وزیر خارجه ایران: مذاکرات هسته‌ای وین متوقف نشده است

13/02/1401 02:32 ب.ظ

وزیر خارجه ایران: مذاکرات هسته‌ای وین متوقف نشده است العربيه_فارسى

حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران در اظهاراتی ضمن تأکید بر این‌که مذاکرات احیای توافق هسته‌ای موسوم به «برجام» متوقف نشده است گفت، این مذاکرات در شکلی امیرعبداللهیان در مصاحبه با تلویزیون «المسیره» گفت، انریکه مورا، هماهنگ‌کننده اروپایی مذاکرات وین، پیام‌های بین تهران و واشینگتن را رد و بدل می‌کند.

وزیر خارجه ایران عنوان کرد، هدف این کشور دستیابی به توافقی «همیشگی و قوی» بوده و در همین راستا از مقامات واشینگتن خواسته است تا در این مذاکرات «واقع‌بین» باشند.

او «لغو تحریم‌ها در همه بخش‌ها و اخذ تضمین‌های اقتصادی» از آمریکا را از مهمترین دستورالعمل‌های هیئت مذاکره‌کننده ایران در وین دانست. امیرعبداللهیان در بخش دیگری از اظهاراتش عنوان کرد، طرف آمریکایی به‌خوبی خطوط قرمز ایران را درک کرده است.

این در حالی است که چند دیپلمات و مقام غربی، روز گذشته به خبرگزاری «رویترز» گفته بودند، مذاکرات وین در «بستر مرگ» بوده و این مقامات تا بخش زیادی امید خود را درباره احیای برجام از دست داده‌اند. یک مقام آمریکایی با اشاره به درخواست تهران برای حذف سپاه پاسداران از فهرست گروه‌های تروریستی آمریکا گفته است، این خواسته ایران مذاکرات را به مسیر «بن‌بست» هدایت می‌کند. headtopics.com

وزیر خارجه جمهوری اسهالی گوه خورد‌ اینها مسئول بی کفایت جمهوری آخوندی هستن اسم ایران را خراب نکنید

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

ابراز اطمینان وزیر خارجه سوئد نسبت به تصمیم فنلاند برای عضویت در ناتوآن لینده، وزیر خارجه سوئد، روز یکشنبه در مصاحبه‌ای تلویزیونی گفت که فنلاند تقریبا به‌طور قطع درخواست عضویت در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو، خواهد کرد.

خبرگزاری بلومبرگ از سفر وزیر نفت ایران به ونزوئلا برای امضای چند قرارداد خبر دادخبرگزاری بلومبرگ از سفر وزیر نفت ایران به ونزوئلا برای امضای چند قرارداد و بازدید از تاسیسات نفتی آن کشور خبر داد. بنابر این گزارش، جواد اوجی روز ۱۰ اردیبهشت در راس هیاتی...

وزیر نفت ایران «برای امضای قراردادهای نفتی» به ونزوئلا سفر کردوزیر نفت ایران «برای امضای قراردادهای نفتی» به ونزوئلا سفر کرد جواد اوجی، وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران در رویدادی کم‌سابقه به ونزوئلا سفر کرده است تا ضمن بازدید از تأسیسات نفتی آن کشور، قراردادهایی در حوزه انرژی امضا کند.

بلومبرگ: سفر وزیر نفت ایران به ونزوئلا برای انعقاد چند قرارداد | DW | 02.05.2022خبرگزاری بلومبرگ به نقل از منابع مطلع می‌گوید، جواد اوجی، وزیر نفت ایران در رأس یک هیأت راهی ونزوئلا شده تا از تأسیسات نفتی این کشور بازدید و چندین قرارداد در حوزه انرژی امضا کند. این سفر از پیش اعلام نشده بود. یادش بخیر. در زمان پرزیدنت احمدی نژاد هم پروژه ونیران خیلی گل کرده بود

سفر اعلام نشده وزیر نفت ایران به ونزوئلاجواد اوجی، وزیر نفت ایران در سفری کم‌سابقه و اعلام نشده در راس هیئتی متشکل از بیش از دوازده همراه به کشور ونزوئلا سفر کرده تا قراردادهای همکاری در زمینه

امیرعبداللهیان: اطمینان داریم به زودی در قدس نماز می‌خوانیم/ مذاکرات وین متوقف نشدهامیرعبداللهیان: *اطمینان داریم به زودی در قدس نماز می‌خوانیم *مذاکرات وین متوقف نشده *هدف ما در این مذاکرات رسیدن به توافقی قوی و بادوام است *لغو تحریم‌ها در تمامی بخش‌ها و ارائه ضمانت‌های اقتصادی از مهم‌ترین نکات ماست اینم پسرخوبیه منتهی شعورش کمه ایشالا برید ماکارونی لاکشری بخورید اونجا البته اگه بتونید بخرید

دیگر و در قالب مذاکرات غیرمستقیم با آمریکا ادامه دارد.

امیرعبداللهیان در مصاحبه با تلویزیون «المسیره» گفت، انریکه مورا، هماهنگ‌کننده اروپایی مذاکرات وین، پیام‌های بین تهران و واشینگتن را رد و بدل می‌کند.وزیر خارجه ایران عنوان کرد، هدف این کشور دستیابی به توافقی «همیشگی و قوی» بوده و در همین راستا از مقامات واشینگتن خواسته است تا در این مذاکرات «واقع‌بین» باشند.

او «لغو تحریم‌ها در همه بخش‌ها و اخذ تضمین‌های اقتصادی» از آمریکا را از مهمترین دستورالعمل‌های هیئت مذاکره‌کننده ایران در وین دانست.

امیرعبداللهیان در بخش دیگری از اظهاراتش عنوان کرد، طرف آمریکایی به‌خوبی خطوط قرمز ایران را درک کرده است.

این در حالی است که چند دیپلمات و مقام غربی، روز گذشته به خبرگزاری «رویترز» گفته بودند، مذاکرات وین در «بستر مرگ» بوده و این مقامات تا بخش زیادی امید خود را درباره احیای برجام از دست داده‌اند.

یک مقام آمریکایی با اشاره به درخواست تهران برای حذف سپاه پاسداران از فهرست گروه‌های تروریستی آمریکا گفته است، این خواسته ایران مذاکرات را به مسیر «بن‌بست» هدایت می‌کند.

4 دیپلمات غربی به رویترز گفته‌اند، با وجود این‌که امید برای نجات این مذاکرات در حال محو شدن است، اما با این وجود واشینگتن حاضر نیست از این مذاکرات خارج شود.