رضوان تقی, محمدرضا کلاهی, احمد نیسی, هلند, دوبی

رضوان تقی, محمدرضا کلاهی

وزیر امنیت هلند: متهم قتل محمدرضا کلاهی در دوبی بازداشت شد | DW | 16.12.2019

رضوان تقی که به دست داشتن در قتل‌ها و ترورهای متفاوتی در هلند متهم است در دوبی شناسایی و دستگیر شده است. نام او از جمله در قتل محمدرضا کلاهی و احمد نیسی مطرح بوده است. پلیس هلند ظن داشت که تقی در ایران به سر می‌برد.

16/12/2019 11:10:00 ب.ظ

رضوان تقی که به دست داشتن در قتل‌ها و ترورهای متفاوتی در هلند متهم است در دوبی شناسایی و دستگیر شده است. نام او از جمله در قتل محمدرضا کلاهی و احمد نیسی مطرح بوده است. پلیس هلند ظن داشت که تقی در ایران به سر می‌برد.

رضوان تقی که به دست داشتن در قتل‌ها و ترورهای متفاوتی در هلند متهم است در دوبی شناسایی و دستگیر شده است. نام او از جمله در قتل محمدرضا کلاهی و احمد نیسی مطرح بوده است. پلیس هلند ظن داشت که تقی در ایران به سر می‌برد.

تقی به دست‌داشتن در چندین قتل و ترور و از جمله ترور علی معتمد (محمدرضا کلاهی) در سال ۲۰۱۵ و احمد مولا أبوناهض معروف به احمد نیسی  در سال ۲۰۱۷ متهم است.علی معتمد (محمدرضا کلاهی) متهم اصلی بمب‌‌گذاری در دفتر حزب جمهوری اسلامی در سال ۱۳۶۰ به شمار می‌رود و احمد مولا أبوناهض معروف به احمد نیسی از اعضا و بنیان­گذاران «جنبش آزادی‌­بخش الأحواز»بود.

یک نماینده مجلس: اشاره خامنه‌ای باعث شد طرح صیانت از فضای مجازی جدی شود پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

این گمانه در هلند مطرح بوده که  حکومت ایران در قتل محمدرضا کلاهی نقش داشته است.دادگاهی در هلند انوار. ب ۲۹ ساله و مورئو. م ۳۶ ساله را به ۲۰ و ۲۵ سال حبس محکوم کرد. آنها برای کشتن کلاهی ۱۳۰هزار یورو پول گرفته‌اند. روز ۱۵ دسامبر ۲۰۱۵، علی معتمد، تکنسین برق ۵۶ ساله که ساکن شهر کوچک المیره در نزدیکی آمستردام بود، با شلیک یک گلوله به سرش کشته شد. مقتول عازم محل کارش بود و تیراندازی در آستانه در خانه ‌صورت گرفت. عوامل قتل بلافاصله از صحنه گریختند و سپس اتومبیل ب‌ام‌و مورد استفاده را آتش زدند.

کمی بعد معلوم شد که علی معتمد، مردی که سرگرم یک زندگی آرام خانوادگی بود، عامل بزرگترین سوءقصد تاریخ جمهوری اسلامی با نام واقعی محمدرضا کلاهی صمدی است. در انفجار هفت تیر سال ۱۳۶۰ در تهران، ۷۳ نفر کشته شدند. او سال‌ها با هویت مستعار در هلند زندگی کرده بود. headtopics.com

مقامات امنیتی هلند گفته بودند که  شواهدی قوی در دست است که ایران و سرویس‌های اطلاعاتی آن پشت این ترور قرار دارند اما دستگاه قضایی این کشور مستندات مربوطه در این پرونده جنایی را ارائه نکرده است، ولی رضوان تقی اگر به ایران رفت و آمد داشته باشد می‌تواند این مستندات را وارد فاز جدیدی بکند.

رسانه‌های امارات متحده نوشته‌اند که تقی با هویت جعلی به این کشور وارد شده بود و ماه‌ها در دوبی یا در مناطق ساحلی ایران، از جمله کیش مخفی بوده است. به نوشته روزنامه تلگراف،چاپ هلند، او و احتمالا همدستش سعید رزوقی از دو ماه پیش در تور امنیتی پلیس دوبی بوده‌اند.

تقی مجموعا به دست‌داشتن در ۹ ترور و قتل و چندین سوءقصد ناموفق متهم است و پلیس هلند احتمال می‌داده است که در ایران مخفی است و سرویس امنیت این کشور از او محافظت می‌کند. برای هر گونه اطلاعاتی که بتواند به شناسایی و بازداشت تقی منجر شود پلیس هلند صد هزار یورو پاداش تعیین کرده بود، چرا که او را خطری برای امنیت و حفظ قانون در هلند می‌دانست. اسم او و سعید رزوقی در فهرست ۵۵ نفره‌ای بود که  پلیس یوروپل به شدت در تعقیب و دستگیری آنها را دنبال می‌کرده است.

تقی همچنین متهم به عضویت در باندی است که یک سوم تجارت قاچاق کوکائین در اروپا را کنترل می‌کند. ادامه مطلب: DW فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

از پشتیبانی و معاملات تجاری با فرقه تبهکار ملایان دست بردارید و سفارتهای فرقه تبهکار ملایان باید بسته شود تا انحلال و سرنگونی ملایان ،تا زمانیکه رژیمی مانند رژیم ملایان در ایران است جهان روی آسایش و آرامش بخود نخواهد دید

جودو؛ درخشش نمایندگان فرانسه و هلند در روز پایانی مسترز چینتسی ساوِلکولس که رتبه دوم جهانی را در اختیار دارد دومین طلایی کاروان هلند در روز پایانی تورنمنت بود. ساوِلکولس در فینال مبارزات وزن به اضافه ۷۸ کیلوگرم با اجرای فن «سئوی ناگه» و کسب امتیاز وازاری، از سد ایرینا کیندزرسکا، حریف آذربایجانی گذشت.

مهسا ملک مرزبان: یک کتابم به دلیل ممیزی از سال گذشته در ارشاد مانده است!

چه کسی مسئول اتلاف انرژی در ایران است، مردم یا دولت؟ | DW | 16.12.2019رضا اردکانیان، وزیر نیرو چند ماهی بعد از اظهارات جنجالی خود در رابطه با 'پرخوری ایرانی‌ها'، هفته گذشته اعلام کرد: «شیوه مصرف انرژی در کشور نوعی بیماری مزمن محسوب می‌شود». یادداشتی از دالغا خاتین‌اوغلو، کارشناس نفت و گاز برای بخش دیدگاه دویچه‌وله فارسی. بیشتر ما مردم ... زمانيكه اداره كشوري دست ي مشت آخوند مفتخور بيفته كلاً فاتحه زير بنا روبنا مملكت بباد فنا رفته چون ملاها در هر زمينه اي براي حل مشكلات متوسل ب مشيت الهي هستن مردم با فرهنگ هر چي خدا بخواد عادت دادن ديگه علم تكنولوژي اين وسط ول معطله

در درگیری‌های 'کم‌سابقه' در بیروت ده‌ها نفر مجروح شدند | DW | 15.12.2019در آستانه رایزنی برای معرفی نخست‌وزیر جدید لبنان، بیروت شاهد درگیری‌های خشونت‌آمیزی بود که ده‌ها مجروح بر جا گذاشت. در جریان این درگیری‌ها هواداران حزب‌الله در مرکز بیروت به اردوگاه معترضان حمله کردند.

تنش لفظی بین نمایندگان ایران و یمن در مجمع عمومی مجالس آسیایی در آنتالیاواقعا حیف آنتالیا خب حداقل زیرنویس عربی اماده کنین تا ما بدونیم چی میگن

ادامه عمليات ترور فعالان سیاسی در بغداد و گسترش اعتراض‌ها در جنوب عراقمنابع فعالان مدنی عراق روز دوشنبه 16 ىسامبر 2019 از گسترده‌تر شدن دایره اعتراض‌های مسالمت‌آمیز در