وزیر خارجه سوئیس در ایران؛ آیا كاسيس حامل پیام آمریکاست؟

15/06/1399 07:49:00 ب.ظ

سوئیس که همواره منتقل کننده پیام‌های تهران و واشنگتن برای یکدیگر بوده است با تشدید تنش‌ها میان دو کشور که با افزایش تحریم‌های واشنگتن علیه ایران همراه شده، نقش کلیدی تری پیدا کرده است.

سوئیس که همواره منتقل کننده پیام‌های تهران و واشنگتن برای یکدیگر بوده است با تشدید تنش‌ها میان دو کشور که با افزایش تحریم‌های واشنگتن علیه ایران همراه شده، نقش کلیدی تری پیدا کرده است. ديپلمات‌های سوئيس در سال‌های گذشته توانستند در تبادل زندانی میان ايران و امريكا نقش مثبتی ایفاء کنند.

در سال ۲۰۱۶ میلادی چند زندانی دو تابعيتی ايرانی- آمریکایی توانستند از طريق سوئيس به آمريكا بازگردند و در مقابل هفت ايرانی نیز از زندان‌های آمریکا آزاد شده و به ایران بازگشتند.

در سال ۲۰۲۰ میلادی نيز یک افسر سابق ارتش آمریکا به نام مايكل وايت كه به ۱۰ سال زندان در ايران محكوم شده بود، پس از دو سال زندانی شدن از ايران اخراج شد. هم‌زمان با بازگشت آقای وایت به آمریکا، سيروس عسگری، دانشمند ايرانی اجازه یافت تا از آمريكا به ایران بازگردد.

انجام اولین معامله در سازوکار مالی سوئیس؛ ۱۸۰هزار بسته دارو به تهران رسید از همین رو برخی تحلیل گران معتقد هستند که سوئیس می‌تواند نقش اساسی در زمينه كاهش تنش بين تهران و واشنگتن داشته باشد. در روزهای اخير برخی محافل خبری سفر وزير خارجه سوئيس به ايران را از اين جهت حائز اهميت می‌دانند كه معمولا آمريكا از طريق اين كشور پيام‌های خود را به ايران ارسال ميی‌كند. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

بایدن در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی زمین خورد

رئیس جمهور آمریکا در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی نیروی هوایی در ایالت کلرادو زمین خورد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

وزیر امورخارجه سوئیس به اصفهان رفتایگنازیو کاسیس، وزیر امور خارجه سوئیس با ورود به ایران در ساعات آغازین روز شنبه برای انجام سفر کوتاهی راهی اصفهان شد. - خبرگزاری آناتولی

گزارشی درباره اهمیت 'خدمات خوب سوئیس به ایران' | DW | 04.09.2020قرار است ایگناتسیو کاسیس، وزیر امور خارجه سوئیس روز شنبه ۱۵ شهریور (پنجم سپتامبر) در راس یک هیات بلندپایه برای یک دیدار رسمی سه‌روزه به تهران برود. به گفته وزارت امور خارجه سوئیس، بهانه این سفر بزرگداشت صدمین سالگرد حضور دیپلماتیک سوئیس در ایران است.

تصاویری از افتتاح تونل جدید «چِنِری» سوئیسحاضران همزمان با شنیدن صدای سازهای محلی مردمان آلپ سوئیس، شاهد عبور نخستین قطار باری از تونل بودند.

عکس روز: بر فراز شهری که هرگز نمی‌خوابد | DW | 04.09.2020با این تصاویر نگاهی می‌افکنیم به جهان پیرامون‌مان. تصاویری از رویدادهای خارق‌العاده یا روزمره، از زیبایی‌ها و زشتی‌ها. و البته در این تصاویر همیشه انسان‌ها و حیوانات جایگاهی خاص دارند. زن جوانی با ماسکی بر صورت بر بام بلندترین بام نیویورک ایستاده است. بام بلندترین آسمانخراش نیویورک چند ماهی به علت گسترش کرونا تعطیل بود، اما سرانجام چهارشنبه دوم سپتامبر به روی عموم باز شد، تا از بلندترین نقطه شهری را تماشا کنند که خواب ندارد.

چاووش‌اوغلو: یونان بار دیگر نشان داد که طرفدار مذاکره نیستچاووش‌اوغلو: یونان بار دیگر نشان داد که طرفدار مذاکره نیست

موج کیهانی که حسگرها را در زمین به لرزه درآورد - BBC News فارسیتصور کنید که انرژی هشت خورشید در یک لحظه رها شود. بزرگترین 'موج ضربه‌ای' گرانشی‌ای که تا به امروز از ادغام دو سیاه‌چاله رصد شده است اینقدر قوی بود.