وزیر نفت از حذف کارت‌های سوخت جایگاه‌داران خبر داد؛ تا ۱۰ روز آینده محدودیت جدید بنزینی اعمال می‌شود

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 23 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در پی تلاش دولت برای کاهش مصرف بنزین و کنترل ناترازی، وزیر نفت امروز در حاشیه جلسه هیات دولت اعلام کرد که تا ۱۰ روز آینده سوخت‌گیری فقط از طریق کارت‌های سوخت شخصی انجام خواهد شد؛ اظهارنظری که به معنای حذف کارت سوخت جایگاه‌داران و محدودیت در عرضه سوخت است.

به گزارش خبرگزاری دولتی ‌ایرنا، جواد اوجی تاکید کرده که مصرف بنزین در ایام نوروز به نسبت سال گذشته حدود ۷ میلیون لیتر رشد داشته و «ما بر اساس قانون و بودجه ۱۴۰۳ وزارت نفت مکلفیم که در سال جدید ۹۵ درصد عملیات سوخت‌گیری با کارت سوخت شخصی انجام شود.»

صدای آمریکا در یک سال اخیر چندین بار با استناد به سخنان مقامات جمهوری اسلامی و تاکید رسانه‌ای در ایران مبنی بر ضرورت مدیریت مصرف و مقایسه مصرف در ایران با سایر کشورها، از تغییرات بنیادین در حوزه بنزین گزارش تهیه کرده است. صدای آمریکا نیز با استناد به این اظهارات در گزارشی نوشته بود که الزام و مجوز قانونی در «برنامه هفتم توسعه» و بودجه سال ۱۴۰۳ در کنار اظهارات مقامات نشان دهنده یک «اتفاق بزرگ» در حوزه بنزین است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تامین نیاز تمام کارخانجات و صنایع کشور با قرارداد جدید گازیوزیر نفت از تامین نیاز تمام کارخانجات و صنایع کشور با قرارداد جدید گازی خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تحویل کارت‌های سوخت از یک ماه به یک هفته کاهش می‌یابدمعاون وزیر نفت ­گفت: با الکترونیکی شدن خدمات صدور کارت‌های سوخت تا پایان اردیبهشت، ­ زمان تحویل این کارت‌ها از یک ماه به یک هفته کاهش می‌یابد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی نوروزی در محورهای مواصلاتی مازندرانرئیس پلیس‌راه استان از اعمال محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی نوروزی در محورهای مواصلاتی مازندران از روز پنج‌شنبه 24 اسفند تا پایان روز چهارشنبه 15 فروردین‌ماه سال 1403 خبر داد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

محدودیت‌ و ممنوعیت‌های ترافیکی نوروزی در محورهای مواصلاتی مازندرانرئیس پلیس‌راه استان از اعمال محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی نوروزی در محورهای مواصلاتی مازندران از روز پنج شنبه، ۲۴ اسفند تا پایان روز چهارشنبه ۱۵ فروردین ماه سال ۱۴۰۳ خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

افزایش ۱۱ درصدی مصرف سوخت در ۹ فروردین ۱۴۰۳شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی از توزیع بیش از ۱۲۵ میلیون لیتر سوخت در روز نهم فروردین در ادامه روند افزایشی مصرف سوخت در نوروز ۱۴۰۳ خبر داد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

۱۵۰ هزار معلم جدید به آموزش وپرورش اضافه خواهند شدمعاون حقوقی و پارلمانی وزیرآموزش و پرورش از اضافه شدن حدود ۱۵۰ هزار نفر به عنوان معلم و نیروی جدید به آموزش و پرورش حداکثر تا بهار سال آینده خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »