وزیر امنیت هلند: متهم قتل محمدرضا کلاهی در دوبی بازداشت شد | DW | 16.12.2019

16/12/2019 11:10:00 ب.ظ

رضوان تقی که به دست داشتن در قتل‌ها و ترورهای متفاوتی در هلند متهم است در دوبی شناسایی و دستگیر شده است. نام او از جمله در قتل محمدرضا کلاهی و احمد نیسی مطرح بوده است. پلیس هلند ظن داشت که تقی در ایران به سر می‌برد.

رضوان تقی, محمدرضا کلاهی

رضوان تقی که به دست داشتن در قتل‌ها و ترورهای متفاوتی در هلند متهم است در دوبی شناسایی و دستگیر شده است. نام او از جمله در قتل محمدرضا کلاهی و احمد نیسی مطرح بوده است. پلیس هلند ظن داشت که تقی در ایران به سر می‌برد.

رضوان تقی که به دست داشتن در قتل‌ها و ترورهای متفاوتی در هلند متهم است در دوبی شناسایی و دستگیر شده است. نام او از جمله در قتل محمدرضا کلاهی و احمد نیسی مطرح بوده است. پلیس هلند ظن داشت که تقی در ایران به سر می‌برد.

تقی به دست‌داشتن در چندین قتل و ترور و از جمله ترور علی معتمد (محمدرضا کلاهی) در سال ۲۰۱۵ و احمد مولا أبوناهض معروف به احمد نیسی  در سال ۲۰۱۷ متهم است.علی معتمد (محمدرضا کلاهی) متهم اصلی بمب‌‌گذاری در دفتر حزب جمهوری اسلامی در سال ۱۳۶۰ به شمار می‌رود و احمد مولا أبوناهض معروف به احمد نیسی از اعضا و بنیان­گذاران «جنبش آزادی‌­بخش الأحواز»بود.

این گمانه در هلند مطرح بوده که  حکومت ایران در قتل محمدرضا کلاهی نقش داشته است.دادگاهی در هلند انوار. ب ۲۹ ساله و مورئو. م ۳۶ ساله را به ۲۰ و ۲۵ سال حبس محکوم کرد. آنها برای کشتن کلاهی ۱۳۰هزار یورو پول گرفته‌اند. روز ۱۵ دسامبر ۲۰۱۵، علی معتمد، تکنسین برق ۵۶ ساله که ساکن شهر کوچک المیره در نزدیکی آمستردام بود، با شلیک یک گلوله به سرش کشته شد. مقتول عازم محل کارش بود و تیراندازی در آستانه در خانه ‌صورت گرفت. عوامل قتل بلافاصله از صحنه گریختند و سپس اتومبیل ب‌ام‌و مورد استفاده را آتش زدند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

دوازدهمین روز اعتراضات در ایران؛ شمار هشتگ‌های مهسا امینی از ۱۳۰ میلیون عبور کرد

دور جدید اعتراضات مردمی در ایران که از ۲۵ شهریور با کشته شدن مهسا امینی، شهروند ایرانی ساکن سقز در اثر ضرب و شتم مأموران گشت ارشاد تهران آغاز شد، وارد دوازدهمین روز خود شده است. ادامه مطلب >>

از پشتیبانی و معاملات تجاری با فرقه تبهکار ملایان دست بردارید و سفارتهای فرقه تبهکار ملایان باید بسته شود تا انحلال و سرنگونی ملایان ،تا زمانیکه رژیمی مانند رژیم ملایان در ایران است جهان روی آسایش و آرامش بخود نخواهد دید

جودو؛ درخشش نمایندگان فرانسه و هلند در روز پایانی مسترز چینتسی ساوِلکولس که رتبه دوم جهانی را در اختیار دارد دومین طلایی کاروان هلند در روز پایانی تورنمنت بود. ساوِلکولس در فینال مبارزات وزن به اضافه ۷۸ کیلوگرم با اجرای فن «سئوی ناگه» و کسب امتیاز وازاری، از سد ایرینا کیندزرسکا، حریف آذربایجانی گذشت.

مهسا ملک مرزبان: یک کتابم به دلیل ممیزی از سال گذشته در ارشاد مانده است!

چه کسی مسئول اتلاف انرژی در ایران است، مردم یا دولت؟ | DW | 16.12.2019رضا اردکانیان، وزیر نیرو چند ماهی بعد از اظهارات جنجالی خود در رابطه با 'پرخوری ایرانی‌ها'، هفته گذشته اعلام کرد: «شیوه مصرف انرژی در کشور نوعی بیماری مزمن محسوب می‌شود». یادداشتی از دالغا خاتین‌اوغلو، کارشناس نفت و گاز برای بخش دیدگاه دویچه‌وله فارسی. بیشتر ما مردم ... زمانيكه اداره كشوري دست ي مشت آخوند مفتخور بيفته كلاً فاتحه زير بنا روبنا مملكت بباد فنا رفته چون ملاها در هر زمينه اي براي حل مشكلات متوسل ب مشيت الهي هستن مردم با فرهنگ هر چي خدا بخواد عادت دادن ديگه علم تكنولوژي اين وسط ول معطله

در درگیری‌های 'کم‌سابقه' در بیروت ده‌ها نفر مجروح شدند | DW | 15.12.2019در آستانه رایزنی برای معرفی نخست‌وزیر جدید لبنان، بیروت شاهد درگیری‌های خشونت‌آمیزی بود که ده‌ها مجروح بر جا گذاشت. در جریان این درگیری‌ها هواداران حزب‌الله در مرکز بیروت به اردوگاه معترضان حمله کردند.

تنش لفظی بین نمایندگان ایران و یمن در مجمع عمومی مجالس آسیایی در آنتالیاواقعا حیف آنتالیا خب حداقل زیرنویس عربی اماده کنین تا ما بدونیم چی میگن

ادامه عمليات ترور فعالان سیاسی در بغداد و گسترش اعتراض‌ها در جنوب عراقمنابع فعالان مدنی عراق روز دوشنبه 16 ىسامبر 2019 از گسترده‌تر شدن دایره اعتراض‌های مسالمت‌آمیز در

فردیناند گراپن‌هاووس، وزیر دادگستری و امنیت هلند وپلیس این کشور از بازداشت رضوان تقی، مجرم فراری مراکشی – هلندی در دوبی خبر داده‌اند.Aa رقابت های مسترز چین، آخرین و مهم ترین تورنمنت جودوی فصل روز یکشنبه چهاردهم دسامبر در شهر چینگ دائو چین با معرفی برگزیدگان اوزان سنگینی به پایان رسید.«مهسا ملک‌ مرزبان»، مترجم حوزه ادبیات در یادداشتی درباره ممیزی در آثار ترجمه در ایران نوشته است بخش بزرگی از ممیزی‌ها نه بر اساس قواعد مشخص بلکه با سلیقه سانسورچیان تعریف می‌شود.دیدگاه چه کسی مسئول اتلاف انرژی در ایران است، مردم یا دولت؟ رضا اردکانیان، وزیر نیرو ایران چند ماهی بعد از اظهارات جنجالی خود در رابطه با"پرخوری ایرانی‌ها"، هفته گذشته اعلام کرد: «شیوه مصرف انرژی در کشور نوعی بیماری مزمن محسوب می‌شود».

تقی به دست‌داشتن در چندین قتل و ترور و از جمله ترور علی معتمد (محمدرضا کلاهی) در سال ۲۰۱۵ و احمد مولا أبوناهض معروف به احمد نیسی  در سال ۲۰۱۷ متهم است. علی معتمد (محمدرضا کلاهی) متهم اصلی بمب‌‌گذاری در دفتر حزب جمهوری اسلامی در سال ۱۳۶۰ به شمار می‌رود و احمد مولا أبوناهض معروف به احمد نیسی از اعضا و بنیان­گذاران «جنبش آزادی‌­بخش الأحواز»بود. پوزویت که به تازگی در دسته منهای ۷۸ کیلوگرم مبارزه می کند در فینال این وزن اودری چومئو، هموطن اش را با امتیاز وازاری شکست داد تا برای نخستین بار مدال طلای مسابقات مسترز را به گردن اندازد. این گمانه در هلند مطرح بوده که  حکومت ایران در قتل محمدرضا کلاهی نقش داشته است. همان مطالب را مترجم دیگری با ناشر دیگری درآورده. دادگاهی در هلند انوار. امروز ترس را کنار گذاشتم و فکر می کنم به همین دلیل موفق شدم. ب ۲۹ ساله و مورئو. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید البته سرانه مصرف سالانه گوشت چینی‌ها ۶۰ کیلوگرم، یعنی شش برابر ایرانیان است و معلوم نیست وزیر نیرو با توسل به چه آماری مردم را به خاطر خوردن روزانه بیش از یک وعده غذا نکوهش کرده است.

م ۳۶ ساله را به ۲۰ و ۲۵ سال حبس محکوم کرد. او در غیاب حریف چک به عنوان برنده مبارزه نهایی معرفی شد. من نوشته بودم: «کفش‌هایش را درآورد و پابرهنه رفت توی اتاقش. آنها برای کشتن کلاهی ۱۳۰هزار یورو پول گرفته‌اند.  روز ۱۵ دسامبر ۲۰۱۵، علی معتمد، تکنسین برق ۵۶ ساله که ساکن شهر کوچک المیره در نزدیکی آمستردام بود، با شلیک یک گلوله به سرش کشته شد. بهترین جودوکار مرد عنوان بهترین ورزشکار مرد روز پایانی تورنمنت به میشائیل کورل از هلند تعلق گرفت. مقتول عازم محل کارش بود و تیراندازی در آستانه در خانه ‌صورت گرفت.» خانم ملک مرزبان نام کتاب مورداشاره‌اش را ذکر نکرده است. عوامل قتل بلافاصله از صحنه گریختند و سپس اتومبیل ب‌ام‌و مورد استفاده را آتش زدند. او در نیمه نهایی با فن اوچی ماتا لیپارتلیانی، جودوکار نامدار گرجستانی را از پیش رو برداشت تا در مبارزه نهایی مقابل آرون وولف ژاپنی قرار گیرد. معمولا مقامات دولتی مردم را برای اتلاف انرژی در کشور مقصر معرفی کرده و آن را دستمایه‌ای برای ملامت مردم یا افزایش قیمت حامل‌های انرژی می‌کنند.

کمی بعد معلوم شد که علی معتمد، مردی که سرگرم یک زندگی آرام خانوادگی بود، عامل بزرگترین سوءقصد تاریخ جمهوری اسلامی با نام واقعی محمدرضا کلاهی صمدی است. در انفجار هفت تیر سال ۱۳۶۰ در تهران، ۷۳ نفر کشته شدند. کورل که در گرند اسلم باکو نیز عنوان نخست را کسب کرده بود با یک مدال طلا در مسابقات مسترز رقابت های فصل را به بهترین شکل ممکن به پایان رساند.  مهسا مرزبان، فارغ‌التحصیل رشته مترجمی زبان انگلیسی است و تاکنون رمان‌ها و داستان‌های زیادی را ترجمه کرده است ازجمله «خرده روایت‌های بی‌زن و شوهری»، «شیفتگی‌ها»، «کریستف کلمب». او سال‌ها با هویت مستعار در هلند زندگی کرده بود. مقامات امنیتی هلند گفته بودند که  شواهدی قوی در دست است که ایران و سرویس‌های اطلاعاتی آن پشت این ترور قرار دارند اما دستگاه قضایی این کشور مستندات مربوطه در این پرونده جنایی را ارائه نکرده است، ولی رضوان تقی اگر به ایران رفت و آمد داشته باشد می‌تواند این مستندات را وارد فاز جدیدی بکند. در هر تورنمنت همه چیز را از صفر شروع می کنیم و هر بار تلاش می کنم که بهترین عملکرد را در مبارزه با حریفان داشته باشم. رسانه‌های امارات متحده نوشته‌اند که تقی با هویت جعلی به این کشور وارد شده بود و ماه‌ها در دوبی یا در مناطق ساحلی ایران، از جمله کیش مخفی بوده است. اتلاف انرژی در سازمان تحت رهبری اردکانیان انتقاد اردکانیان از مردم ایران به خاطر"بیش از یک وعده غذا خوردن" و"بیماری مزمن مصرف انرژی" در حالی است که بر اساس آمارهای رسمی خود وزارت نیرو، متوسط راندمان نیروگاه‌های حرارتی کشور حدود ۳۸ درصد است، در حالی که این رقم در نیروگاه‌های پیشرفته سیکل ترکیبی به همراه تجهیزات تولید آب گرم برای مصرف خانگی و غیره، بالای ۶۰ درصد است.

به نوشته روزنامه تلگراف،چاپ هلند، او و احتمالا همدستش سعید رزوقی از دو ماه پیش در تور امنیتی پلیس دوبی بوده‌اند. پیروزی مقابل او فوق العاده بود و به من اعتماد به نفس بالایی داد که نتیجه آنرا امروز دیدید. تقی مجموعا به دست‌داشتن در ۹ ترور و قتل و چندین سوءقصد ناموفق متهم است و پلیس هلند احتمال می‌داده است که در ایران مخفی است و سرویس امنیت این کشور از او محافظت می‌کند. برای هر گونه اطلاعاتی که بتواند به شناسایی و بازداشت تقی منجر شود پلیس هلند صد هزار یورو پاداش تعیین کرده بود، چرا که او را خطری برای امنیت و حفظ قانون در هلند می‌دانست. ساوِلکولس در فینال مبارزات وزن به اضافه ۷۸ کیلوگرم با اجرای فن «سئوی ناگه» و کسب امتیاز طلایی، از سد ایرینا کیندزرسکا، حریف آذربایجانی گذشت. اسم او و سعید رزوقی در فهرست ۵۵ نفره‌ای بود که  پلیس یوروپل به شدت در تعقیب و دستگیری آنها را دنبال می‌کرده است. تقی همچنین متهم به عضویت در باندی است که یک سوم تجارت قاچاق کوکائین در اروپا را کنترل می‌کند. شگفتی در دسته منهای ۹۰ کیلوگرم در فینال رقابت های وزن منهای ۹۰ کیلوگرم، لاشا بکوری، جودوکار جوان گرجستانی با غلبه بر نیکولوس شرازادیشویلی، مرد شماره یک جهان از اسپانیا شگفتی ساز شد.۵ میلیارد دلار تلفات انرژی دارند.

در همین زمینه: .