وزیر علوم: مرگ دانشجویان اهواز ارتباطی با ناآرامی‌ها ندارد | DW | 18.12.2019

27/09/1398 02:15 ب.ظ

وزیر علوم ایران مرگ چندین دانشجو در اهواز را 'نگران‌کننده' خوانده و گفته است که موضوع در حال پیگیری است. خبرهای منتشر شده از مرگ ۴ دانشجو از دو دانشگاه شهید چمران و جندی‌شاپور اهواز در هفته‌های گذشته حکایت می‌کنند.

وزیر علوم ایران مرگ چندین دانشجو در اهواز را 'نگران‌کننده' خوانده و گفته است که موضوع در حال پیگیری است. خبرهای منتشر شده از مرگ ۴ دانشجو از دو دانشگاه شهید چمران و جندی‌شاپور اهواز در هفته‌های گذشته حکایت می‌کنند. وزیر علوم ایران مرگ چندین دانشجو در اهواز را"نگران‌کننده" خوانده و گفته است که موضوع در حال پیگیری است. خبرهای منتشر شده از مرگ ۴ دانشجو از دو دانشگاه شهید چمران و جندی‌شاپور اهواز در هفته‌های گذشته حکایت می‌کنند.

مرگ مشکوک چهار دانشجو از دانشگاه‌های اهواز خبرساز شده است منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به"مرگ مشکوک" دانشجویان در اهواز واکنش نشان داده است. وزیر علوم در گفت‌وگو با خبرگزاری‌های داخلی در مورد ارتباط مرگ دانشجویان اهواز با حوادث و ناآرامی‌های آبانماه، تأکید کرد: «فوت دانشجویان ارتباطی با ناآرامی‌های اهواز ندارد.»

او در رابطه با احتمال قتل دانشجوی دانشگاه شهید چمران اهواز و با تأکید بر بررسی مسائل جنایی از سوی پلیس، گفت: «صحت این موضوع هنوز مشخص نشده. دانشجو ساعت ۱۱ شخصا خوابگاه را ترک کرده و دیگر بازنگشته.» وزیر علوم همچنین با اشاره به موضوع"خودکشی" در میان دانشجویان در گذشته که"تعداد خیلی کمی منجر به فوت بوده"، گفت: «اما موارد پیش آمده در این چند روز نگرانکننده بوده است.» او تأکید کرد که علت فوت در دست بررسی است و از"همکاران در خوزستان خواسته شده که درباره سوابق تحصیلی این دانشجویان در حیطه مسائل شخصی خاص در دانشگاه یا مجموعه دوستان تحقیق شود".

ادامه مطلب:
dw_persian »

مرگ همزمان چهار زن به دلیل قطعی برق بیمارستان خمینی در پی بارش شدید در اهوازخبرگزاری ایرنا شامگاه دوشنبه 16 دسامبر 2019 گزارش کرد که چهار بیمار زن که در بخش آی‌سی‌یو بیمارستان قواعد اخبارگویی بی طرفانه رو حداقل ظاهری رعایت کنید اگر شما خمینی را آیت الله خمینی بخوانید به معنی به رسمیت شناختن یا حتی احترام شما برای او نیست، همانطور که ما از ملک سلمان خواندن پادشاه شما چنین منظوری نمیکنیم

توضیح رئیس بیمارستان امام(ره) اهواز درباره مرگ همزمان ۴ بیمار زنتایید مرگ همزمان چهار بیمار در بیمارستانی در اهواز رییس بیمارستان امام خمینی: *در پی بارش‌ بی‌سابقه اهواز شاهد نوسان شدید برق بودیم که همزمان در یکی از بخش‌های مراقبت‌های ویژه چهار بیمار دچار مشکل شدند *علی‌رغم عملیات احیا متاسفانه این چهار تن فوت کردند مدیریت جهادی! خاک بر سرتان کنند با این مدیریت ابلهانه تان صدها نفر و کشتید به اسم تروریست این ۴ نفر هم به اسم تروریست لیستشون و رد میکردید حیفه که ج ا از واژه ی متاسفانه استفاده میکنه ج ا هیچوقت اشتباه نمیکنه خدا ممکنه ولی نظام نه

راه سخت کولبران در ایران ادامه دارد؛ مرگ یک کولبر ۱۷ساله و مفقود شدن کولبر ۱۴ ساله در ارتفاعات ژالانه کردستان🔺راه سخت کولبران در ایران ادامه دارد؛ مرگ یک کولبر ۱۷ساله و مفقود شدن کولبر ۱۴ ساله در ارتفاعات ژالانه کردستان ⚡️گزارش‌ها حاکی است که یک کولبر ۱۷ ساله در سروآباد کردستان به علت سرما جان خود را از دست داده و یک کولبر ۱۴ ساله نیز مفقود شده است. هر لحظه یه خبر بد و ناگوار،اخه تا کی? 😥😥😥😥😥 😔😭😭😭😭خامنه ای باتوله هاش سقط بشوند که مردم ایران رو باین فلاکت ناهنجار گرفتارکردند

بارندگی در استان خوزستان منجر به آب‌گرفتگی شد؛ مرگ چهار بیمار در بیمارستان، ورود فاضلاب شهری به خانه ها و...🔺بارندگی در استان خوزستان منجر به آب‌گرفتگی شد؛ مرگ چهار بیمار در بیمارستان، ورود فاضلاب شهری به خانه ها و زیرآوار ماندن پنج نفر ⚡️در پی بارندگی دوشنبه شب بسیاری از خانه ها و خیابان‌ها در اهواز دچار آب‌گرفتگی شد و چهار بیمار به دلیل قطعی برق جان باختند.

توضیح رئیس بیمارستان امام(ره) اهواز درباره مرگ همزمان ۴ بیمار زنتایید مرگ همزمان چهار بیمار در بیمارستانی در اهواز رییس بیمارستان امام خمینی: *در پی بارش‌ بی‌سابقه اهواز شاهد نوسان شدید برق بودیم که همزمان در یکی از بخش‌های مراقبت‌های ویژه چهار بیمار دچار مشکل شدند *علی‌رغم عملیات احیا متاسفانه این چهار تن فوت کردند مدیریت جهادی! خاک بر سرتان کنند با این مدیریت ابلهانه تان صدها نفر و کشتید به اسم تروریست این ۴ نفر هم به اسم تروریست لیستشون و رد میکردید حیفه که ج ا از واژه ی متاسفانه استفاده میکنه ج ا هیچوقت اشتباه نمیکنه خدا ممکنه ولی نظام نه

کنگره آمریکا خط لوله گازی نورداستریم ۲ را تحریم کرد | DW | 18.12.2019کنگره آمریکا خط لوله نورداستریم ۲ را که قرار است گاز روسیه را از دریای بالتیک به آلمان انتقال دهد تحریم کرد. این پروژه تقریبا به اتمام رسیده و فقط ۳۰۰ کیلومتر از آن باقی مانده اس. تحریم‌ها با امضای ترامپ اجرا می‌شود. المانی ها با رهبری مرکل دارن گور خودشون رو میکنن با این کار دارن اهروم فشار رو میدن دست روسیه و... بهتر بود برای سرنگون ج.ا تلاش میکردن و گاز رو از ایران خریداری میکردن تا از کشور کمونیستی و دیکتاتوری مثل روسیه

وزیر علوم: مرگ دانشجویان اهواز ارتباطی با ناآرامی‌ها ندارد

وزیر علوم ایران مرگ چندین دانشجو در اهواز را"نگران‌کننده" خوانده و گفته است که موضوع در حال پیگیری است. خبرهای منتشر شده از مرگ ۴ دانشجو از دو دانشگاه شهید چمران و جندی‌شاپور اهواز در هفته‌های گذشته حکایت می‌کنند.

مرگ مشکوک چهار دانشجو از دانشگاه‌های اهواز خبرساز شده است

منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به"مرگ مشکوک" دانشجویان در اهواز واکنش نشان داده است. وزیر علوم در گفت‌وگو با خبرگزاری‌های داخلی در مورد ارتباط مرگ دانشجویان اهواز با حوادث و ناآرامی‌های آبانماه، تأکید کرد: «فوت دانشجویان ارتباطی با ناآرامی‌های اهواز ندارد.»

او در رابطه با احتمال قتل دانشجوی دانشگاه شهید چمران اهواز و با تأکید بر بررسی مسائل جنایی از سوی پلیس، گفت: «صحت این موضوع هنوز مشخص نشده. دانشجو ساعت ۱۱ شخصا خوابگاه را ترک کرده و دیگر بازنگشته.»

وزیر علوم همچنین با اشاره به موضوع"خودکشی" در میان دانشجویان در گذشته که"تعداد خیلی کمی منجر به فوت بوده"، گفت: «اما موارد پیش آمده در این چند روز نگرانکننده بوده است.» او تأکید کرد که علت فوت در دست بررسی است و از"همکاران در خوزستان خواسته شده که درباره سوابق تحصیلی این دانشجویان در حیطه مسائل شخصی خاص در دانشگاه یا مجموعه دوستان تحقیق شود".موضوع بر سر مرگ چهار دانشجوی دختر و پسر از دو دانشگاه شهید چمران و جندی شاپور اهواز از ابتدای آذر ماه ۹۸ تا کنون است.

۲۴ آذر یک دانشجوی پسر رشته داروسازی دانشگاه اهواز بدون علائم تنفسی و قلبی در کلاس درس یافت شد و پس از انتقال به بیمارستان و بی‌نتیجه بودن عملیات احیای قلب و ریه، درگذشت.

مرگ یک دانشجوی دختر رشته پزشکی که گفته می‌شود، خانواده‌اش در هنگام بیدار کردن او از خواب متوجه مرگ فرزندشان شده‌اند، دیگر مورد از مرگ‌های مشکوک دانشجویان اهواز در روزهای گذشته بوده است.

تردیدها و پرسش‌ها در باره مرگ"مشکوک" چهار دانشجو در اهواز

فرهاد ابول‌نژادیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز، با تأیید مرگ این دو دانشجو، روز ۲۵ آذر از بررسی علت مرگ و تشکیل کمیته بحران در دانشگاه برای پیگیری این موضوع خبر داد.

حدود دو هفته پیش هم مرگ دو دانشجوی دانشگاه شهید چمران اهواز خبرساز شد. یکی از دانشجویان که به نوشته خبرگزاری ایلنا، ۱۹ ساله و اهل اندیمشک بوده، ۹ آذرماه (و با استناد به خبری دیگری، ۸ آذرماه) از خوابگاه خارج شده و دیگر بازنگشته است.علت مرگ این دانشجو به نوشته خبرگزاری‌های داخلی هنوز مشخص نشده و معاون دانشجویی دانشگاه چمران می‌گوید، پزشک قانونی و مراجع ذی‌صلاح در حال بررسی این مرگ هستند.

مورد دوم مرگ دانشجویان دانشگاه چمران اهواز به دانشجویی مربوط است که گفته می‌شود ۱۲ آذرماه خود را از درختان پشت خوابگاه (خوابگاه شهید علم‌الهدی) حلق‌آویز کرده است.

بنا به گزارش‌های منتشر شده، وزارت علوم پس از انتشار خبر این دو مرگ، تیمی روانکاو برای بررسی موضوع به خوابگاه‌های دانشگاه شهید چمران اعزام کرده است.