وزیر خارجه ایران با نخست‌وزیر ارمنستان دیدار کرد

08/11/1399 08:09 ب.ظ

وزیر خارجه ایران با نخست‌وزیر ارمنستان دیدار کرد جواد ظریف نیکول پاشینیان

وزیر امور خارجه ایران و نخست‌وزیر ارمنستان در مورد روابط دوجانبه و تحولات منطقه دیدار کردند. - خبرگزاری آناتولی جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران و نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر ارمنستان عصر امروز طی دیداری روابط دوجانبه و تحولات منطقه به‌ویژه در دوره پسا عملیات آزادسازی قره‌باغ کوهستانی بررسی کردند.

به گزارش وبگاه رسمی وزارت امور خارجه ایران، ظریف به حوزه‌های فرصت در روابط دوجانبه و چندجانبه اشاره و تمایل ایران برای دستیابی به یک آینده برخوردار از همکاری و صلح در منطقه را مورد تاکید قرار داد.

وی همچنین مواضع ایران مبنی بر رعایت حقوق بین‌الملل، حفاظت از مردم، رعایت حقوق اقلیت‌ها، حفظ تمامیت ارضی و عدم توسل به زور در بحران قره‌باغ را تبیین کرد. نیکول پاشینیان نیز اشتراکات دو کشور در زمینه‌های صلح، امنیت و توسعه را مورد اشاره قرار داد و مبنای روابط دوجانبه را بر پایه بنیان‌های دوستی در قرون متمادی ذکر کرد.

ادامه مطلب:
aa_persian »

رایزنی وزیران خارجه تروئیکای اروپا و وزیر خارجه آمریکا درباره ایرانوزارت امورخارجه فرانسه اعلام کرد ژان ایو لودریان و همتایان او از انگلیس، آلمان و آمریکا قرار است در یک نشست درباره توافق هسته‌ای و ایران رایزنی کنند

وزیر خارجه آمریکا در دیدار با وزیر خارجه اوکراین از اقدامات تنش‌زای روسیه انتقاد کردوزیر خارجه آمریکا در دیدار با وزیر خارجه اوکراین از اقدامات تنش‌زای روسیه انتقاد کرد آقای بلینکن همچنین با انتشار توئیتی در این رابطه،‌ بر تداوم پشتیبانی آمریکا از اوکراین «در برابر تجاوزهای مستمر روسیه در دونباس و کریمه» تأکید کرد.

وزیر خارجه آمریکا با همتایان بریتانیایی و اسرائیلی خود درباره ایران صحبت کرده استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. یک کلمه هم از عروس بشنوید وای وای ، شما التماس کردنتون هم وارونه اس یکی به این حالی کنه برجام خیلی وقته مرده به آخوندا نباید اطمینان کنه

وزیر خارجه آمریکا: ایران به تعهداتش برگردد، ما هم به برجام برمی‌گردیموزیر خارجه آمریکا: ایران به تعهداتش برگردد، ما هم به برجام برمی‌گردیم وزیر خارجه جدید آمریکا مدعی شد: زمانی که ایران به تعهدات ذیل توافقنامه هسته‌ای عمل کند، ما هم به برجام برمی‌گردیم. شوخی نکن اول برادریتو ثابت کن بعد حرف مفت بزن مگه ما خارج شدیم که برگردیم دولت آمریکا اول از برجام خارج شد به به جناب وزیرخارجه مثلا کارکشته؟! این حرفاازشماکه خودعضوتیم مذاکره بودیدخیلی خیلی بعیداست!خارج شده ی پیمان بایدبه نشانه ی حسن نیت به پیمان برگرددایران که درپیمان است ،واقعاآقای لینکن مطلع نیست فرمانده شورشی های کنگره ازمعاهده خارج شداکنون چنین سخن می گویند؟!!!!

دیدار وزیر امور خارجه ایران با رئیس جمهور گرجستان در تفلیسوزیر امور خارجه ایران در ادامه سفر‌های خارجی اخیر خود با رئیس جمهور گرجستان در تفلیس دیدار و گفت‌وگو کرد. - خبرگزاری آناتولی

وزیر امور خارجه ایران و نخست‌وزیر ارمنستان در مورد روابط دوجانبه و تحولات منطقه دیدار کردند.استانبول/ خبرگزاری آناتولی

جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران و نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر ارمنستان عصر امروز طی دیداری روابط دوجانبه و تحولات منطقه به‌ویژه در دوره پسا عملیات آزادسازی قره‌باغ کوهستانی بررسی کردند.

به گزارش وبگاه رسمی وزارت امور خارجه ایران، ظریف به حوزه‌های فرصت در روابط دوجانبه و چندجانبه اشاره و تمایل ایران برای دستیابی به یک آینده برخوردار از همکاری و صلح در منطقه را مورد تاکید قرار داد.

وی همچنین مواضع ایران مبنی بر رعایت حقوق بین‌الملل، حفاظت از مردم، رعایت حقوق اقلیت‌ها، حفظ تمامیت ارضی و عدم توسل به زور در بحران قره‌باغ را تبیین کرد.

نیکول پاشینیان نیز اشتراکات دو کشور در زمینه‌های صلح، امنیت و توسعه را مورد اشاره قرار داد و مبنای روابط دوجانبه را بر پایه بنیان‌های دوستی در قرون متمادی ذکر کرد.

طرفین همچنین در مورد موضوعات مربوط به همکاری‌های مشترک در حوزه تجارت، برق، گاز، همکاری‌های ترانزیتی، ساخت راه‌های مواصلاتی و راه‌آهن گفتگو و تبادل نظر کردند.