وزیر کشورآلمان: از پناهجویان به ایتالیا ۲۵ درصد را می‌پذیریم | DW | 14.09.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 43 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزیر کشور آلمان اعلام کرد که کشورش حدود یک چهارم از پناهجویان نجات‌یافته در مدیترانه که به ایتالیا وارد می‌شوند را می‌پذیرد. سازمان جهانی پناهجو می‌گوید ۶۸۰ نفر در شش ماهه نخست سال جاری در دریای مدیترانه غرق شدند.

هورست زهوفر، وزیر کشور آلمان در مصاحبه با روزنامه آلمانی"زود دویچه سایتنوگ" گفت آلمان می‌خواهد در آینده یک چهارم از پناهجویان نجات یافته که به ایتالیا وارد می‌شوندد را بپذیرد. زهوفر تاکید کرد: «من همیشه گفته‌ام که سیاست مهاجرتی ما انسانی نیز هست و ما نمی‌گذاریم که هیچ کسی غرق شود.»وزیر کشور آلمان همچنین افزود اگر وضعیت تغییری نکند، در آن صورت آلمان می‌تواند ۲۵ درصد از مهاجرین نجات داده شده از دریا را که به سواحل ایتالیا می‌رسند، بپذیرد.

طبق آمار وزارت کشور آلمان در سال گذشته ۵۶۱ پناهجو از ایتالیا به آلمان آمده‌اند. این پناهجویان که اکثرا از کشورهای مختلف آفریقایی هستند از مسیر مدیترانه وارد ایتالیا و مالتا شده‌اند. مدیترانه از خطرناک‌ترین راه‌هایی است که پناهجویان و آوارگان برای رسیدن به اروپا طی می‌کنند. سازمان جهانی مهاجرت می‌گوید ۶۸۰ نفر در شش ماهه نخست سال ۲۰۱۹ در این مسیر جان باخته‌اند. در قیاس با این رقم سهمیه آلمان کم‌تر از پناهجویانی است که در دریای مدیترانه غرق شده‌اند.

ایتالیا مقصد اولیه مهاجرانی است که از شمال افریقا و از دریای مدیترانه راهی برای ورود به اروپا می‌جویند. اتحادیه اروپا عملیات نجات پناهجویان در سواحل لیبی را اواخر مارس ۲۰۱۹ و پس از وتوی ایتالیا، برای شش ماه متوقف کرد. دولت دست راستی ایتالیا که در ۱۸ ماه گذشته بر سر کار بود، تصمیمات ضد مهاجرتی سختی اتخاذ کرد و چندین مرتبه جلوی حرکت کشتی‌های حامل پناهجویان نجات‌یافته در مدیترانه را گرفت.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تردد بیش از 8000 زائر ایرانی از مرزهای خوزستان در تاسوعا و عاشورامدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان گفت: امسال بیش از 8000 زائر ایرانی در تاسوعا و عاشورای حسینی از گذرگاه‌های مرزی استان تردد کردند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وزیر خزانه‌داری آمریکا: هیچ برنامه‌ای برای ملاقات ترامپ و روحانی در دست نیستاستیون منوشین وزیر خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا، روز پنج‌شنبه اعلام کرد، هیچ برنامه‌ای برای ملاقات
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

ادعای وزیر دارایی رژیم صهیونیستی درباره سیاست آمریکا در زمینه تحریم‌های ایرانوزیر دارایی رژیم صهیونیستی در پیامی با توجه به دیدارش با معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا، مدعی شد: خیلی خوشحال شدم که از او شنیدم برخلاف گزارش رسانه‌ها، تغییری در سیاست تحریم‌های آمریکا در برابر ایران ایجاد نشده و آن‌ها با قوای تمام ادامه خواهند داد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وزیر خارجه روسیه: جنگ در سوریه پایان یافتسرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه جمعه 13 سپتامبر 2019 گفت، به استثای برخی مناطق پرتنش، جنگ در سوریه یازده سال سنی کشی پایان یافت روی خون میلیون ها انسان نمیشه حکومت کرد بدون شک در همین روزها جوری کله پا میشی بشار که خودت هم خبردار نشی درست مثله هیتلر نازی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

جسد فردی مفقود در آمریکا بعد از 22 سال با کمک گوگل‌ارت پیدا شدجسد فردی مفقود در ایالت فلوریدای آمریکا بعد از 22 سال با کمک 'گوگل ارت' از داخل خودرویش که داخل دریاچه سقوط کرده بود، پیدا شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

عکس‌هایی از پوشش جوانان در ماه محرم | DW | 13.09.2019امسال در ایام عزاداری ماه محرم حضور جوانانی با 'استایل' متفاوت باز هم جلب توجه کرد. این نوع پوشش در سال‌های اخیر به بحث‌های زیادی دامن زده است. تصاویر دست‌چینی از پوشش جوانان در ماه محرم در این گزارش:
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »