وزیر ارتباطات ایران در واکنش به ترامپ: من و ناهید همین الان

09/06/1398 10:32:00 ق.ظ

محمدجواد آذری_جهرمی، وزیر ارتباطات ایران، در واکنش به توییت دونالد ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا، درباره انفجار در سکوی پرتاب ماهواره در ایران، خبرنگاران را به پژوهشگاه فضایی دعوت کرد تا از آنچه تحت عنوان ماهواره «ناهید_۱» معرفی شد، بازدید کنند.

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات ایران، در واکنش به توییت دونالد ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا، درباره انفجار در سکوی پرتاب ماهواره در ایران، خبرنگارا آذری جهرمی روز شنبه ۹ شهریور گفت: «چیزی که امروز می‌شد آن را دید، این است که ماهواره ناهید...

آذری جهرمی روز شنبه ۹ شهریور گفت: «چیزی که امروز می‌شد آن را دید، این است که ماهواره ناهید این‌جاست، هنوز تحویل نشده و مراحل انتهایی تحویل آن در حال انجام است.» او پیش از این اظهارات، در توییتی همراه با تصویری که ادعا می‌شود مربوط به ماهواره ناهید است، نوشت: «من و ناهید ۱ همین الان. صبح بخیر دونالد ترامپ!»

ترامپ روز جمعه با انتشار تصویری در حساب توییتری خود از اقدام ناکام ایران برای پرتاب ماهواره به فضا در پایگاه ملی فضایی امام خمینی در استان سمنان خبر داد. این اقدام ترامپ پرسش‌‎هایی را درباره اقدام‌های پایشی آمریکا از فعالیت‌های ایران برانگیخت.

آذری جهرمی درباره بحث انفجار در سکوی پرتاب ماهواره اظهارنظری نکرد و هرگونه اظهارنظر را به وزارت دفاع موکول کرد. او با این حال اضافه کرد: «ماهواره برای پرتاب باید از سه هفته قبل تحویل وزارت دفاع شود تا سیکل‌های مورد نظر را طی کند. قطعا این مساله‌ای که ادعا می‌شود، در رابطه با پرتاب ماهواره ناهید نبوده و پرتابگر نیز از سه هفته قبل سوخت‌گیری نمی‌شود.» headtopics.

ادامه مطلب:
ايران اينترنشنال »

خانه‌ای برای معلولان و زنان مبتلا به اچ آی وی!

موسس انجمن احیا گفت: دریافت مجوز از اطلاعات سپاه برای تاسیس انجمن حمایت و یاری از آسیب‌دیدگان اجتماعی واشی بسیاری داشت. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

ایران در واکنش به تلاش «ناکام» برای پرتاب ماهواره: حال ناهید ۱ خوب استشرکت آمریکایی پلنت لبز (Planet Labs Inc ) که یک شرکت خصوصی است و از زمین تصویربرداری می‌کند، روز گذشته تصاویر ماهواره‌ای را منتشر کرد که انفجار موشکی بر روی سکوی پرتاب در یک مرکز فضایی در ایران که قرار بوده یک ماهواره را پرتاب کند نشان می‌دهد.

پنتاگون در واکنش به تحولات جنوب یمن: کشورها حق دارند از منافع خود دفاع کنندسخنگوی وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، پنجشنبه 29 اوت ضمن خودداری از اظهارنظر درباره تحولات اخیر در شهر

وزیر دفاع آمریکا با معاون وزیر دفاع عربستان سعودی دیدار کردوزیر دفاع آمریکا با معاون وزیر دفاع عربستان سعودی دیدار کرد وزیر دفاع ایالات متحده روز پنجشنبه ۷ شهریور در واشنگتن با معاون وزیر دفاع عربستان سعودی دیدار و درباره نگرانی‌های امنیتی مشترک دو کشور در منطقه خاورمیانه گفت‌وگو کرد.

وزیر خارجه بریتانیا خواستار حمایت از برنامه حفاظت از کشتیرانی در تنگه هرمز شددومینیک راب، وزیر خارجه بریتانیا، ضمن تاکید بر تلاش برای حفظ برجام، در آستانه شرکت در نشست وزیران خارجه اتحادیه اروپا خواستار حمایت بین‌المللی بیشتر از طرح حفاظت از کشتیرانی در برابر 'تهدیدات' موجود در تنگه هرمز شده است.

وزیر خارجه بلژیک: در تلاشیم مفاد برجام را اجرا کنیموزیر خارجه بلژیک: در تلاشیم مفاد برجام را اجرا کنیم دیدیه ریندرز، وزیر امور خارجه و معاون نخست‌وزیر بلژیک: «ما نگران مسائل امنیتی و آزادی کشتیرانی هستیم اما از طرفی در تلاشیم تا مفاد برجام را اجرا کنیم تا از هرگونه تنش در منطقه جلوگیری شود»

طی 7 ماه 1460 نفر در سرقتهای مسلحانه در نیجریه کشته شده‌اند