وزیر خارجه چین: نمی‌خواهیم جای آمریکا را بگیریم | DW | 09.07.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 25 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 63%

وانگ یی ضمن بیان این که مشکلات کشورش با آمریکا بی‌سابقه است تاکید کرد، چین هرگز قصد نداشته است جایگاه جهانی آمریکا را از آن خود کند. او پیشنهادهای مشخصی برای شناسایی اختلافات دو کشور و حل آنها مطرح کرد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

وزیر امور خارجه چین در یک سخنرانی ویدیوئی در اتاق فکر چین و آمریکا در روز پنجشنبه، ۱۹ تیر (نهم ژوئیه) به مشکلات کشورش با ایالات متحده پرداخت.

وانگ در ادامه اظهار داشت: «نگران‌کننده این است که روابط چین و آمریکا یکی از مهم‌ترین روابط دوجانبه در جهان است، اما در حال حاضر با جدی‌ترین چالش‌ها روبرو شده است.» او تصریح کرد، در فهرست نخست باید موضوعاتی مطرح شود که برای جامعه جهانی مطرح هستند و دو کشور می‌توانند روی آنها کار کنند. رئیس جمهوری آمریکا سارس‌کوو۲ را"ویروس چینی" نام نهاده و سازمان جهانی بهداشت را متهم به حمایت از"پنهان‌کاری" پکن کرده است.به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رئیس پلیس فدرال آمریکا: چین بزرگترین تهدید علیه ایالات متحده استرئیس پلیس فدرال آمریکا: چین بزرگترین تهدید علیه ایالات متحده است رئیس اف‌بی‌آی گفت: «ما داریم درباره رقبای سیاسی، مخالفان، و منتقدانی که تلاش می‌کنند درباره موارد گسترده نقض حقوق بشر توسط [حکومت] چین صحبت کنند، حرف می‌زنیم.»
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

مایک پمپئو: چین بزرگترین تهدید اطلاعاتی، جاسوسی، و اقتصادی برای آمریکا استمایک پمپئو: چین بزرگترین تهدید اطلاعاتی، جاسوسی، و اقتصادی برای آمریکا است وزیر خارجه ایالات متحده، در پیامی گفته‌های رئیس پلیس فدرال آمریکا، اف‌بی‌آی، مبنی بر این که چین بزرگترین تهدید اطلاعاتی، جاسوسی، و اقتصادی برای آمریکا است، را مورد تاکید قرار داد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا 'یک شناور حامل تسلیحات ایران برای حوثی‌ها را ضبط کرده است'وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه گفت که این کشور و نیروهای کشورهای دوست در ماه ژوئن یک قایق حامل تسلیحات از ایران برای حوثی های یمن را ضبط کرد و بار دیگر از شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست تحریم های تسلیحاتی علیه ایران را تمدید کند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

روسیه و چین کمک های بین المللی به سوریه را وتو کردندروسیه و چین تمدید مکانیزم ارسال کمک‌های بشردوستانه سازمان‌ملل متحد به سوریه را وتو کردند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

هشدار کاخ سفید درباره سرمایه‌گذاری آمریکایی‌ها در چین؛ تحریم‌های تازه پکن در راه استمقام‌های کاخ سفید روز سه‌شنبه ضمن اعلام هشدار به شرکت‌های آمریکایی برای سرمایه‌گذاری در چین، تاکید کردند که این کشور به دلیل اهمال‌کاری در برابر شیوع ویروس کرونا و عدم ایفای مطلوب تعهد جهانی خود، مشمول تحریم‌های تازه‌ای خواهد شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پیمان 'شیر و اژدها'؛ چین و ایران در برابر آمریکا؟'پیمان شیر و اژدها' عنوانی است که روزنامه اصولگرای جوان برای قرارداد راهبردی ۲۵ ساله بین ایران و چین استفاده کرد. جزئیات این قرارداد هنوز اعلام نشده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »