش متوازن و مثبت عراق را برای صلح در منطقه نشان دهیم". ظریف نیز با بیان اهمیت سفر روزهای آینده کاظمی به ایران، گفت:"تهران می‌خواهد مرحله جدید و مثبتی در روابط با عراق داشته باشد و به توافق‌های جدیدی در بخش‌های مختلف دست یابد". وزیر امور خارجه ایران امروز همچنین با فواد حسین٬ همتای عراقی خود دیدار خواهد کرد. . فشار روی رژیم، تاثیرگذار است و باید آن را ادامه داد.