کرونا

کرونا

وزیر بهداشت: مردم دچار خوش باوری نسبت به نابودی کرونا نشوند

#کرونا | وزیر بهداشت: مردم دچار خوش باوری نسبت به نابودی کرونا نشوند

30/05/2020 08:44:00 ب.ظ

کرونا | وزیر بهداشت: مردم دچار خوش باوری نسبت به نابودی کرونا نشوند

مشهد- ایرنا- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مردم دچار خوش باوری نسبت به تمام شدن بحران کرونا نشوند زیرا با رعایت نکردن مسایل بهداشتی و در اثر بی‌توجهی این ویروس می‌تواند با موج سنگین‌تر بازگردد.

وی با قدردانی از مدیریت آستان قدس رضوی در دوران شیوع بیماری کرونا افزود: تدبیر، خرد و حکمت حاکم بر مدیریت آستان قدس رضوی نقش بسیار مؤثر در مدیریت بیماری کرونا در استان خراسان رضوی داشته است.وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: آستان قدس رضوی در هدایت و مدیریت دیگر آستان‌های مقدس کشور نیز نقش بسیار مهم ایفا کرد و این مجموعه مقدس، به عنوان یک مرجع مهم و اثرگذار بر روی دیگر اماکن متبرکه کمک شایان توجهی در مدیریت کرونا داشت و نقش حجت الاسلام و المسلمین مروی در این اثرگذاری بسیار بارز و چشمگیر بود.

نماد نبرد با حجاب اجباری | DW | 07.07.2020 واکنش‌های بین‌المللی به ترور هشام الهاشمی در بغداد | DW | 07.07.2020 کرونا در چین؛ شیوع مجدد ویروس در پکن کنترل شد

وی با اشاره به نشست خود با تولیت آستان قدس رضوی و جلسه ستاد مقابله با کرونا در استان گفت: با توجه به دشواری‌های زیارت زائران و مجاوران در گرمای آفتاب، قید محدودیت ساعت زیارت در صحن‌های حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) با اختیار آستان قدس رضوی و نظارت استاندار و رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد برداشته ‌شد.   

دکتر نمکی افزود: مقرر شد با کمک و نظارت همه سازمان‌های مردم نهاد و دانشگاه علوم پزشکی مشهد، فقط نظارت بر رعایت پروتکل‎های بهداشتی بر عهده وزارت بهداشت باشد و اداره و کنترل مابقی امور بر عهده آستان قدس رضوی و دیگر نهادهای دست اندرکار قرار گیرد تا به بهترین نحو ممکن، زیارت زائران حضرت علی بن موسی الرضا (ع) در رفاه و سلامت کامل انجام شود.

وی ادامه داد: از همه زائران و مردم ایران درخواست می‌کنیم با زدن ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی به زیارت حرم مطهر رضوی مشرف شوند و ما روز و شب خود را برای خدمتگزاری به مردم گذاشته‌ایم تا سلامت جامعه را تضمین کنیم. ادامه مطلب: خبرگزاری ایرنا »

خوش باوری و کدوم پفیوزی ایجاد کرده؟!

ویروس کرونا: وزیر ایتالیایی هدف توهین جنسیتی قرار گرفتدر پی بیش از دو ماه قرنطینه خانگی در ایتالیا، صحنه سیاسی این کشور با حملات لفظی و توهین جنسیتی علیه لوچیا آزولینا، وزیر آموزش و پرورش و قرار گرفتن او تحت حفاظت پلیس دستخوش تنش شده است. مثلاً گفتن کی*رم تو کو*ست (((: بی بی سی بی خبر یعنی چی!!

روحانی: حل مشکل آب غیزانیه به صورت مستمر از سوی وزیر پیگیری شودرئیس جمهوربا اشاره به دستورات قبلی که از لحظه بروز مشکل آب برای مردم منطقه غیزانیه اهواز وزیر نیرو و استاندار خوزستان داده شده بود بار دیگر به وزیر نیرو دستور داد حل کامل و سریع مشکل آب منطقه غیزانیه اهواز را شخصا به صورت مستمر پیگیری کند تا نهایتا تا انتهای خرداد ماه به حل قطعی مشکل منجرشود و برنامه ریزی ها به گونه ای باشد که در آینده شاهد بروز چنین مشکلاتی در زمینه تامین آب آشامیدنی در هیچ نقطه ای از کشور بویژه خوزستان نباشیم .

حریرچی:کرونا ضعیف نشده اما انگیزه در خانه ماندن از ۸۰ به ۳۲ درصد کاهش یافته استایرج حریرچی، معاون کل وزیر بهداشت، از تبدیل روند نزولی شیوع کرونا به روند افزایشی در سطح کشور خبر داد و گفت که در تازه‌ترین نظرسنجی انجام شده «انگیزه در خانه ماندن از ۸۰ به ۳۲ درصد کاهش یافته است و این فاجعه است.» از خودتون بپرسید از عملکردتون‌

همچنان کنترل و نظارت دقیق بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی در سراسر کشور را در دستور کار داشته باشیدرئیس جمهور با تاکید بر ضرورت رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم تا زمان رسیدن به مرحله کنترل و مهار کامل بیماری کووید19، به وزیر بهداشت دستور داد در کمیته سلامت ستاد ملی مقابله با کرونا و با همکاری کمیته اجتماعی و امنیتی ستاد به ریاست وزیر کشور، همچنان کنترل و نظارت دقیق بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی در سراسر کشور به‌ویژه در استان‌ها و شهرهایی که شاهد رشد ابتلا به بیماری هستند را در دستور کار داشته باشند.

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 13 هزار و 659 نفر رسیدافغانستان: شمار مبتلایان به کرونا به 13 هزار و 659 نفر رسید

کرونا؛ صدها مدرسه در کره جنوبی بار دیگر تعطیل شدندصدها مدرسه در کره جنوبی تنها چند روز پس از بازگشایی به دلیل افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا بار دیگر تعطیل شده‌اند و بازگشایی صدها مدرسه دیگر به تاخیر افتاده است. ظاهرا قایم شدن فایده نداره ... همون مصونیت گله ای لازمه ...