وزیر خارجه کویت: از روند صلح افغانستان حمایت می‌کنیم

15/08/1399 11:45 ب.ظ

وزیر خارجه کویت در تماس تلفنی با سرپرست وزارت خارجه افغانستان اعلام کرد که از مذاکرات صلح کابل با گروه طالبان حمایت می‌کنیم. - خبرگزاری آناتولی

وزیر خارجه کویت در تماس تلفنی با سرپرست وزارت خارجه افغانستان اعلام کرد که از مذاکرات صلح کابل با گروه طالبان حمایت می‌کنیم. - خبرگزاری آناتولی محمد حنیف اتمر٬ سرپرست وزارت خارجه افغانستان با احمد ناصر المحمد الصباح، وزیر امور خارجه کویت تلفنی گفتگو کرد. وزیر خارجه کویت در این تماس تلفنی حمله تروریستی به دانشگاه کابل که در آن 22 تن کشته و 40 تن دیگر زخمی شدند٬ را به شدت محکوم کرد.

وی همچنین بابیان اینکه کویت آماده تقویت روابط دو جانبه است٬ تصریح کرد که کشورش از روند صلح افغانستان با گروه طالبان حمایت می‌کند.

ادامه مطلب:
aa_persian »

افغانها گفتم و باز هم میگم. تا که شما از اسلام دروغین خسته نیشوید این جنگ از شما خسته نمیشود این آدم کوشی از شما خسته نمیشود این انتحاری از شما خسته نمیشود این انفجار از شما خسته نمیشود. افغانها گفتم که آزادی گفتن با دهن است سوال است کدام اش ساده است. آدم کشتن با تفنگ است.

وزیر خارجه آمریکا در دیدار با وزیر خارجه اوکراین از اقدامات تنش‌زای روسیه انتقاد کردوزیر خارجه آمریکا در دیدار با وزیر خارجه اوکراین از اقدامات تنش‌زای روسیه انتقاد کرد آقای بلینکن همچنین با انتشار توئیتی در این رابطه،‌ بر تداوم پشتیبانی آمریکا از اوکراین «در برابر تجاوزهای مستمر روسیه در دونباس و کریمه» تأکید کرد.

بحران سیاسی در برزیل؛ بعد از وزیر خارجه، وزیر دفاع این کشور هم کناره‌گیری کرد♦️ بحران سیاسی در برزیل؛ بعد از وزیر خارجه، وزیر دفاع این کشور هم کناره‌گیری کرد ▪️ وزیر خارجه برزیل و دفاع این کشور از سمت خود کناره گیری کردند. یک هفته پیش نیز وزیر بهداشت این کشور از سمت خود کناره‌گیری کرده بود.

نگرانی از احتمال «باج‌گیری» جمهوری اسلامی؛ سه عضو کنگره از وزیر خارجه آمریکا توضیح خواستندنگرانی از احتمال «باج‌گیری» جمهوری اسلامی؛ سه عضو کنگره از وزیر خارجه آمریکا توضیح خواستند این سه نماینده در نامه خود به گزارش‌هایی اشاره کرده‌اند که می‌گوید ایالات متحده در تسهیل این پرداخت یک میلیارد دلاری به ایران توسط کره جنوبی نقش داشته است فقط خاک بر سر دولت فعلی آمریکا و کنگره و بخصوص حزب دموکرات ملعون. پدر سوخته ها. حالا دیگه مخالفین رژیم رو دور میزنید میرید التماس رژیم مُلاها که به برجام برگرده چونکه بایدن احمق شعارش بوده میخام ب برجام برگرد . شعار ملت ایران در کف خیابان:اوباما اوباما یا با اونا یا باما 🤚 احتمال نیست ، بلکه یک اصله که جمهوری اسلامی در تنها کاری که تخصص و تمرین کافی داره ، اخاذی / راهزنی و باجگیریه . نه_به_جمهوري_اسلامي جمهوری اسلامی از این کارها نمیکنه. در یک دموکراسی که اسلام مراقبت از آن را بر عهده گرفته است، چیزی جز نیکوکاری و راستی و معرفت به اخلاق های پسندیده و شرافتمندانه در آن یافت نخواهد شد. اصلا شما یک مثال بیار که اینا شریف نبودند!

وزیر خارجه ترکیه با وزیر با وزیر بازرگانی آمریکا رایزنی کردوزیر امور خارجه ترکیه و وزیر بازرگانی آمریکا طی تماس تلفنی به بحث و رایزنی پیرامون روابط دوجانبه اقتصادی پرداختند. - خبرگزاری آناتولی

دیدار عبدالحمید الدبیبه با وزیر خارجه کویتنخست‌وزیر لیبی و وزیر امور خارجه کویت در طرابلس دیدار و گفتگو کردند. - خبرگزاری آناتولی

وزیر خارجه کویت در تماس تلفنی با سرپرست وزارت خارجه افغانستان اعلام کرد که از مذاکرات صلح کابل با گروه طالبان حمایت می‌کنیم.استانبول/ خبرگزاری آناتولی

محمد حنیف اتمر٬ سرپرست وزارت خارجه افغانستان با احمد ناصر المحمد الصباح، وزیر امور خارجه کویت تلفنی گفتگو کرد.

وزیر خارجه کویت در این تماس تلفنی حمله تروریستی به دانشگاه کابل که در آن 22 تن کشته و 40 تن دیگر زخمی شدند٬ را به شدت محکوم کرد.

وی همچنین بابیان اینکه کویت آماده تقویت روابط دو جانبه است٬ تصریح کرد که کشورش از روند صلح افغانستان با گروه طالبان حمایت می‌کند.

اتمر نیز در این تماس تلفنی ضمن قدردانی از حمایت دولت و مردم کویت طی 19 گذشته از افغانستان٬ خواستار ادامه همکاری کویت به افغانستان شد.