وزیر دفاع ایران: ائتلاف آمریکا منطقه را ناامن می کند

18/05/1398 01:42:00 ق.ظ

هشدار ایران درباره بروز ناامنی در منطقه با تشکیل ائتلاف نظامی آمریکا در خلیج فارس

سرتیپ امیر حاتمی، وزیر دفاع ایران در گفت و گو با همتایانش در بعضی از کشورهای عرب منطقه، تشکیل ائتلاف نظامی به رهبری آمریکا در خلیج فارس را 'عامل ناامنی' خوانده است. سرتیپ حاتمی همچنین با هشدار درباره حضور احتمالی اسرائیل در ائتلاف، این کار را 'تحریک آمیز' خوانده است و گفته می تواند 'عواقب فاجعه باری' به همراه داشته باشد. پنجره همرسانی را ببندید هشدار سرتیپ حاتمی درباره حضور اسرائیل در ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس...

پنجره همرسانی را ببندید هشدار سرتیپ حاتمی درباره حضور اسرائیل در ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس حق نشر عکس Image caption سرتیپ حاتمی درباره حضور اسرائیل در ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس هشدار داد سرتیپ امیر حاتمی، وزیر دفاع ایران در گفت و گو با همتایانش در بعضی از کشورهای عرب منطقه، تشکیل ائتلاف نظامی به رهبری آمریکا در خلیج فارس را"عامل ناامنی" در منطقه خوانده است.

سرتیپ خاتمی پنجشنبه در تماس تلفنی با همتایان خود در کویت، قطر و عمان با هشدار نسبت به تشکیل ائتلاف نظامی آمریکا، خواهان تامین امنیت دریانوردی در خلیج فارس و تنگه هرمز به وسیله کشورهای منطقه شد. او همچنین درباره حضور احتمالی اسرائیل در ائتلاف نظامی آمریکا هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، آقای خاتمی حضور نظامی اسرائیل در آب های جنوبی ایران را"تحریک آمیز" خوانده است و گفته می تواند"عواقب فاجعه باری" به همراه داشته باشد. در پی بالا گرفتن تنش در خلیج فارس آمریکا اعلام کرده است که برای تامین امنیت کشتیرانی در تنگه هرمز یک ائتلاف بین المللی تشکیل می دهد. headtopics.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

روایت نجات زنان اچ آی وی مثبت با یک خط مشاوره

منصوریان: خط هات لاین یا خط تلفنی اورژانس اجتماعی زمانی در تهران برقرار می شود که وقتی فردی قصد آزار به خود یا خودکشی داشت، هیچ مرجعی برای دریافت مشاوره فوری ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

جدیدا به من تیکه می انداختن نرینی آب قطع هست تازه من فهمیدم آب نیست سردار داره میرینه وای حالا آب قطع هست چکار کنیم دستمال هم تحریم با روزنامه هم که کاغذ نیست با خاک بشور سردار هشدار ایران! مثلا چه گهی میتونه بخوره ؟

ضمن توجه به روسیه و چین، وزیر دفاع آمریکا در سفری کم‌سابقه از مغولستان بازدید می‌کندوزیر دفاع ایالات متحده قرار است روز پنجشنبه ۱۷ مرداد و در سفری کم‌سابقه به مغولستان، با مقام‌های ارشد این کشور دیدار و گفت‌وگو کند. به گزارش رویترز، این سفر در حالی است که پنتاگون برای پیشبرد استرات رفته چنگیز خان مغول رو هم با خودش همراه کنه

'رژیم اسد بازداشت‌شدگان را در یک سلول در کنار اجساد نگه داشت'

تنش در خلیج فارس: رایزنی آمریکا و عربستان؛ هشدار در مورد 'اخلال' ایران در سیستم ناوبریوزیر خارجه آمریکا در تماس تلفنی با ولیعهد عربستان سعودی در مورد ادامه تنش در منطقه خلیج فارس و امنیت خطوط کشتیرانی در تنگه هرمز رایزنی کرده و منابع کشتیرانی آمریکا در مورد احتمال مداخله ایران در سیستم ناوبری تجاری در منطقه هشدار داده‌اند. Old macdonald had a cow, E.I.E.I.O این خلیج عربی است. بیشتر ساحل خلیج متعلق به اعراب است. اعراب از قدیم در این دریا صیادی و دریانوردی کرده اند نه فارس ها. فارس برای اصفهان و شیراز است.

در شرایط جنگ و تروریسم اقتصادی، نمی‌شود به صورت عادی کشور را اداره کردوزیر کشور بابیان اینکه شیب افزایش قیمت کالاها ثبات پیدا کرده و نزولی است، گفت: در شرایط جنگ اقتصادی و تروریسم اقتصادی، به صورت عادی نمی شود کشور را اداره کرد و تصویب قانون در مسیر پارلمانی خودش زمان‌بر خواهد بود.

انفجار در کابل نزدیک به ۱۰۰ زخمی بر جای گذاشت؛ طالبان مسئولیت را به عهده گرفتانفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده مقابل یک ایستگاه پلیس در شهر کابل، پایتخت افغانستان، حدود ۹۵ مجروح بر جای گذاشته است. به گزارش رویترز، مقام‌های افغانستان خبر دادند که این خودرو پس از توقف در یک ایست مرگ بر ترامپ که با چی قیمت میخواهد با وحشی ها و حیوانات صلح کند و مرگ بر خلیلزاد که همرای این حیوانات سر یک نیز میشیند بازجای شکرش باقیه که پس ازتوافق صلح آمریکا باطالبان فقط ۱۰۰ تازخمی داشته!!!! چی شد؟ مذاکرات داشت نتیجه میداد، نتیجه مذاکرات همینه؟

جنگ در یمن طی یک سال اخیر جان 335 کودک را گرفت