وزیر خارجه کنگو: ترکیه به دعوت دولت لیبی در این کشور حضور دارد

18/06/1399 07:00:00 ب.ظ

وزیر امور خارجه کنگو گفت که ترکیه به دعوت دولت مشروع لیبی در این کشور حضور دارد. - خبرگزاری آناتولی

وزیر امور خارجه کنگو گفت که ترکیه به دعوت دولت مشروع لیبی در این کشور حضور دارد. - خبرگزاری آناتولی 08.09.

2020 آنکارا/ خبرگزاری آناتولی ژان کلود گاکوسو، وزیر امور خارجه کنگو که به آنکارا سفر کرده است، در نشست خبری مشترک با مولود چاووش‌اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه با اشاره به تحولات لیبی گفت: ترکیه به دعوت دولت لیبی یعنی جناب فائز السراج در این کشور حضور دارد. حضور ترکیه باعث ایجاد توازن در لیبی شده است.

کلود گاکوسو با بیان اینکه اتحادیه آفریقا یکی از طرف‌های ذی‌نفع در بحران لیبی بوده و تحولات این کشور برای دیگر کشورهای آفریقایی نیز مهم است، اظهار داشت: هدف اتحادیه آفریقا ایجاد صلح و آشتی میان طرف‌های درگیر در لیبی است.

وی در ادامه تاکید کرد: باید نظرات فائز السراج نخست وزیر لیبی و تمامی مردم این کشور در تحولات لیبی لحاظ شود. کلود گاکوسو در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حضور ترکیه در لیبی، افزود: حضور ترکیه در لیبی باعث ایجاد توازن شده و امکان آغاز گفتگو میان طرفین را ممکن ساخته است. ترکیه به دعوت دولت لیبی یعنی جناب السراج در لیبی حضور دارد. حضور ترکیه باعث ایجاد توازن در لیبی شده است و بدین شکل فرصت مذاکره و گفتگو فراهم شده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

وضعیت فعلی سیاست خارجی کشور برآمده از کدام سیاست اصولگراهاست؟

معاون عربی و آفریقایی وزارت خارجه دولت اصلاحات گفت: وضعیت فعلی ایران نمایانگر این موضوع است که ریشه مشکل یا مشکلات در جای دیگری نهفته است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

وزیر خارجه آمریکا از آزادی روبرتو کُنیونِس روزنامه‌نگار کوبایی از زندان استقبال کردوزیر خارجه آمریکا از آزادی روبرتو کُنیونِس روزنامه‌نگار کوبایی از زندان استقبال کرد مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، روز یکشنبه ۱۶ شهریور با انتشار توئیتی از آزادی یک روزنامه‌نگار زندانی در کوبا استقبال کرد و حکم صادره علیه او را ناعادلانه خواند.

وزیر خارجه آمریکا: مؤسسه کنفسیوس مرکز فرهنگی نیست، بازوی تبلیغاتی حزب کمونیست چین استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

دیدارهای سیاسی وزیر امور خارجه سوئیس با مسئولان ایران | DW | 07.09.2020ایگناتسیو کاسیس، وزیر امور خارجه سوئیس برای گفت‌وگو با مسئولان جمهوری اسلامی ایران راهی تهران شده است. ایران مدعی شده که موضوع بر سر روابط ایران و آمریکا نیست. یکی از محورهای گفت‌وگو راهکار مالی سوئیس اعلام شده است.

ایران: سفر وزیر خارجه سوئیس به تهران ارتباطی با رابطه ایران و آمریکا نداردسفر وزیر خارجه سوئیس به تهران به برخی شایعات درباره احتمال میانجی‌گری این کشور میان تهران و واشنگتن دامن زده بود.

حقوق بشر، از محورهای گفتگوی وزیر امور خارجه سوئیس در ایران؟ | DW | 07.09.2020درباره مضمون مذاکرات ایگناتسیو کاسیس، وزیر امور خارجه سوئیس با مقامات جمهوری اسلامی ایران اطلاع‌رسانی دقیقی نشده است. کاسیس با انتشار یک پست توییتری گفته با مقامات ایران بر سر کانال مالی و مسائل حقوق بشر گفتگو کرده است.

وزیر امور خارجه هند وارد ایران شد- اخبار دیپلماسی ایران - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimوزیر خارجه هند وارد ایران شد سابرامانیام جایشانکار وارد تهران شد تا با ظريف دیدار و گفت‌وگو کند توییت ظریف پس از دیدار همتای هندی درباره گسترش روابط دوجانبه و تجارت مذاکره کرده و در خصوص مسائل مهم منطقه به تبادل‌نظر پرداختیم تعامل فعال با همسایگان، اصلی‌ترین اولویت ماست