وزیر نفت ایران: هیچ کشور خارجی حاضر به همکاری با ما نیست

20/07/2020 11:36:00 ق.ظ

#وزیر نفت #ایران: هیچ کشور #خارجی حاضر به #همکاری با ما نیست

وزیر, خارجی

وزیر نفت ایران: هیچ کشور خارجی حاضر به همکاری با ما نیست

بیژن نامدار زنگنه در مراسم امضای قراردادهای نفتی گفت هیچ کشور خارجی با ما حاضر به همکاری نیست. - خبرگزاری آناتولی

20.07.2020استانبول/ خبرگزاری آناتولیبیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت ایران امروز در مراسم امضای قراردادهای تکمیل توسعه میدان آزادگان جنوب گفت: قرارداد اصلی میدان فرزاد به زودی با شرکت ایرانی امضا می‌شود. الان هیچ کشور خارجی با ما حاضر به همکاری نیست.وی همچنین درباره قرار داد همکاری با چین افزود: در توافق بلندمدت با چین در حوزه نفت، بحث همکاری در توسعه صنعت نفت در بخش بالادست و پایین‌دست است و با هر دولت دیگری جز اسراییل هم در این حوزه‌ها حاضر به همکاری هستیم.

وزیر نفت ایران با اشاره به اینکه امسال 25 میلیون تن به ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی این کشور افزوده خواهد شد، اظهار کرد: در صادرات وضع خوبی داریم که نمی‌توانم به جزییات اشاره کنم.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

دوازدهمین روز اعتراضات در ایران؛ شمار هشتگ‌های مهسا امینی از ۱۳۰ میلیون عبور کرد

دور جدید اعتراضات مردمی در ایران که از ۲۵ شهریور با کشته شدن مهسا امینی، شهروند ایرانی ساکن سقز در اثر ضرب و شتم مأموران گشت ارشاد تهران آغاز شد، وارد دوازدهمین روز خود شده است. ادامه مطلب >>

رضازاده: هیچ وقت واگذاری کیش به چین در قرارداد ۲۵ ساله وجود نداشته استیک عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه واگذاری جزیره کیش در قرارداد ایران و چین صحت ندارد، گفت: از ابتدا هم قرار نبوده که کیش و یا هر نقطه ای از کشور ما در این قرارداد به چین واگذار شود. این حرف ها تبلیغات بیگانگان به خصوص آمریکا و اسرائیل است.

عراقچی: ایران به طالبان تجهیزات نظامی نمی‌دهد/ هیچ عمدی در برخورد با اتباع افغانستان وجود نداردعراقچی: ایران به طالبان تجهیزات نظامی نمی‌دهد، طالبان در ایران دفتری ندارد ما به طالبان پول و تسلیحات ندادیم و در غیاب دولت افغانستان با طالبان مذاکره نکرده‌ایم و یا پیمانی نبسته‌ایم

فرار از کشور معاون احمدی‌نژاد؟فرار از کشور معاون احمدی‌نژاد؟ «حمید بقایی تاکنون کم‌حاشیه نبوده و یک روز خبر سکته مغزی او و یک روز اعتصاب غذا و کاهش وزن و حالا هم شایعه تلاش او برای فرار از ایران رسانه‌ای شده است؛ هرچند خبر فرار تکذیب شده اما همچنان در مرخصی است.»/ روزنامه شرق

«رمدسیویر» وارد فهرست دارویی کشور شدمدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو از ورود «رمدسیویر» به فهرست دارویی کشور خبر داد.

رمدسیویر وارد فهرست دارویی کشور شدرمدسیویر وارد فهرست دارویی کشور شد | با توجه به شیوع بالای بیماری کووید ۱۹ در کشور و نظر به تایید اثربخشی داروی رمدسیویر در درمان بیماری کرونا توسط آژانس دارویی اروپا (EMEA)، با ورود داروی فوق به فهرست دارویی کشور موافقت می‌شود

ماندگاری هوای گرم در کشور/خوزستان به ۵۰ درجه سانتیگراد می‌رسدماندگاری هوای گرم در کشور خوزستان به ۵۰ درجه سانتیگراد می‌رسد مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: طی هفته جاری در بیشتر نقاط کشور ماندگاری هوای گرم را خواهیم داشت و دمای هوا در استان خوزستان به ۵۰ درجه سانتیگراد نیز می‌رسد.

بیژن نامدار زنگنه در مراسم امضای قراردادهای نفتی گفت هیچ کشور خارجی با ما حاضر به همکاری نیست.یعقوب رضازاده در گفت وگو با ایسنا در واکنش به انتشار اخباری مبنی بر اینکه در ابتدا واگذاری کیش در قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین وجود داشت و بعد از فشارهای افکار عمومی از متن قرارداد خارج شده است، گفت: چنین چیزی صحت ندارد، از ابتدا هم در این قرارداد موضوعی مبنی بر واگذاری جزیره کیش نیامده بود که بخاطر فشارها از آن خارج شود.به گزارش ایسنا، سید عباس عراقچی در گفت‌وگو با شبکه طلوع نیوز افغانستان در مورد روابط ایران و طالبان گفت: چند سالی است همان‌طوری که با  دیگر گروه‌های افغانستانی تماس داشتیم با آن‌ها (طالبان) هم تماس‌هایی داشتیم؛ نظرات‌شان را شنیدیم، نظرات خودمان را هم گفتیم، در یک مقطعی هم نمایندۀ آن‌ها به ایران سفر کرد، با من گفت‌وگو کرد.به گزارش ایسنا، روزنامه شرق نوشت: «حمید بقایی در مرخصی از زندان دچار حادثه رانندگی شد و این‌گونه همچنان در مرخصی به سر می‌برد و قرار هم نیست به زندان بازگردد.

20.07. قراردادی برای کمرنگ کردن محاصره اقتصادی است که توسط آمریکا و کشورهای اروپایی انجام می شود.2020 استانبول/ خبرگزاری آناتولی بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت ایران امروز در مراسم امضای قراردادهای تکمیل توسعه میدان آزادگان جنوب گفت: قرارداد اصلی میدان فرزاد به زودی با شرکت ایرانی امضا می‌شود. این دیپلمات ارشد کشورمان گفت:  سیاست ما نسبت به طالبان روشن است و همه ماهیت طالبان را می‌شناسند و می‌دانند چه کشورهای آنها را ایجاد کردند، اکنون در کجا مستقر هستند و با چه کشورهای مذاکره می‌کنند . الان هیچ کشور خارجی با ما حاضر به همکاری نیست. رضازاده افزود: این قرارداد هنوز در مرحله پیش نویس است و وارد فاز توافق نهایی نشده است. وی همچنین درباره قرار داد همکاری با چین افزود: در توافق بلندمدت با چین در حوزه نفت، بحث همکاری در توسعه صنعت نفت در بخش بالادست و پایین‌دست است و با هر دولت دیگری جز اسراییل هم در این حوزه‌ها حاضر به همکاری هستیم. اما اگر کسی قصد فرار از کشور را داشته باشد، با خودروی شخصی خود این کار را انجام می‌دهد؟ او همچنین گفت: آقای بقایی را همه می‌شناسند و او با خودروی شخصی خود به غرب کشور رفته بود.

وزیر نفت ایران با اشاره به اینکه امسال 25 میلیون تن به ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی این کشور افزوده خواهد شد، اظهار کرد: در صادرات وضع خوبی داریم که نمی‌توانم به جزییات اشاره کنم. لذا طرح مباحثی همچون واگذاری کیش ادعای اسرائیل و آمریکا است.   عراقچی همچنین در بخش دیگری از صحبت‌های خود در این مصاحبه گفت: هیچ عمد و یا سیاستی برای برخورد با اتباع افغانستانی در ایران وجود ندارد. زنگنه در بخشی از سخنان خود درباره همکاری‌های نفتی ایران و هند توضیح داد: می‌گویند چرا قرارداد با هند برای توسعه فرزاد امضا نشد در حالیکه قرارداد نبود تفاهمنامه بود اگر من قرارداد مشارکت در تولید امضا می‌کردم همین مجلس پوست را می‌کند. من قرارداد IPC‌ امضا می‌کنم اذیت می‌کنند. این عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یادآور شد: ما منابع انرژی عظیمی از نظر نفت و گاز در دنیا داریم و کشور چین به دلیل جمعیت بالایش و به عنوان بزرگترین مصرف کننده جهان می خواهد انرژی خود را از کشور ما تامین کند. به هیچ کشور خارجی علاقه ندارم و اگر هم با شرکت‌های خارجی مذاکره می‌کنم تنها بخاطر منافع ملت ایران است.  وی با بیان این که در جنگ علیه داعش نیروهای مختلفی حضور داشتند و گروه فاطمیون نیز متشکل از نیروهای مجاهدی است که به صورت داوطلبانه و به اختیار خودشان در  جنگ علیه داعش شرکت کرده‌اند و در شکست داعش نقش داشتند در پاسخ به برخی از ادعاها مبنی بر اینکه اجباری برای شرکت آنها در این جنگ وجود داشته است، خاطرنشان کرد: شما  حتی یک نفر را نیز نمی‌توانید پیدا کنید که به اجبار رفته باشد. . کما اینکه در حال حاضر هم چین دومین مبادله کننده اقتصادی با آمریکا است اما آمریکا و اسرائیل به دلیل منافع شان به دنبال شیطنت بازی هایی هستند همچون اینکه بیان می کنند قرار است در این قرارداد کیش واگذار شود که اساسا درست نیست.۱۷۵.