وزیر بهداشت ایران: احتمالا امسال پاییز سختی در پیش داشته باشیم

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 52 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 53%

وزیر بهداشت ایران اظهار داشت برآورد می‌شود که در پاییز امسال، آنفلوآنزا و کرونا باهم بروز کنند و یکی از پاییزهای سخت را در پیش داشته باشیم. - خبرگزاری آناتولی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

وزیر بهداشت ایران اظهار داشت برآورد می‌شود که در پاییز امسال، آنفلوآنزا و کرونا باهم بروز کنند و یکی از پاییزهای سخت را در پیش داشته باشیم.سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران اعلام کرد: برآورد می‌شود که در پاییز امسال، آنفلوآنزا و کرونا باهم بروز کنند و پیش بینی می‌شود که یکی از پاییزهای سخت را در پیش داشته باشیم و اگر چنین شد، باید آمادگی کامل داشته باشیم.

به گزارش «وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران»، وی افزود: باید در مورد کرونا در حالت آماده باش باشیم. زیرا اگر ویروس تغییر رفتار دهد، تمام معادلات ما به هم می‌ریزد. نمکی در ادامه گفت: ''در مورد کرونا معتقدیم که اگر در پاییز، پیک بعدی بروز کند و جهش ژنتیک عمده‌ای به سمت خشونت نداشته باشد، دیگر با شرایطی که تاکنون از سر گذرانده‌ایم مواجه نخواهیم شد و با کرونایی آرام‌تر روبه‌رو خواهیم بود. زیرا وقتی ویروس در طبیعت بچرخد، ایمنی را بالاتر می‌برد، دوم اینکه رفتار ویروس به سمت آرام‌تر شدن پیش می‌رود. سوم اینکه امیدواریم داروهای ضدویروس موثرتری را شناسایی کنیم.

وزیر بهداشت ایران تصریح کرد: تا پایان سال 1400 نباید به واکسن کرونا امیدوار باشیم، زیرا تولید و ساخت واکسن پروسه‌ای بسیار زمان‌بر است. بنابراین امیدواریم بتوانیم پاییز را به خوبی مدیریت کنیم. در سال جاری، واردات واکسن آنفلوآنزا افزایش خواهد داشت. گفتنی است کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران امروز اعلام کرد تعداد بیماران مبتلا به ویروس کرونا در این کشور به 106 هزار و 220 نفر و مجموع جان باختگان نیز به 6 هزار و 589 نفر رسیده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کرونا در ایران و جهان؛ بالاترین نرخ بیکاری در تاریخ ۸۰ سال اخیر آمریکاتعداد کل جان‌ باختگان در اثر ابتلا به کرونا در جهان به بیش از ۲۷۰ هزار نفر بالغ گشته است و بیش از یک میلیون و ۳۵۰ هزار نفر نیز از بیماری کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

فیروز الدین فیروز، وزیر بهداشت افغانستان به کرونا مبتلا شدسخنگوی وزارت بهداشت افغانستان تأیید کرد که تست کرونای وزیر بهداشت افغانستان این کشور مثبت شده و اکنون در قرنطینه خانگی به سر می‌برد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تماس تلفنی نخست وزیر لیبی با سفیران ترکیه و ایتالیا در طرابلس
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کرونا در ایران از 104 هزار نفر گذشتشمار مبتلایان به کرونا در ایران از 104 هزار نفر گذشت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

رشد منفی ۱۵.۸ درصدی گردشگری ایران در ۲۰۲۰رشد منفی ۱۵.۸ درصدی گردشگری ایران در ۲۰۲۰ متوسط رشد گردشگری ایران در سه ماه نخست سال ۲۰۲۰ همزمان با شیوع بحران جهانی کرونا بنابر اعلام سازمان جهانی گردشگری منفی ۱۵.۸ درصد بوده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

خود تحریمی در فوتبال ایرانتصمیم عجیب وزارت ورزش در پی ناکارامدی مدیران سرخابی؛ خود تحریمی در فوتبال ایران
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »