رئيس‌جمهور, عراق, برهم صالح٬ رئيس جمهور, محمد جواد ظریف٬ وزیر امور خارجه ایران

رئيس‌جمهور, عراق

وزیر خارجه ایران با رئيس‌جمهور و نخست‌وزیر عراق دیدار کرد

19/07/2020 06:18:00 ب.ظ

وزیر خارجه ایران با رئيس‌جمهور و نخست‌وزیر عراق دیدار کرد

19.07.2020بغداد/خبرگزاری آناتولیدفتر رسانه‌ای ریاست جمهوری عراق امروز یکشنبه طی‌ بیانیه‌ای اعلام کرد: برهم صالح٬ رئيس جمهور و مصطفی الکاظمی٬ نخست وزیر عراق با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران که به بغداد سفر کرده دیدار و گفت‌وگو کرد.صالح در این دیدار تاکید کرده است که منطقه به منظور یافتن راه حل‌هایی برای تنش‌های موجود، به روابط متعادل، تفاهم متقابل، بینش مشترک و واضح بین کشورها نیاز دارد.

سی‌ان‌ان: طالبان یک مترجم نیروهای آمریکایی را سر بریدند دروغ بگو تا رستگار شوی | DW | 23.07.2021 آرتین ایران‌نژاد در سردشت به خاک سپرده شد

وی در این دیدار با تاکید بر لزوم تقویت روابط دوجانبه از حمایت‌های ایران در مبارزه با داعش قدردانی کرد.براساس این بیانیه ظریف نیز در این دیدار اعلام کرد که"کشورش آماده گسترش همکاری‌ها با عراق و پشتیبانی از این کشور در همه زمینه‌هاست".دفتر مطبوعاتی نخست‌وزیری عراق نیز اعلام کرد که مصطفی الکاظمی در دیدار با ظریف با تأکید بر اهمیت توسعه روابط دو کشور گفت:"ما در تلاش هستیم تا نقش متوازن و مثبت عراق را برای صلح در منطقه نشان دهیم".

ظریف نیز با بیان اهمیت سفر روزهای آینده کاظمی به ایران، گفت:"تهران می‌خواهد مرحله جدید و مثبتی در روابط با عراق داشته باشد و به توافق‌های جدیدی در بخش‌های مختلف دست یابد". ادامه مطلب: خبرگزاری آناتولی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

وزیر امور خارجه ایران با نخست‌وزیر عراق دیدار کردظریف با نخست‌وزیر عراق دیدار کرد | وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به عراق سفر کرده است با مصطفی_الکاظمی ملاقات کرد ظریف: عراق قادر به ایفای نقش در تامین امنیت خلیج فارس است | ظریف: ایران همواره بر همکاری منطقه ای تاکید داشته و پیشنهادهای مختلفی را برای پیشبرد این همکاری ها مطرح کرده که آخرین مورد آن طرح «صلح هرمز» یا «طرح امید» است که رییس جمهوری ایران مطرح کرده است.

وزیر خارجه بریتانیا: دولت چین حقوق انسانی اویغورها را نقض می‌کندوزیر خارجه بریتانیا: دولت چین حقوق انسانی اویغورها را نقض می‌کند چین می گوید اویغورها در مراکز بازپروری هستند تا از گسترش افراط گرایی مذهبی و افزایش حملات تروریستی جلوگیری شود؛ اما منتقدان می‌گویند هدف از این سیاست نابودی هویت اویغورها است.

مقام ارشد پیشین وزارت خارجه آمریکا: روزهای پایانی رژیم سرکوبگر ایران را شاهدیممقام ارشد پیشین وزارت خارجه آمریکا: روزهای پایانی رژیم سرکوبگر ایران را شاهدیم رابرت جوزف معاون پیشین وزارت خارجه آمریکا در امور کنترل تسلیحات و امنیت بین الملل می‌گوید ورشکستگی اقتصادی و فشار تحریم‌ها، رژیم ایران را به روزهای پایانی‌اش رسانده است.

نشست مطبوعاتی مشترک وزرای خارجه عراق و ایران در بغدادوزیر خارجه عراق با تاکید بر لزوم احترام به حاکمیت این کشور٬ خواهان توسعه روابط متعادل با همه کشورها از رهگذر منافع عراق شد. - خبرگزاری آناتولی

رایزنی ظریف با نخست وزیر عراق در بغدادرایزنی ظریف با نخست وزیر عراق در بغداد محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران دقایقی پیش با مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق دیدار و گفتگو کرد.

در سالروز حملات تروریستی حزب‌الله؛ وزیر خارجه آمریکا: واشنگتن به اعمال فشار حداکثری بر رژیم ایران ادامه می‌دهدصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.