وزیر خارجه عراق: دخالت کشورهای همسایه را نمی‌پذیریم

01/04/1400 12:00 ب.ظ

وزیر خارجه عراق: دخالت کشورهای همسایه را نمی‌پذیریم العربيه_فارسى

فواد حسین، وزیر امور خارجه عراق، شامگاه دوشنبه 21 ژوئن، در مصاحبه‌ای با «العربیه» تاکید کرد، بغداد دخالت کشورهای همسایه در امور داخلی‌اش را نمی‌پذیرد.

او گفت، به صراحت می‌گوییم با کشورهای همسایه گفت‌وگو می‌کنیم اما دخالت آنها در امور داخلی کشورمان را نمی‌پذیریم.او درباره نوع رابطه عراق با ایران گفت، رابطه ما با ایران، رابطه دو کشور همسایه است، اما تصمیم عراق باید در بغداد گرفته شود نه در پایتخت دیگری.وزیر خارجه عراق افزود: «ما با برخی از کشورهای همسایه مشکلاتی داریم و در شرف حل آنها از طریق گفت‌وگو هستیم و هیچ گزینه دیگری نداریم».

او با تاکید بر اینکه «امنیت عراق بخشی از امنیت منطقه و اروپا» است، گفت، که او با وزرای اروپایی در مورد حمایت سیاسی‌، امنیتی، اقتصادی و استراتژیک از كشورش گفت‌وگو كرده است. فواد حسین با تاکید بر اهمیت نقش محوری عراق در منطقه اظهار داشت، اروپا قادر است در زمینه‌های مختلف به عراق کمک کند. headtopics.com

او با اشاره به انتخابات پیش‌رو عراق که یکی از خواسته‌های معترضان عراقی بود، تاکید کرد که اتحادیه اروپا در اجرای به موقع انتخابات در ماه اکتبر آینده، همکاری خواهد کرد.رژیم ایران با حمایت مالی و تسلیحاتی از گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به خود در خاک عراق نوعی بی‌ثباتی ایجاد کرده است.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

برای اولین بار یک وزیر خارجه اسرائیل به امارات سفر می‌کند | DW | 21.06.2021یائیر لاپید، وزیر خارجه جدید اسرائیل برای نخستین دیدار به امارات متحده عربی می‌رود. این سفر دو روزه برای هفته آینده برنامه‌ریزی شده و شامل مراسم رسمی افتتاح سفارت و کنسولگری اسرائیل در دوبی و ابوظبی خواهد بود. شبیه مشاور املاکیا لبخند زده.

نشست سه جانبه وزرای خارجه ترکیه، ایران و افغانستان‌ در آنتالیا برگزار شدنشست سه جانبه وزرای امور خارجه ترکیه، ایران و افغانستان‌ در شهر آنتالیا برگزار شد. - خبرگزاری آناتولی

عفو رهبران جدایی طلبان کاتالونیا؛ نخست وزیر اسپانیا چراغ سبز نشان دادمادرید در حالی آمادگی خود را برای عفو ۹ رهبر جدایی‌طلب اعلام کرده که دادگاه عالی اسپانیا،‌ مرجع قضایی صادر کننده احکام محکومیت افراد یاد شده با این تصمیم که به مذاق اکثریت اسپانیایی‌ها نیز خوش نمی‌آید، مخالف است.

روز تاریخی سیاست سوئد؛ ثبت اولین رای عدم اعتماد به نخست وزیر برای گرانی اجاره بهااستفان لوون، نخست وزیر سوسیال دموکراتِ سوئد روز دوشنبه در رخدادی بی سابقه در تاریخ سیاسی این کشور با رای عدم اعتماد پارلمان مواجه شد تا برای استعفا از سمت خود و یا برگزاری انتخابات زودهنگام تنها یک هفته فرصت داشته باشد. لعنت بهت ایران

نخست وزیر جدید اسرائیل در اولین جلسه کابینه حکومت ایران را «رژیم جلادان ددمنش» خواندنخست وزیر اسرائیل انتخاب رئیس کنونی قوه قضائیه ایران به ریاست جمهوری را «آخرین فرصت» برای قدرت‌های جهانی دانست تا به گفته او پیش از بازگشت به برجام دریابند «با چه کسی در حال معامله هستند». ببین جلادها همدیگه رو خوب میشناسن نظر مردم فلسطین رو هم بپرس جلادان! covid1948

نخست وزیر ایتالیا: فینال یورو ۲۰۲۰ باید از لندن به رم منتقل شودماریو دراگی، نخست وزیر ایتالیا می‌گوید یوفا باید درباره اعطای میزبانی مسابقه پایانی یورو ۲۰۲۰ به لندن تجدیدنظر و آن‌را به شهر و کشور دیگری منتقل کند.