وزیر کشور: تعطیلی دو هفته کشور برای مهار کرونا فعلا منتفی است | DW | 03.08.2021

03/08/2021 07:28:00 ب.ظ

درحالی که روزانه بیش از دو هزار بیمار کرونایی در بیمارستان بستری می‌شوند، وزیر کشور جمهوری اسلامی اعلام کرد تعطیلی دو هفته‌ای کشور فعلا منتفی است. در شبانه‌روز گذشته ۳۷۸ نفر از شهروندان ایرانی در اثر کرونا جان سپرده‌اند.

کرونا در ایران

درحالی که روزانه بیش از دو هزار بیمار کرونایی در بیمارستان بستری می‌شوند، وزیر کشور جمهوری اسلامی اعلام کرد تعطیلی دو هفته‌ای کشور فعلا منتفی است. در شبانه‌روز گذشته ۳۷۸ نفر از شهروندان ایرانی در اثر کرونا جان سپرده‌اند.

درحالی که روزانه بیش از دو هزار بیمار کرونایی در بیمارستان بستری می‌شوند، وزیر کشور جمهوری اسلامی اعلام کرد تعطیلی دو هفته‌ای کشور فعلا منتفی است. در شبانه‌روز گذشته ۳۷۸ نفر از شهروندان ایرانی در اثر کرونا جان سپرده‌اند.

روز گذشته علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی به دولت روحانی دستور بررسی این تعطیلی را داده بود.وزیر بهداشت جمهوری اسلامی ایران که در هفته‌های اخیر از حیرت دنیا از"مدیریت عالی" بحران کرونا در ایران سخن گفته بود، روز یکشنبه ۱۰ مرداد (اول اوت) با ارسال نامه‌ای خطاب به خامنه‌ای اقدام به شرح شرایط بسیار وخیم حاکم بر نظام سلامت ایران در امر مقابله با سویه دلتای ویروس کرونا پرداخت. او پیشنهاد تعطیلی دو هفته‌ای در سراسر کشور را داد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، وزیر کشور افزود: «اگر به شکل هوشمندانه برنامه‌ریزی نشود، ممکن است با وجود متحمل شدن هزینه اقتصادی به اهداف مد نظر نرسیم. لذا بنا شد بررسی دقیق‌تری صورت گیرد و در روزهای آینده در ستاد همه مباحث مطرح شود و پس از آن تصمیم گیری کنیم.» 

ادامه مطلب:
DW فارسی »

دوازدهمین روز اعتراضات در ایران؛ شمار هشتگ‌های مهسا امینی از ۱۳۰ میلیون عبور کرد

دور جدید اعتراضات مردمی در ایران که از ۲۵ شهریور با کشته شدن مهسا امینی، شهروند ایرانی ساکن سقز در اثر ضرب و شتم مأموران گشت ارشاد تهران آغاز شد، وارد دوازدهمین روز خود شده است. ادامه مطلب >>

وقتی طرحی رو نمکی میده وکدخدا تایید میکنه حتما غلطه تعطیل کردن درایران کار درستی نیست مردم جنبه ندارند رژیم اشغالگر حکومت اسلامی خطرناکترین ویروس در جامعه بشریت هست. یا آن هر چه زودتر باید نابود بشه یا او ایران، خاورمیانه و بشریت را نابود خواهد کرد. اتحادیه اروپا که فرستاده برای مراسم انتخاب رئیسی جنایتکار می‌فرستد, موقعی بیدار میشه که آخوندها دارای بمب اتمی و بیولوژیکی بشوند!

خود معون وزیر بهداشت گفت روزانه بالای هزار نفر فوتی داریم،رئیس بیمارستان مسیح دانشوری در تلویزیون رسمی گفت بیش از هشتصد نفر. شما چطوری به عدد ۳۷۸ استناد میکنی؟

چهل و دو شبه‌نظامی طالبان در جوزجان و فاریاب افغانستان از پای درآمدندفرماندهی لشکر 209 شاهین ارتش افغانستان از کشته شدن 42 شبه‌نظامی طالبان طی عملیات نیروهای امنیتی در ولایت‌های فاریاب و جوزجان خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

شانس مدال با شاگردان محمد بنا؛ دو کشتی‌گیر در نیمه نهایی، یکی در رده‌بندی

اردوغان از تمام کشورها بابت حمایت از تلاش‌های ترکیه در مهار آتش‌سوزی جنگل‌ها تشکر کردرجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه از تمام کشورها و سازمان‌ها بابت همبستگی و حمایت از تلاش‌های ترکیه در مهار آتش‌سوزی جنگل‌های کشور تشکر کرد.

نامه جمعی از زندانیان سیاسی و عقیدتی سابق در مورد سرکوب در خوزستانمثلا قاتلا و دزدا؟

تجمع اعتراضی در مشهد در پی بازداشت شماری از فعالان سیاسی و مدنی

خامنه‌ای: ستاد ملی کرونا تعطیلی دو هفته‌ای کشور را بررسی کند | DW | 02.08.2021رهبر جمهوری اسلامی به حسن روحانی، رئیس دولت دستور داد، تعطیلی دوهفته‌ای کشور را در ستاد ملی مبارزه با کرونا مورد بررسی قرار دهد. این در حالی است که آخرین جلسه این ستاد در دوران ریاست جمهوری روحانی شنبه ۹ مرداد برگزار شد. ای ب قبر بابای این رهبر سگ ب ر ی ن ه که ۸۰ میلیون نفر رو بدبخت کرده و زندانی یکی نیست بگه اخه تو چکاره این مملکتی بعله،حکومت نظامی برای روز تحلیف رئیسی هم کلید خورد. این گاه دلسوز مردم بود چرا واردات واکسن رو ممنوع کرد ولی خودش فایزر زد؟ گور بابای خامنه‌ای

عبدالرضا رحمانی فضلی در پایان جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا که با موضوع تعطیلی دو هفته‌ای سراسر کشور برگزار شده بود، گفت: «همه دوستان در این جلسه بحث کردند و نظرات مختلفی مطرح شد؛ همه این موارد نشان داد که درست است تعطیلات به عنوان یکی از راه های اقدام و اثرگذاری است، اما انجام این کار نیازمند مقدمات، برنامه‌ریزی، اقناع‌سازی و همراه‌سازی مسوولان و مردم است.فرماندهی لشکر 209 شاهین ارتش افغانستان از کشته شدن 42 شبه‌نظامی طالبان طی عملیات نیروهای امنیتی در ولایت‌های فاریاب و جوزجان خبر داد.یازدهمین روز المپیک توکیو، برای کاروان ایران روزی پرترافیک و توام با کامیبابی‌هایی بود که فعلا به مدال ختم نشده است.03.

» روز گذشته علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی به دولت روحانی دستور بررسی این تعطیلی را داده بود. وزیر بهداشت جمهوری اسلامی ایران که در هفته‌های اخیر از حیرت دنیا از"مدیریت عالی" بحران کرونا در ایران سخن گفته بود، روز یکشنبه ۱۰ مرداد (اول اوت) با ارسال نامه‌ای خطاب به خامنه‌ای اقدام به شرح شرایط بسیار وخیم حاکم بر نظام سلامت ایران در امر مقابله با سویه دلتای ویروس کرونا پرداخت.08. او پیشنهاد تعطیلی دو هفته‌ای در سراسر کشور را داد. در صبح یازدهمین روز از رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو محمدعلی گرایی و «محمدهادی ساروی» به نیمه نهایی رقابت‌های کشتی فرنگی صعود کردند، «امین میرزازاده» به دیدار رده‌بندی کشتی فرنگی رسید و «علی آقامیرزایی» در کایاک و «مهیار صداقت» در تیراندازی ناکام شدند. به گزارش خبرگزاری ایسنا، وزیر کشور افزود: «اگر به شکل هوشمندانه برنامه‌ریزی نشود، ممکن است با وجود متحمل شدن هزینه اقتصادی به اهداف مد نظر نرسیم. طبق این اطلاعیه٬ در عملیات نیروهای هوایی افغانستان در بزرگراه شبرغان-سرپل تلفات سنگینی به شبه نظامیان طالبان وارد شده است. لذا بنا شد بررسی دقیق‌تری صورت گیرد و در روزهای آینده در ستاد همه مباحث مطرح شود و پس از آن تصمیم گیری کنیم.

»  اعلام منتفی‌شدن تعطیلی دو هفته‌ای کشور در حالی اعلام می‌شود که شمار مبتلایان و قربانیان کرونا همچنان سیر صعودی و بی‌سابقه‌ای گرفته است. از سوی دیگر طی عملیات نیروهای ارتش افغانستان در منطقه کوهیخانه، ده عزیزان، گل تپه شهرستان پشتونکوت ولایت فاریاب نیز 8 شبه‌نظامی طالبان کشته و 13 تن دیگر نیز مجروح شده‌اند. فنی که او اجرا کرد حتی برای حریفش ناشناخته بود. آمار روز کرونا وزارت بهداشت اعلام کرد در ۲۴ ساعت گذشته ۳۷۸ نفر از شهروندان ایرانی جان خود را در اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند. در این مدت بیش از ۳۹ هزار نفر به جمع مبتلایان کووید-۱۹ افزوده شده است و روزانه بیش از دو هزار نفر در بیمارستان‌های تهران بستری می‌شوند. گفتنی است درگیری میان نیروهای امنیتی افغانستان و شبه‌نظامیان طالبان در بسیاری از ولایت‌های این کشور به شدت ادامه دارد. مراجعات سرپایی در سطح کشور به روزی ۲۰هزار مورد رسیده است. محمدهادی ساروی در دیدار بعدی با «کیریل میلِنوف میلوف» از بلغارستان مبارزه کرد و با نتیحه قاطع ۶ بر صفر پیروز شد و گام به نیمه نهایی گذاشت . به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا زالی، فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران در این رابطه گفت: «متأسفانه تهران روزهای سختی را در حال حاضر می‌گذارند؛ تا غروب دیروز در استان تهران ۹ هزار و ۴۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های تهران بستری شدند که حدود ۲۶۰۰ نفر از این تعداد در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

» در همین زمینه: .