وزیر بهداشت آلمان می‌خواهد وضعیت اضطراری کرونا را لغو کند | DW | 19.10.2021

27/07/1400 05:47 ب.ظ

ینس اشپان، وزیر بهداشت آلمان قصد دارد به وضعیت اضطراری ملی به دلیل پاندمی کرونا پایان دهد. بدین گونه بسیاری محدودیت‌های وضع شده می‌توانند لغو شوند. شاخص ابتلا در آلمان افزایش یافته و به ۷۵،۱ در ۱۰۰هزار نفر رسیده است.

ینس اشپان، وزیر بهداشت آلمان قصد دارد به وضعیت اضطراری ملی به دلیل پاندمی کرونا پایان دهد. بدین گونه بسیاری محدودیت‌های وضع شده می‌توانند لغو شوند. شاخص ابتلا در آلمان افزایش یافته و به ۷۵،۱ در ۱۰۰هزار نفر رسیده است. سخنگوی وزارت بهداشت آلمان اعلام کرد که ینس اشپان بر این نظر است که مهلت وضعیت اضطراری در سطح ملی تمدید نشود. این وضعیت اضطراری سراسری با آغاز پاندمی کرونا با تصویب پارلمان (بوندستاگ) آلمان از ماه مارس ۲۰۲۰ برقرار شد و تا ۲۵ نوامبر ۲۰۲۱ ادامه دارد.

بر اساس این مصوبه، دولت‌های فدرال و ایالتی اجازه یافتند مقرراتی را در زمینه پوشش ماسک، فاصله فیزیکی و تماس شهروندان و همچنین تهیه واکسن وضع کنند.

پیش‌زمینه تغییر نظر وزیر بهداشت، مشورت‌ با همتایان ایالتی او و نیز این ارزیابی انستیتوی روبرت کخ بوده است که می‌گوید آرامشی نسبی در وضعیت مخاطره‌آمیز برای افراد واکسینه شده برقرار شده است. به دلیل از بار سنگینی که بر دوش نظام سلامت و درمان کشور بوده نیز کاهش یافته است.

انستیتو روبرت کخ مدت‌هاست به این نکته اشاره می کند که واگیری کرونا و روند دشوار درمان بیماران مبتلا به این ویروس در مورد افرادی صدق می‌کند که واکسینه نشده‌اند.وزیر بهداشت آلمان اما تأکید دارد که مقررات بهداشتی و فاصله‌گیری و یا مقررات سه‌گانه (3G ) باید همچنان برقرار بماند. بر اساس این مقررات سه‌گانه، شهروندان موظف‌اند برای ورود به رستوران‌ها، سینماها، کنسرت‌ها، سفرهای هوایی و برخی فروشگاه‌ها و ادارات و غیره، ثابت کنند که دو دوز واکس زده اند یا پس از ابتلا به بیماری بهبود یافته اند یا آزمایش شده‌اند و نتیجه منفی بوده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
dw_persian »

کمبود راننده کامیون؛ نخست در بریتانیا و حال در آلمان | DW | 18.10.2021در بریتانیا کمبود راننده کامیون به قفسه‌های خالی سوپرمارکت‌ها انجامید. حال کارشناسان نسبت به کمبود این نیروی کاری در آلمان نیز هشدار می‌دهند. چه عواملی در نبود نیروی تازه نفس رانندگان ناوگان باربری آلمان نقش دارند؟ برید خودتون خر کنید باو کم بود راننده!! بهونه بهتر از این پیدا نکردید؟ مسله به این مهمی،اون خراب شده ارتش نداره برای یه مدت هم که شده نیرو هاشو بکار بگیر تا نیرو غیرنظامی جاشونو پر کنه؟ اروپا سر جریان زیردریایی از ملکه پیرسگ بدجور شاکی ما راننده داریم الان کن 200هزار پایه یک بفرستم

جاری شدن سیل در اغلب استانهای تایلند به جز در بانکوکمقام‌های تایلند می‌گویند بیش از ۳۰۰ هزار خانه در ۳۲ استان این کشور از سیل اخیر آسیب دیده‌اند. این در حالیست که پایتخت این کشور یعنی بانکوک در امان مانده است. به جز دماوند و فیروزکوه

خبرگزاری آناتولی به تصاویر حمله داعش به مسجد شیعیان در افغانستان دست یافتخبرگزاری آناتولی به تصاویر مربوط به حمله گروه تروریستی داعش به یک مسجد شیعیان در افغانستان دست یافت. - خبرگزاری آناتولی خدایا این تروریست ها نیست و نابودشون کن، الهی آمین 🙏🌹🙏 اینا داعش نیستن خود خود طالبانن

واکنش لاریجانی به اظهارات طحان‌نظیف؛ مراقب باشید در بیان و عمل خود به کسی ظلم نکنیدعلی لاریجانی مشاور راهبردی مقام معظم رهبری و از کاندیداهای ردصلاحیت شده انتخابات اخیر ریاست جمهوری به سخنان اخیر هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان واکنش نشان داد.

آغاز لیگ برتر با دروغ به فیفا؛ ورود به استخر آزاد، به ورزشگاه ممنوع

آغاز سفر وزیر دفاع آمریکا به کشورهای حاشیه «دریای سیاه»وزیر دفاع آمریکا از امروز سفر خود به کشورهای حاشیه دریای سیاه را قبل از شرکت در نشست وزرای دفاع ناتو در بلژیک آغاز کرده است. کون لَقّش!

ینس اشپان (راست) و لوتار ویلر، رییس انستیتو روبرت کخ

سخنگوی وزارت بهداشت آلمان اعلام کرد که ینس اشپان بر این نظر است که مهلت وضعیت اضطراری در سطح ملی تمدید نشود.

این وضعیت اضطراری سراسری با آغاز پاندمی کرونا با تصویب پارلمان (بوندستاگ) آلمان از ماه مارس ۲۰۲۰ برقرار شد و تا ۲۵ نوامبر ۲۰۲۱ ادامه دارد. بر اساس این مصوبه، دولت‌های فدرال و ایالتی اجازه یافتند مقرراتی را در زمینه پوشش ماسک، فاصله فیزیکی و تماس شهروندان و همچنین تهیه واکسن وضع کنند.

پیش‌زمینه تغییر نظر وزیر بهداشت، مشورت‌ با همتایان ایالتی او و نیز این ارزیابی انستیتوی روبرت کخ بوده است که می‌گوید آرامشی نسبی در وضعیت مخاطره‌آمیز برای افراد واکسینه شده برقرار شده است. به دلیل از بار سنگینی که بر دوش نظام سلامت و درمان کشور بوده نیز کاهش یافته است.

انستیتو روبرت کخ مدت‌هاست به این نکته اشاره می کند که واگیری کرونا و روند دشوار درمان بیماران مبتلا به این ویروس در مورد افرادی صدق می‌کند که واکسینه نشده‌اند.وزیر بهداشت آلمان اما تأکید دارد که مقررات بهداشتی و فاصله‌گیری و یا مقررات سه‌گانه (3G ) باید همچنان برقرار بماند. بر اساس این مقررات سه‌گانه، شهروندان موظف‌اند برای ورود به رستوران‌ها، سینماها، کنسرت‌ها، سفرهای هوایی و برخی فروشگاه‌ها و ادارات و غیره، ثابت کنند که دو دوز واکس زده اند یا پس از ابتلا به بیماری بهبود یافته اند یا آزمایش شده‌اند و نتیجه منفی بوده است.

آخرین آمارها نشان می‌دهد که شاخص شیوع این بیماری در آلمان رو به افزایش است. بر پایه داده‌های انستیتوی روبرت کخ، شاخص ابتلا در هر ۱۰۰هزار نفر در روز ۱۹ اکتبر به طور متوسط ۷۵،۱ نفر بوده است. این رقم در ۲۴ ساعت گذشته ۷۴،۴ و هفته گذشته ۶۵،۸ نفر بوده است.

در طول ۲۴ ساعت گذشته ۸۸ نفر در رابطه با ویروس کرونا جان باخته‌اند. از زمان آغاز پاندمی کرونا در آلمان چهار میلیون و ۳۸۴هزار و ۶۰۰ شهروند این کشور به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند.