وزیر بهداشت: واکسن ایرانی کرونا بزودی ارزیابی بالینی می شود

22/05/1399 05:42:00 ب.ظ

ماجرای خبر تعویق_کنکور | نمکی: اعلام نکردیم کنکور به تعویق افتاد. وقتی پروتکل‌های سخت‌تر شد، وزیر علوم و رییس سنجش اعلام کردند نیازمند وقت بیشتری برای فضایابی هستیم. در نتیجه اعلام کردیم که این موضوع باید در ستاد ملی کرونا مطرح شده و تعویق آن تصویب شود

تهران - ایرنا - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برای اینکه از دنیا عقب نیافتیم با شرکت‌های دانش بنیان و موسسه رازی و پاستور در زمینه تولید واکسن کرونا تلاش کردیم و در سه تا چهار مورد همکاری مشترک، واکسن‌ها تقریبا مدل انسانی را پاس کرده و بزودی وارد مرحله ارزیابی بالینی می‌شویم. نمکی بیان کرد: رسانه‌ها به مردم این را یاد بدهند که تا زمانی که واکسن موثر نیامده، موثرترین پدیده شستن دست‌ها، رعایت فاصله گذاری و شیوه نامه‌های بهداشتی است.

وزیر بهداشت در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار سلامت ایرنا درباره دو صدایی و چند صدایی درباره کرونا اظهار کرد: دو صدایی یا چند صدایی حاصل دو رویکرد یا نگاه به مشکلات کشور است. سلامت اصلی‌ترین رکن اساسی کشور است که می‌تواند بر اقتصاد و سیاست و فرهنگ تاثیر داشته باشد. برخی ممکن است این را به گونه دیگری مشاهده کنند، اما کشوری که در تحریم به سر می‌برد و مشکلات اقتصادی دارد، عده‌ای فکر می‌کنند باید اولویت‌های دیگری را پر رنگ دید. همه تلاش خود را کردیم که این دو صدایی‌ها را به تک صدایی و مهار زودرس کرونا بدل کنیم.

وزیر بهداشت در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار سلامت ایرنا درباره تعامل بیشتر با رسانه‌ها اظهار کرد: وزیر بهداشتی که از ابتدا گرفتار سیل و زلزله و آنفلوآنزا و کرونا شده و با همه مشکلات تحریم‌ها، این وزیر ممکن است در تقسیم کار و حتی مشاهده اطراف خود کسی را نبیند. بعد از خداوند بر اساس ایمانی که به اهل فرهنگ و رسانه دارم، فکر می‌کنم موثرترین همراهان ما رسانه‌ها باشند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایرنا »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

وزیر بهداشت آلمان: اطلاعات کافی در مورد واکسن روسیِ کرونا نداریموزیر بهداشت آلمان: اطلاعات کافی در مورد واکسن روسیِ کرونا نداریم در مورد واکسن تولید شده کرونا در روسیه تردید وجود دارد مقامات روس در رابطه با این واکسن اطلاعات شفافی ارائه نکرده‌اند مساله مهم و کلیدی تولید محصولی ایمن و تست شده است نه ساخت اولین واکسن!

سازمان جهانی بهداشت در مورد واکسن روسی کرونا چه می‌گوید؟تازه‌ترین گزارش سازمان جهانی بهداشت از ۲۸ واکسن کرونا که در سرتاسر جهان در حال طی مراحل ارزیابی بالینی است، نشان می‌دهد که واکسن موسسه تحقیقاتی «نیکلای گاملیا» در مرحله نخست ارزیابی قرار داشته و بدون طی دو مرحله بعدی از سوی روسیه به طور رسمی ثبت شده است.

سازمان جهانی بهداشت: روند تولید واکسن کرونا در روسیه را پیگیری‌ می کنیم

سازمان جهانی بهداشت: می‌توان نسبت به مبارزه جهانی علیه کرونا امیدوار بودسازمان جهانی بهداشت: *می‌توان نسبت به مبارزه جهانی علیه کرونا امیدوار بود *شاهد 'جوانه‌های سبز امید' در روند مقابله با بیماری کووید-۱۹ هستیم *هیچ فرقی نمی‌کند در کدام کشور، منطقه و شهر هستیم، برای مهار شیوع این بیماری هیچگاه دیر نیست

وزارت بهداشت: سرایت‌ کرونا ۹ برابر شده استدر حالی که معاون کل وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ایران از افزایش ۹ برابری سرایت‌پذیری ویروس کرونا در موج جدید شیوع خبر می‌دهد، رییس آزمایشگاه ویروس‌شناسی بیمارستان مسیح دانشوری می‌گوید هنوز موج اول بیماری در کشور مهار نشده است

پیشنهاد وزیر بهداشت برای تعویق یک ماهه آزمون سراسری ۹۹تعویق آزمون سراسري | سعيد نمكي: به مسئولان کنکور اعلام کردم اگر نمی‌توانید دستورالعمل‌ها را اعمال کنید با برگزاری کنکور در این تاریخ مخالفم. پیشنهاد وزارت علوم تعویق یک ماهه برگزاری کنکور سراسری بود که قرار شد در ستاد ملی کرونا مطرح شود وزیر علوم: آزمون سراسری سال ۹۹ به تعویق افتاد | آزمون سراسری دانشگاه ها به دلیل افزایش فاصله‌گذاری اجتماعی و بسته بندی جدید دفترچه‌های کنکور بر اساس حوزه‌های جدید به تعویق افتاد.